24 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 25
20-26 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Wiśniew

9 marca 2019 r.

Kobiety roku

Agnieszka Jadczak, Agnieszka Grzyb, Elżbieta Jastrzębska oraz Katarzyna Skoczylas zostały „Kobietami Roku Gminy Wiśniew”.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród miało miejsce 3 marca w trakcie odbywającej się w Gminnym Ośrodku Kultury uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Zaszczytne miano „Kobiety Roku” w kategorii „sektor publiczny” trafił do radnej gminnej Wiśniew oraz sołtys sołectwa Wiśniew- Kolonia A. Jadczak, która swoją aktywność przejawia na różnych płaszczyznach, podejmując m.in. wiele inicjatyw na rzecz społeczności całej gminy. Laureatka w kategorii „społecznej” A. Grzyb z miejscowości Daćbogi aktywnie działa w Kole Gospodyń Wiejskich Dćbogi-Pluty, w którym pełni funkcję skarbnika. Od lutego piastuje także funkcję sołtysa sołectwa Daćbogi. Z kolei E. Jastrzębska z Helenowa jest związana z miejscowym  KGW od początku jego istnienia. Z powodzeniem łączy działalność społeczną z prowadzeniem domu oraz biznesu. W tym roku kapituła konkursu nagrodziła ją w sektorze przedsiębiorczym. W ostatniej z kategorii - sektorze gospodarczym  - zwyciężczynią została K. Skoczylas z Łupin, która w miejscowym KGW jest m.in. ekspertem w dekorowaniu stołów oraz przedstawianiu wyszukanego menu podczas imprez i spotkań przygotowywanych przez organizację. Niedzielną galę uświetnił koncert pt. „Śpiewnik Seweryna Krajewskiego” w wykonaniu grupy Ambitus Duo.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż w parku


14 czerwca w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej otwarto plenerową wystawę fotografii prof. Leszka Mądzika pt. „Sacrum Miejsca”. Częścią wernisażu była etiuda teatralna „Maski”. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR