24 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 25
20-26 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Konkurs kampanii dla szkół

13 marca 2019 r.

Kilometry dobra

Do 20 maja potrwa konkurs dla szkół z diecezji uczestniczących w kampanii „Kilometry Dobra” organizowanej przez Caritas.

„Kilometry Dobra” to międzynarodowa akcja, podczas organizacje partnerskie zbierają pieniądze na różnorakie cele, aby szerzyć dobro w świecie. W tym roku siedlecka Caritas za cel obrała sobie zbiórkę środków na remont i adaptację budynku w Milanowie. Powstanie tam Centrum Aktywności, aby osoby niepełnosprawne i starsze miały godne warunki podczas aktywizacji i rehabilitacji. Caritas diecezjalna chce poprzez akcję przybliżyć również wszystkim sylwetkę sługi Bożego bp. Ignacego Świrskiego - został on wybrany patronem i filantropem kampanii.


Konkurs polega na zebraniu jak największej sumy pieniędzy w ramach kampanii. Pieniądze mogą być zbierane również poza terenem szkoły. Organizacja zachęca również do przekazania CDS relacji fotograficznej i/lub audiowizualnej, pokazującej zaangażowanie uczniów w akcję. Zebrane środki będą przeliczane na jednego ucznia (by wyrównać szanse szkół miejskich i wiejskich). Okres zbierania funduszy trwa od 1 marca do 20 maja. Nagrodą główną w konkursie jest bon finansowy w wysokości 3 tys. zł do zrealizowania przez szkołę, a nagroda dodatkowa po pierwszym i drugim etapie to bony w wysokości 1 tys. zł. Finał „Kilometrów Dobra” i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 2 czerwca w Siedlcach. Regulamin i deklaracja udziału szkoły w konkursie jest dostępna na stronie www.siedlce.caritas.pl. Więcej informacji: ks. Paweł Wojdat, e-mail: kilometrydobra@caritas.pl, tel. 796-020-585.


Anna Nowińska, BPCDS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż w parku


14 czerwca w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej otwarto plenerową wystawę fotografii prof. Leszka Mądzika pt. „Sacrum Miejsca”. Częścią wernisażu była etiuda teatralna „Maski”. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR