20 marca 2019 r. Imieniny obchodzą: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Pogoda: Siedlce

Numer 11
14-20 marca 2019r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na film „Całe szczęście”. Wejściówki dostaną trzy osoby, które zadzwonią do naszej redakcji pod nr. tel. 25 644-48-00, w poniedziałek 18 marca, między 11.00 a 11.15 i przekonają nas, że to one powinny pójść na ten film.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

SIEDLCE

14 marca 2019 r.

Pełen spontan

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza do udziału w XVIII Spontanicznym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Ścieżki Słów”.

Jest on skierowany do uczniów szkół średnich, studentów i dorosłych. Ma charakter spontaniczny, gdyż wystarczy w dniu turnieju, czyli 21 marca, od 15.00 do 17.00, zgłosić swój udział w sekretariacie imprezy. Każdy wykonawca prezentuje jeden tekst lub montaż tekstów - wiersz lub prozę - dowolnej treści i wybranego przez siebie autora polskiego lub zagranicznego. Wartość literacka i przesłanie utworów nie pozostanie bez wpływu na ocenę jurorów. Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 min. Dopuszcza się użycie pozasłownych środków wyrazu artystycznego, o ile służą one wzbogaceniu interpretacji utworu i nie utrudniają jego odbioru. Uczestnicy będą ubiegać się o nagrodę główną i tytuł „mistrza żywego słowa”. Szczegółowych informacji udziela w MOK Halina Tunkiewicz, nr tel. 25-794-31-24. Turniej odbędzie się w Sali Białej. Początek o 17.00.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Mieszkańcy naszego regionu na wiele sposobów oddawali cześć żołnierzom polskiego powojennego podziemia niepodległościowego - modląc się, składając kwiaty pod pomnikami, uczestnicząc w biegu „Tropem Wilczym”.

FOTOGALERIA

Sportowe zmagania


1 marca odbył się VII Turniej Halowy Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłkę Nożną Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego. W zawodach zorganizowanych w hali sportowej ARMS przy ul. ks. Popiełuszki w Siedlcach udział wzięły drużyny reprezentujące: I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Siedlec, Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Garwolina, Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Białej Podlaskiej, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące z Sokołowa Podlaskiego i Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące z Mińska Mazowieckiego. [fot. MK]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019
13 i 14 kwietnia odbędą się finały XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019.
więcej »
 

POLECAMY


Nowenna ku czci św. Józefa w Szpakach
Tradycja Kościoła i pobożność wiernych „rezerwują” niejako miesiąc marzec św. Józefowi, Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny. Świętemu, który - jak głosi doktryna katolicka - po Matce Bożej jest największym świętym w niebie.
więcej »
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Takie i podobne im pytania w historii świata stawiane było po wielokroć. Najczęściej padały w momentach przełomowych, gdy wydawało się, iż „nieuchronne” jest tuż obok, że wszystko, co dotąd było znane, co konstytuowało ład społeczny, zniknie.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR