20 marca 2019 r. Imieniny obchodzą: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Pogoda: Siedlce

Numer 11
14-20 marca 2019r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na film „Całe szczęście”. Wejściówki dostaną trzy osoby, które zadzwonią do naszej redakcji pod nr. tel. 25 644-48-00, w poniedziałek 18 marca, między 11.00 a 11.15 i przekonają nas, że to one powinny pójść na ten film.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

BIAŁA PODL.

15 marca 2019 r.

Niech żyje poezja

21 marca odbędzie się ogólnomiejski dzień poezji. Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna.

Współorganizatorami są: Biblioteka Barwna, Bialskie Centrum Kultury, II Liceum Ogólnokształcące im E. Plater, I LO im. J.I. Kraszewskiego i Bialski Klub Literacki Maksyma. Impreza rozpocznie się o 12.15 w BCK walką na wiersze, czyli slamem poetyckim z udziałem młodzieży szkolnej. Od 14.00 do 14.30 zaplanowano happening na ul. Browarnej. Następnie Biblioteka Barwna zaprasza o 16.30 na quiz na temat poezji na aplikację kahoot z tabletami, o 17.00 - na spotkanie pn. „Mój ulubiony wiersz” dyskusyjnego klubu książki, a o 17.30 na projekcję filmu o pewnym stowarzyszeniu poetów. Nieprzypadkowo te wydarzenia odbywają się 21 marca. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 r.

 

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Mieszkańcy naszego regionu na wiele sposobów oddawali cześć żołnierzom polskiego powojennego podziemia niepodległościowego - modląc się, składając kwiaty pod pomnikami, uczestnicząc w biegu „Tropem Wilczym”.

FOTOGALERIA

Sportowe zmagania


1 marca odbył się VII Turniej Halowy Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłkę Nożną Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego. W zawodach zorganizowanych w hali sportowej ARMS przy ul. ks. Popiełuszki w Siedlcach udział wzięły drużyny reprezentujące: I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Siedlec, Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Garwolina, Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Białej Podlaskiej, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące z Sokołowa Podlaskiego i Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące z Mińska Mazowieckiego. [fot. MK]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019
13 i 14 kwietnia odbędą się finały XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019.
więcej »
 

POLECAMY


Nowenna ku czci św. Józefa w Szpakach
Tradycja Kościoła i pobożność wiernych „rezerwują” niejako miesiąc marzec św. Józefowi, Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny. Świętemu, który - jak głosi doktryna katolicka - po Matce Bożej jest największym świętym w niebie.
więcej »
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Takie i podobne im pytania w historii świata stawiane było po wielokroć. Najczęściej padały w momentach przełomowych, gdy wydawało się, iż „nieuchronne” jest tuż obok, że wszystko, co dotąd było znane, co konstytuowało ład społeczny, zniknie.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR