19 lipca 2019 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 29
18-24 lipca 2019r.

menu

NEWS

20 lipca, o 11.00, odbędzie się ingres bp. Piotra Sawczuka do drohiczyńskiej katedry.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Uwaga na oszustów

8 kwietnia 2019 r.

Błogosławieństwo pieniędzy

Aż 1,2 tys. zł stracił jedna z mieszkanek Włodawy po tym, jak zaufała nieznajomej kobiecie. Policjanci proszą o kontakt osoby mogące pomóc w zatrzymaniu sprawczyni kradzieży.

3 kwietnia, w godzinach porannych, idąca ul. Czerwonego Krzyża 45-letnia włodawianka została poproszona przez starszą kobietę o pomoc. Nieznajoma chciała od niej otrzymać zaledwie 10 gr. Mieszkanka miasta widząc, że ma do czynienia z bardzo biedną osobą, wyjęła z portfela 10 zł i bezinteresownie ofiarowała jej kobiecie. W trakcie rozmowy - mówiąca łamaną polszczyzną - starsza pani poprosiła 45-latkę, by nie odchodziła. W zamian za otrzymaną pomoc zaproponowała jej pobłogosławienie pieniędzy. Opierającej się włodawiance wmówiła w końcu, że jeśli się na to nie zgodzi może niebawem zachorować na raka mózgu.

Ponieważ w rodzinie 45-latki były osoby, które zmarły na choroby onkologiczne - przerażona kobieta ostatecznie przystała na propozycję rytuału, który miał zdjąć ciążące nad nią widmo rzekomej choroby. Po wyjęciu z portmonetki posiadanych banknotów włodawianka przekazała je seniorce. Ta w znany sobie sposób pobłogosławiła pieniądze, po czym z powrotem włożyła je portfela. O tym, że gotówka została skradziona kobieta przekonała się po pewnym czasie, kiedy sięgając do torebki po portfel chciała zapłacić rachunki przy kasie.

Wyjaśniający okoliczności zdarzenia policjanci proszą o kontakt osoby mogące pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawczyni kradzieży. Poszukiwana jest zaniedbana z wyglądu, starsza, niska, otyła i mówiąca łamaną polszczyzną kobieta ubrana na ciemno z szalem koloru grafitowego na głowie. Nie wykluczone, że oszustka ma wspólników. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia mogą kontaktować się z włodawską komendą powiatową policji pod nr tel. 82-57-27-290. Jednocześnie funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi. Pod żadnym pozorem nie wolno nam ulegać jakimkolwiek emocjom. Zawsze trzeba pamiętać o tym, by nikomu nie przekazywać swoich pieniędzy. Nie należy także wpuszczać do domu osób nieznajomych oraz informować ich o tym, że znajdujemy się sami w mieszkaniu. Funkcjonariusze radzą także nie wąchać oferowanych w drzwiach perfum czy oglądać przeznaczonych na sprzedaży przedmiotów. W sytuacji zagrożenia należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osób, które wzbudzają nasz niepokój, a w razie jakichkolwiek wątpliwości niezwłocznie powiadomić policję, która sprawdzi każdy niepokojący sygnał. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z wiśniowym smakiem


Z wiśniowym smakiem - pod tym hasłem 14 lipca odbył się w Wiśniewie XII Festiwal Kuchni Regionalnej. Świętowanie rozpoczęło się w południe uroczystą Mszą św. w miejscowym kościele. [fot. JM]

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w kodeńskim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. Tradycyjnie został on połączony z Diecezjalnym Dniem Chorego. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Słoneczne lato
28 lipca na rynku w centrum miasta Mordy odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja festynu „Słoneczne lato”.
więcej »
Dla każdego
Atrakcje dla starszych i młodszych oraz moc zabawy - tak zapowiadają się tegoroczne Dni Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.
więcej »
Hańsk pszczelarstwem stoi
Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.
więcej »
Jubileuszowe świętowanie
27 lipca odbędą się jubileuszowe, 50 Dni Sławatycz.
więcej »
 

POLECAMY


By pamięć trwała
Trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w latach 1918-1919. Kiedy „wielka wojna” dobiegła końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR