20 kwietnia 2019 r. Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Pogoda: Siedlce

Numer 16
18-24 kwietnia 2019r.

menu

NEWS

Zmartwychwstały Pan niech obdarza miłością i pokojem, aby zmartwienia i smutki dnia codziennego nie przesłoniły celu naszej wędrówki wiary. Bądźmy prawdziwymi apostołami Dobrej Nowiny płynącej z pustego grobu. Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie rodziny i najbliższych.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Uwaga na oszustów

8 kwietnia 2019 r.

Błogosławieństwo pieniędzy

Aż 1,2 tys. zł stracił jedna z mieszkanek Włodawy po tym, jak zaufała nieznajomej kobiecie. Policjanci proszą o kontakt osoby mogące pomóc w zatrzymaniu sprawczyni kradzieży.

3 kwietnia, w godzinach porannych, idąca ul. Czerwonego Krzyża 45-letnia włodawianka została poproszona przez starszą kobietę o pomoc. Nieznajoma chciała od niej otrzymać zaledwie 10 gr. Mieszkanka miasta widząc, że ma do czynienia z bardzo biedną osobą, wyjęła z portfela 10 zł i bezinteresownie ofiarowała jej kobiecie. W trakcie rozmowy - mówiąca łamaną polszczyzną - starsza pani poprosiła 45-latkę, by nie odchodziła. W zamian za otrzymaną pomoc zaproponowała jej pobłogosławienie pieniędzy. Opierającej się włodawiance wmówiła w końcu, że jeśli się na to nie zgodzi może niebawem zachorować na raka mózgu.

Ponieważ w rodzinie 45-latki były osoby, które zmarły na choroby onkologiczne - przerażona kobieta ostatecznie przystała na propozycję rytuału, który miał zdjąć ciążące nad nią widmo rzekomej choroby. Po wyjęciu z portmonetki posiadanych banknotów włodawianka przekazała je seniorce. Ta w znany sobie sposób pobłogosławiła pieniądze, po czym z powrotem włożyła je portfela. O tym, że gotówka została skradziona kobieta przekonała się po pewnym czasie, kiedy sięgając do torebki po portfel chciała zapłacić rachunki przy kasie.

Wyjaśniający okoliczności zdarzenia policjanci proszą o kontakt osoby mogące pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawczyni kradzieży. Poszukiwana jest zaniedbana z wyglądu, starsza, niska, otyła i mówiąca łamaną polszczyzną kobieta ubrana na ciemno z szalem koloru grafitowego na głowie. Nie wykluczone, że oszustka ma wspólników. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia mogą kontaktować się z włodawską komendą powiatową policji pod nr tel. 82-57-27-290. Jednocześnie funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi. Pod żadnym pozorem nie wolno nam ulegać jakimkolwiek emocjom. Zawsze trzeba pamiętać o tym, by nikomu nie przekazywać swoich pieniędzy. Nie należy także wpuszczać do domu osób nieznajomych oraz informować ich o tym, że znajdujemy się sami w mieszkaniu. Funkcjonariusze radzą także nie wąchać oferowanych w drzwiach perfum czy oglądać przeznaczonych na sprzedaży przedmiotów. W sytuacji zagrożenia należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osób, które wzbudzają nasz niepokój, a w razie jakichkolwiek wątpliwości niezwłocznie powiadomić policję, która sprawdzi każdy niepokojący sygnał. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Konkurs Biblijny


6 kwietnia w Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbył się finał III Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Spotkania z Jezusem w Ewangelii wg św. Łukasza”. O miejsca na podium i tytuł laureata rywalizowała 20 finalistów - uczniów klas siódmych szkół podstawowych. W etapie szkolnym udział wzięło 2306 uczniów z 230 szkół. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 74 uczniów, etap ten odbył się w pięciu rejonach diecezji. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Kacper Kowalczyk z parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie, Jan Garwoliński z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i Kacper Rosa z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Targi ogrodnicze


7 kwietnia teren oddziału Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach był miejscem XIII Wiosny na Polu i w Ogrodzie. Jak co roku - obok firm z branży rolniczej i ogrodniczej oraz szkółek roślin - swoje wyroby prezentowali właściciele pasiek, gospodarstw agroturystycznych, rękodzielnicy, producenci żywności i przedstawiciele wyższych uczelni. Zwiedzający mogli zaopatrzyć się w drzewka owocowe i krzewy ozdobne, jak też sprzęt ogrodniczy. O uatrakcyjnienie spotkania dbały zespoły ludowe. Chętni mieli także okazję uczestnictwa w licznych konkursach. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
12 maja w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie będzie miał miejsce Diecezjalny Dzień Rodziny. Już dzisiaj zapraszamy do udziału!
więcej »
Pielgrzymka do Loretto
​W sobotę 18 maja w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej spotkają się czytelnicy miesięcznika „Różaniec” i członkowie Rodziny Loretańskiej. Pielgrzymka do Loretto to stały punkt rocznej formacji czcicieli Matki Bożej oraz duchowych dzieci bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.
więcej »
Inauguracja organów
W sobotę 27 kwietnia, o 19.00, w katedrze siedleckiej odbędzie się koncert Dextera Domini - inauguracja organów Dominika Biernackiego.
więcej »
III Festiwal Pieśni Maryjnej
W niedzielę 5 maja, o 13.00, w kościele św. Małgorzaty w Ulanie odbędzie się już po raz trzeci Festiwal Pieśni Maryjnej. Prezentację chórów poprzedzi Msza św. o 12.00.
więcej »
Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking
28 kwietnia odbędzie się V Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking. „Start” i „meta” wyznaczone są w Cichej Stanicy nad zalewem. - Spędźmy tę niedzielę rekreacyjnie i rodzinnie! - zachęca Łukasz Witczuk. Pomysłodawca przedsięwzięcia wskazuje też cel imprezy: wsparcie Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


W Jego ranach
Nabożeństwo Drogi krzyżowej to czas łaski. Jeśli podczas tych wyjątkowych rozważań otworzymy się na działanie Boga w nas, doświadczymy Jego wyzwalającej mocy.
więcej »
W drodze do świętości
W „Modlitewniku” obok pozycji obowiązkowych znajdziemy piękne, pełne teologicznej i duchowej głębi, niezwykle wciągające modlitwy, rozważania i wprowadzenia bł. ks. Jakuba Alberionego.
więcej »
 

SONDA

 

Który moment liturgii Triduum Paschalnego porusza cię najbardziej?

przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

adoracja Krzyża

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wiglię Paschalną

procesja rezurekcyjna

nawiedzenie pustego GrobuLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR