16 lipca 2019 r. Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 28
11-17 lipca 2019r.

menu

NEWS

20 lipca, o 12.00, odbędzie się ingres bp. Piotra Sawczuka do drohiczyńskiej katedry.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Międzyrzec Podl.

7 maja 2019 r.

Ławeczka i piknik

12 maja, o 13.00, z udziałem m.in. orkiestry reprezentacyjnej Wojska Polskiego nastąpi uroczyste odsłonięcie ławeczki marsz. Józefa Piłsudskiego przy ul. Łukowskiej.

Wydarzenie poprzedzi Msza św. sprawowana, o 12.15, w kościele pw. św. Mikołaja. Po ceremonii poświęcenia pomnika rozpocznie się piknik patriotyczno-wojskowy z udziałem służb mundurowych. Tego dnia mieszkańcy regionu będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się m.in. pracą, sprzętem i wyposażeniem służby więziennej, straży granicznej, służby celnej, straży pożarnej, policji, pogotowia, inspekcji transportu drogowego czy straży leśnej. Nie zabraknie także pokazów uzbrojenia i sprzętu bojowego żołnierzy Wojska Polskiego. Pierwotnie termin odsłonięcia pomnika zaplanowano na 11 listopada 2018 r., chcąc w ten sposób uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Niestety pracownie wykonujące tego typu monumenty przeżywały wówczas oblężenie, co z kolei pociągnęło za sobą znaczny wzrost cen materiałów i usług. Z inicjatywą budowy ławeczki - jako pamiątki okrągłej rocznicy odzyskania przez kraj niepodległości - wyszedł poseł Marcin Duszek. Pomysł zrodził się podczas jednego ze spotkań z ks. kan. Józefem Brzozowskim. Wówczas to ksiądz dziekan zadeklarował objęcie inicjatywy honorowym patronatem oraz wziął m.in. na swoje barki wszystkie sprawy związane z organizacją w parafiach dekanatu międzyrzeckiego zbiórek pieniędzy do puszek, z których m.in. sfinansowano budowę monumentu. W inicjatywę powstania pomnika zaangażował się także mec. Arkadiusz Janus. Postać J. Piłsudskiego została wykonana z brązu. Przedstawia marszałka siedzącego na ławce i podpierającego się o szablę. Projektantem i wykonawcą rzeźby jest Robert Sobociński z Poznania - autor m.in. Złotego Ułana w Kałuszynie, pary prezydenckiej w Białej Podlaskiej czy Henryka Sienkiewicza Łukowie. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 

15 lipca 2019 r.

Jubileuszowe świętowanie
27 lipca odbędą się jubileuszowe, 50 Dni Sławatycz. więcej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w kodeńskim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. Tradycyjnie został on połączony z Diecezjalnym Dniem Chorego. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Po Mszy św. ordynariusza udzielił zgromadzonym błogosławieństwa lourdzkiego. Ostatnim punktem było poświecenie nowej figury Matki Niepokalanej. Została ona umieszczona przed klasztorem ojców oblatów. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Słoneczne lato
28 lipca na rynku w centrum miasta Mordy odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja festynu „Słoneczne lato”.
więcej »
Dla każdego
Atrakcje dla starszych i młodszych oraz moc zabawy - tak zapowiadają się tegoroczne Dni Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.
więcej »
Hańsk pszczelarstwem stoi
Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


By pamięć trwała
Trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w latach 1918-1919. Kiedy „wielka wojna” dobiegła końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR