25 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Międzyrzec Podl.

7 maja 2019 r.

Ławeczka i piknik

12 maja, o 13.00, z udziałem m.in. orkiestry reprezentacyjnej Wojska Polskiego nastąpi uroczyste odsłonięcie ławeczki marsz. Józefa Piłsudskiego przy ul. Łukowskiej.

Wydarzenie poprzedzi Msza św. sprawowana, o 12.15, w kościele pw. św. Mikołaja. Po ceremonii poświęcenia pomnika rozpocznie się piknik patriotyczno-wojskowy z udziałem służb mundurowych. Tego dnia mieszkańcy regionu będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się m.in. pracą, sprzętem i wyposażeniem służby więziennej, straży granicznej, służby celnej, straży pożarnej, policji, pogotowia, inspekcji transportu drogowego czy straży leśnej. Nie zabraknie także pokazów uzbrojenia i sprzętu bojowego żołnierzy Wojska Polskiego. Pierwotnie termin odsłonięcia pomnika zaplanowano na 11 listopada 2018 r., chcąc w ten sposób uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Niestety pracownie wykonujące tego typu monumenty przeżywały wówczas oblężenie, co z kolei pociągnęło za sobą znaczny wzrost cen materiałów i usług. Z inicjatywą budowy ławeczki - jako pamiątki okrągłej rocznicy odzyskania przez kraj niepodległości - wyszedł poseł Marcin Duszek. Pomysł zrodził się podczas jednego ze spotkań z ks. kan. Józefem Brzozowskim. Wówczas to ksiądz dziekan zadeklarował objęcie inicjatywy honorowym patronatem oraz wziął m.in. na swoje barki wszystkie sprawy związane z organizacją w parafiach dekanatu międzyrzeckiego zbiórek pieniędzy do puszek, z których m.in. sfinansowano budowę monumentu. W inicjatywę powstania pomnika zaangażował się także mec. Arkadiusz Janus. Postać J. Piłsudskiego została wykonana z brązu. Przedstawia marszałka siedzącego na ławce i podpierającego się o szablę. Projektantem i wykonawcą rzeźby jest Robert Sobociński z Poznania - autor m.in. Złotego Ułana w Kałuszynie, pary prezydenckiej w Białej Podlaskiej czy Henryka Sienkiewicza Łukowie. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR