27 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław

Pogoda: Siedlce

Numer 26
27-03 lipca 2019r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Zespół Kameralny z nagrodą

15 maja 2019 r.

Opowiedziane pieśnią, gestem i tańcem


fot. Janusz Mazurek

Podczas XIV Festiwalu Zespołów Kabaretowych Seniorów „eSka”, który odbył się 12 maja w Sokołowie Podlaskim, Zespół Kameralny Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mordach otrzymał grand prix!

Organizatorem imprezy, podczas której triumfy święcił zespół prowadzony przez Zofię Werle, był Sokołowski Ośrodek Kultury. „Czysty śpiew, dwugłos, całościowo spójna historia” - to tylko niektóre z ocen jury, jakie otrzymała „Biesiada z kogutem” wyreżyserowana przez Danutę Borowską, a muzycznie przygotowana przez Z. Werle. - Grand prix to wielki sukces i ogromna motywacja do dalszej pracy twórczej - podkreślają członkinie nagrodzonego zespołu. Festiwalowe zmagania (21 występów) oceniła komisja konkursowa w składzie: aktorka Marzena Kipiel-Sztuka, trenerka dramy Agnieszka Buśk, dyrektor sokołowskiej szkoły muzycznej Aneta Mroczek oraz nauczycielka Anna Marciniak. Uwagę jurorów i publiczności zwracały: energia, radość, entuzjazm, pasja, chęć do życia i talent występujących. „Niejeden młody człowiek mógłby pozazdrościć wigoru, jaki mieli seniorzy uczestniczący w konkursie oraz tańcach przed gmachem SOK” - to tylko jedna z wielu pozytywnych opinii.

Tuż przed ogłoszeniem wyników organizatorzy zaprosili wszystkich występujących na program artystyczny pt. „Życie nie jest kiepskie” w wykonaniu M. Kipiel-Sztuki. Aktorka zachwyciła pięknym głosem, a przy tym rozbawiła publiczność anegdotami z życia i planu serialu.

Sukces Zespołu Kameralnego UTW w Mordach to ogromna radość. Członkowie chóru w składzie: Z. Werle, D. Borowska, Grażyna Drabarek, Ewa Jarocka, Teresa Jawiczuk, Lidia Lipińska, Bożena Płochocka, Grażyna Kwiatuszewska, Wiesława Romanowska oraz aktorzy grupy teatralnej - Teresa i Włodzimierz Markowiczowie - spędzili wiele godzin, by dopracować występ muzycznie i teatralnie. W efekcie publiczność obejrzała scenki biesiadne opowiedziane piosenkami, gestami i tańcem. Motywem przewodnim całości jest tytułowy kogut - dosłownie i w przenośni.

 

Tematy muzyczne

Zespół UTW powstał we wrześniu 2018 r. z inicjatywy prezes Fundacji DONUM E. Jarockiej. Od początku jego kierownikiem jest - często akompaniująca także grupie przy pianinie - Z. Werle. Talent, doświadczenie i pracowitość prowadzącej, która przez lata wychowywała muzycznie dzieci i młodzież, podobnie jak zaangażowanie D. Borowskiej, zarażającej kolejne pokolenia pasją do teatru, sprawiają, że grupa podejmuje wielorakie tematy muzycznie. Ma za sobą występ podczas wieczoru poezji Zbigniewa Herberta, jak też koncert kolęd przygotowanych na dwa głosy. Obecnie ZK pracuje nad repertuarem Stanisława Moniuszki.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 30 czerwca, o 16.00, na spływ kajakowy pod prąd rzeką Zielawą na trasie Studzianka - Łomazy - Studzianka.
więcej »
Dni Włodawy
29 i 30 czerwca włodawianie będą świętować 485-lecie nadania praw miejskich. Wydarzenie historyczne zostanie przypomniane w trakcie Dni Włodawy.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
Biblia w weekend
Czytanie Biblii nie jest luksusem, na który mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. To życiowa konieczność każdego, kto wierzy Bogu.
więcej »
Z pamiętnika powstańca
I to pamiętnik nie byle kogo, bo jednego z liderów powstania wielkopolskiego - Wojciecha Jedliny-Jacobsona.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR