26 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Pogoda: Siedlce

Numer 26
27-03 lipca 2019r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

ŻELISZEW

5 czerwca 2019 r.

200 lat parafii Trójcy Świętej

16 czerwca parafia Trójcy Świętej w Żeliszewie obchodzić będzie 250 lat istnienia. Do udziału w jubileuszowym dziękczynieniu zaprasza proboszcz ks. Sławomir Sulej.

Jubileusz 250-lecia ustanowienia parafii Trójcy Świętej zbiega się z wizytacją parafii, którą przeprowadzi 16 czerwca bp Piotr Sawczuk. O 12.00, po uroczystym powitaniu księdza biskupa, rozpocznie się Eucharystia. Po zakończonej Mszy św. odbędzie się agapa na przykościelnym placu. Program obchodów zaplanowanych na niedzielne popołudnie rozpocznie inscenizacja w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Żeliszewie. Będzie ona poświęcona osobie wywodzącego się z parafii Żeliszew ks. prof. Jana Niedziałka (1907-1943), męczennika II wojny światowej zamordowanego przez Niemców w 1943 r. Część rozrywkową poprowadzi kilka zespołów, m.in. na scenie wystąpią aktorzy serialu „Ranczo”.

Parafia Trójcy Świętej w Żeliszewie jest parafią wiejską, obejmuje 14 miejscowości i liczy ok. 1,7 tys. wiernych. Działa w niej wiele wspólnot, w tym Koła Żywego Różańca, Rycerstwo Niepokalanej, zespół liturgiczny, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, służba liturgiczna i schola dziecięco-młodzieżowa.

Przygotowanie parafii do jubileuszu odbywa się zarówno na płaszczyźnie duchowej, jak i materialnej. - Odbywamy nowennę, trwa również peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinach. W ubiegłym roku pielgrzymowaliśmy do sanktuarium na Jasnej Górze, a we wrześniu udamy się z pielgrzymką dziękczynną do Rzymu - mówi ks. S. Sulej. W zakresie materialnym przygotowania obejmują kompleksową renowację zabytkowego drewnianego kościoła parafialnego, którego budowa rozpoczęła się w roku erygowania parafii, tj. w 1769, i jego otoczenia. - Prace te są kontynuacją rozpoczętych przez moich poprzedników: ks. kan. Krzysztofa Czyrkę i ks. Karola Klewka. W ciągu siedmiu lat wartość tych prac wyniosła ok. 1,6 mln zł, z czego 1,05 mln zł stanowią środki zewnętrzne pozyskane z instytucji unijnych i samorządowych. Przeżywany jubileusz będzie również okazją do podziękowania wszystkim za ofiarność i życzliwość - podkreśla proboszcz parafii.

Zachęcając do udziału w uroczystościach jubileuszowych, ks. S. Sulej podkreśla zaangażowanie w ich przygotowanie, które stało się głównie udziałem komitetu organizacyjnego, rady parafialnej oraz jednostek OSP z terenu parafii.

LI

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 30 czerwca, o 16.00, na spływ kajakowy pod prąd rzeką Zielawą na trasie Studzianka - Łomazy - Studzianka.
więcej »
Dni Włodawy
29 i 30 czerwca włodawianie będą świętować 485-lecie nadania praw miejskich. Wydarzenie historyczne zostanie przypomniane w trakcie Dni Włodawy.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
Biblia w weekend
Czytanie Biblii nie jest luksusem, na który mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. To życiowa konieczność każdego, kto wierzy Bogu.
więcej »
Z pamiętnika powstańca
I to pamiętnik nie byle kogo, bo jednego z liderów powstania wielkopolskiego - Wojciecha Jedliny-Jacobsona.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR