26 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Pogoda: Siedlce

Numer 26
27-03 lipca 2019r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Wieczór chwały

11 czerwca 2019 r.

Uwielbiaj Go!

20 czerwca mieszkańcy diecezji będą mogli spotkać się na wspólnych wieczorach chwały, które organizowane są przez poszczególne miasta. W Łukowie takie spotkanie odbędzie się po raz pierwszy.

Ale na pewno nie ostatni - zapewniają organizatorzy. Pomysł na wieczór uwielbienia zrodził się rok temu w sercach trzech osób: Barbary Montewki, Jarosława Skrzyszewskiego i ks. Roberta Ponikowskiego. - Zaczęliśmy od omodlenia projektu i poprosiliśmy o błogosławieństwo bp. Kazimierza Gurdę - wspomina ks. R. Ponikowski, dodając, że ordynariusz siedlecki z radością przystał na tę inicjatywę i zapewnił o udzieleniu swojego wsparcia. - Jeśli będzie to wolą Pana Boga, chcielibyśmy, aby spotkanie wpisało się na stałe w kalendarz wydarzeń w naszym mieście - przyznaje. „Łuków dla Jezusa” w zamyśle organizatorów ma odbywać się co roku w uroczystość Bożego Ciała jako swoiste przedłużenie tego wielkiego, chrześcijańskiego święta wiary. - To możliwością uwielbienia Boga ukrytego w Hostii i zawierzenia życia Temu, który dla nas umarł i zmartwychwstał - podkreśla ks. R. Ponikowski. W programie spotkania znajdą się: radosna modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi, a także świadectwa byłej modelki Anny Golędzinowskiej, autorki bestsellera „Ocalona z piekła”, oraz Jaśka Meli, niepełnosprawnego podróżnika i działacza społecznego, najmłodszego w historii zdobywcy biegunów północnego i południowego w ciągu jednego roku. - Spotkajmy się wszyscy 20 czerwca, o 19.00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Partyzantów 15 - zaprasza i zachęca kapłan.


Tego samego dnia koncert uwielbienia odbędzie się w Międzyrzecu Podlaskim, tutaj pod tytułem „Jednego Serca Jednego Ducha”. Organizacji podjęła się schola Zjednoczeni w Duchu. Zainteresowani zaproszeni są do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury na 19.00. Wybrzmią utwory o tematyce religijnej, zarówno te znane, jak i zupełnie nowe. Każdy, niezależnie od wieku, może przyjść i włączyć się w ten piękny akt uwielbienia.
Z kolei w Białej Podlaskiej tegoroczne uwielbienie poprowadzi zespół Guadalupe. Początek o 19.00 w parku Radziwiłłowskim. Pod koniec spotkania nastąpi uroczyste wprowadzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wieczór chwały zakończy się błogosławieństwem. Koncert jest inicjatywą świeckich i duchownych ze wszystkich parafii Białej Podlaskiej, zaś za organizację odpowiadają Fundacja Kurs na Miłość, Duszpasterstwo Akademickie Biała Podlaska oraz Domowy Kościół.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 30 czerwca, o 16.00, na spływ kajakowy pod prąd rzeką Zielawą na trasie Studzianka - Łomazy - Studzianka.
więcej »
Dni Włodawy
29 i 30 czerwca włodawianie będą świętować 485-lecie nadania praw miejskich. Wydarzenie historyczne zostanie przypomniane w trakcie Dni Włodawy.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
Biblia w weekend
Czytanie Biblii nie jest luksusem, na który mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. To życiowa konieczność każdego, kto wierzy Bogu.
więcej »
Z pamiętnika powstańca
I to pamiętnik nie byle kogo, bo jednego z liderów powstania wielkopolskiego - Wojciecha Jedliny-Jacobsona.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR