19 października 2019 r. Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Pogoda: Siedlce

Numer 42
17-23 października 2019r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o tym, jak możemy pomagać naszym misjonarzom! Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Wieczór chwały

11 czerwca 2019 r.

Uwielbiaj Go!

20 czerwca mieszkańcy diecezji będą mogli spotkać się na wspólnych wieczorach chwały, które organizowane są przez poszczególne miasta. W Łukowie takie spotkanie odbędzie się po raz pierwszy.

Ale na pewno nie ostatni - zapewniają organizatorzy. Pomysł na wieczór uwielbienia zrodził się rok temu w sercach trzech osób: Barbary Montewki, Jarosława Skrzyszewskiego i ks. Roberta Ponikowskiego. - Zaczęliśmy od omodlenia projektu i poprosiliśmy o błogosławieństwo bp. Kazimierza Gurdę - wspomina ks. R. Ponikowski, dodając, że ordynariusz siedlecki z radością przystał na tę inicjatywę i zapewnił o udzieleniu swojego wsparcia. - Jeśli będzie to wolą Pana Boga, chcielibyśmy, aby spotkanie wpisało się na stałe w kalendarz wydarzeń w naszym mieście - przyznaje. „Łuków dla Jezusa” w zamyśle organizatorów ma odbywać się co roku w uroczystość Bożego Ciała jako swoiste przedłużenie tego wielkiego, chrześcijańskiego święta wiary. - To możliwością uwielbienia Boga ukrytego w Hostii i zawierzenia życia Temu, który dla nas umarł i zmartwychwstał - podkreśla ks. R. Ponikowski. W programie spotkania znajdą się: radosna modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi, a także świadectwa byłej modelki Anny Golędzinowskiej, autorki bestsellera „Ocalona z piekła”, oraz Jaśka Meli, niepełnosprawnego podróżnika i działacza społecznego, najmłodszego w historii zdobywcy biegunów północnego i południowego w ciągu jednego roku. - Spotkajmy się wszyscy 20 czerwca, o 19.00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Partyzantów 15 - zaprasza i zachęca kapłan.


Tego samego dnia koncert uwielbienia odbędzie się w Międzyrzecu Podlaskim, tutaj pod tytułem „Jednego Serca Jednego Ducha”. Organizacji podjęła się schola Zjednoczeni w Duchu. Zainteresowani zaproszeni są do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury na 19.00. Wybrzmią utwory o tematyce religijnej, zarówno te znane, jak i zupełnie nowe. Każdy, niezależnie od wieku, może przyjść i włączyć się w ten piękny akt uwielbienia.
Z kolei w Białej Podlaskiej tegoroczne uwielbienie poprowadzi zespół Guadalupe. Początek o 19.00 w parku Radziwiłłowskim. Pod koniec spotkania nastąpi uroczyste wprowadzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wieczór chwały zakończy się błogosławieństwem. Koncert jest inicjatywą świeckich i duchownych ze wszystkich parafii Białej Podlaskiej, zaś za organizację odpowiadają Fundacja Kurs na Miłość, Duszpasterstwo Akademickie Biała Podlaska oraz Domowy Kościół.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

LUZ na rzecz hospicjum dziecięcego!


3 października w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach Alternatywny Teatr Tańca LUZ wystawił spektakl „Dzieci Powstania’44”. Cały dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek został przekazany na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

IX Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn


Cnota męstwa ma dwa wymiary - to odwaga mierzenia się z problemami, ale też wytrwałość, tj. trwanie i wierność - wskazanie dla uczestników IX Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn odbywającej się w tym roku pod hasłem „Bądź odporny jak uderzone kowadło” wybrzmiało bardzo dobitnie. Do sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich, które od lat jest miejscem wspólnej modlitwy przedstawicieli kilku pokoleń mężczyzn naszej diecezji, w niedzielę 6 października przyjechało ponad tysiąc osób - zarówno w zorganizowanych grupach, autokarami i motocyklami, jak też indywidualnie. Jak co roku, w programie znalazły się konferencje, modlitwa różańcowa i Eucharystia. [fot. Jarosław Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


A gdyby Jej nie było...
27 października, o 16.00, w Rykach odbędzie się spotkanie z lokalną historią. Wykład wygłosi prof. Ewa M, kierownik Zakładu Myśli Politycznej UMCS w Lublinie.
więcej »
Moniuszko w dwóch odsłonach
To tytuł muzycznego projektu, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów. W ramach przedsięwzięcia odbędą się dwa koncerty w trzech miastach województwa mazowieckiego: Siedlcach, Mińsku Mazowieckim i Długosiodle.
więcej »
Czas rozwinąć skrzydła
23 października już po raz czwarty odbędzie się Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo” organizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.
więcej »
III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej
W dniach 18-19 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.
więcej »
Biesiada Podlasko-Mazowiecka
19 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się konkurs kulinarny pn. „Biesiada Podlasko-Mazowiecka”.
więcej »
Niepełnosprawni też mają pasje!
„niepełnoSPRAWNI i pasje” - to hasło VIII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, imprezy organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Dotyk nieba
Na „Dotyk nieba” składa się kilkanaście opowieści o niezwykłych wydarzeniach w życiu bohaterów pochodzących z różnych stron naszego kraju.
więcej »
Czy wiesz, o co prosisz?
Odmawiana po wielokroć, rano i wieczorem, wyznawana wspólnie podczas Eucharystii, znana od dziecka. „Ojcze nasz” powtarzamy tysiące razy, ale czy naprawdę rozumiemy, co mówimy?
więcej »
Lektura ku przestrodze
„Zakładnicy złego” - książka, którą, uznając za niezwykle wartościową, postanowiło wznowić Wydawnictwo Fronda - we wcześniejszym wydaniu nosiła tytuł „Czarny sakrament. Prawdziwe historie opętań i egzorcyzmów”.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR