20 października 2019 r. Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Pogoda: Siedlce

Numer 42
17-23 października 2019r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o tym, jak możemy pomagać naszym misjonarzom! Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

KOSTOMŁOTY

12 czerwca 2019 r.

Kilkudniowe świętowanie

Neounicka parafia św. Nikity męczennika zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci bł. Męczenników z Pratulina. W programie tradycyjnie znajdzie się piesza pielgrzymka i Boska Liturgia.

Uroczystości potrwają od 21 do 23 czerwca. W piątek, o 8.30, spod kostomłockiej cerkwi wyruszy piesza pielgrzymka do Pratulina. Poprzedzi ją Msza św. w cerkwi celebrowana o 7.00. Wspólne wędrowanie do bł. Męczenników Podlaskich potrwa dwa dni. Nie obowiązują żadne zapisy. Zaproszeni są wszyscy chętni i zainteresowani. Jak zwykle wezmą w niej udział grekokatoliccy kapłani z Ukrainy i Białorusi. Duszpasterze przybędą razem ze swoimi wiernymi. Trasa pielgrzymki liczy ok. 30 km i wiedzie m.in. przez Dobratycze, Lebiedziew i Terespol. Piątkowe wędrowanie zakończy się w Neplach. Po wspólnym obiedzie miejscowi pielgrzymi wrócą do swoich domów, a przyjezdni zabiorą się autokarem do Kostomłot. W sobotę pątnicy znów wyruszą na pielgrzymi szlak. O 8.00 wyjadą autobusem z Kostomłot i będą kontynuować wędrówkę z Nepli. Po przyjściu do Pratulina wezmą udział w Liturgii Jana Chryzostoma. Potem zjedzą obiad i wrócą do Kostomłot. Tu zapewniona będzie kolacja.

- Dziękujemy wszystkim, którzy od lat nam pomagają, wspierają nasze działania i sponsorują organizację uroczystości. Dziękujemy ks. kustoszowi Jackowi Guzowi i ks. Pawłowi Tomaszewskiemu z Pratulina oraz wszystkim pratulińskim parafianom za poczęstunek, który przygotują pielgrzymom; proboszczowi z Terespola ks. kan. Zdzisławowi Dudkowi i proboszczowi z Nepli ks. Sławomirowi Harasimiukowi wraz z ich parafianami oraz mieszkańcom Dobratycz, którzy przyjmują nas na postojach. Wyrazy wdzięczności kierujemy też do naszych wiernych z Kostomłot, którzy kolejny raz podjęli się przygotowania pielgrzymki i odpustu parafialnego. Za pomoc dziękujemy również parafialnemu zespołowi i dyrektorowi ośrodka kultury z Kodnia Piotrowi Skolimowskiemu - wylicza ks. Piotr Witkowicz, wikariusz parafii w Kostomłotach.

Na koniec zaprasza do udziału w niedzielnej liturgii odpustowej. Obchody ku czci bł. Męczenników Podlaskich rozpoczną się przed południem; o 10.00 zaplanowano akatyst ku ich czci, o 12.00 przy ołtarzu polowym rozpocznie się Boska Liturgia, której będzie przewodniczył J.E. bp Jozafat Hoovera, pierwszy wołyński egzarcha Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego, zwanego także Ukraińskim Kościołem Greckokatolickim. Po modlitwie wszyscy uczestnicy zaproszeni są na wspólny obiad.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

LUZ na rzecz hospicjum dziecięcego!


3 października w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach Alternatywny Teatr Tańca LUZ wystawił spektakl „Dzieci Powstania’44”. Cały dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek został przekazany na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

IX Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn


Cnota męstwa ma dwa wymiary - to odwaga mierzenia się z problemami, ale też wytrwałość, tj. trwanie i wierność - wskazanie dla uczestników IX Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn odbywającej się w tym roku pod hasłem „Bądź odporny jak uderzone kowadło” wybrzmiało bardzo dobitnie. Do sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich, które od lat jest miejscem wspólnej modlitwy przedstawicieli kilku pokoleń mężczyzn naszej diecezji, w niedzielę 6 października przyjechało ponad tysiąc osób - zarówno w zorganizowanych grupach, autokarami i motocyklami, jak też indywidualnie. Jak co roku, w programie znalazły się konferencje, modlitwa różańcowa i Eucharystia. [fot. Jarosław Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


A gdyby Jej nie było...
27 października, o 16.00, w Rykach odbędzie się spotkanie z lokalną historią. Wykład wygłosi prof. Ewa M, kierownik Zakładu Myśli Politycznej UMCS w Lublinie.
więcej »
Moniuszko w dwóch odsłonach
To tytuł muzycznego projektu, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów. W ramach przedsięwzięcia odbędą się dwa koncerty w trzech miastach województwa mazowieckiego: Siedlcach, Mińsku Mazowieckim i Długosiodle.
więcej »
Czas rozwinąć skrzydła
23 października już po raz czwarty odbędzie się Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo” organizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.
więcej »
III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej
W dniach 18-19 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.
więcej »
Biesiada Podlasko-Mazowiecka
19 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się konkurs kulinarny pn. „Biesiada Podlasko-Mazowiecka”.
więcej »
Niepełnosprawni też mają pasje!
„niepełnoSPRAWNI i pasje” - to hasło VIII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, imprezy organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Dotyk nieba
Na „Dotyk nieba” składa się kilkanaście opowieści o niezwykłych wydarzeniach w życiu bohaterów pochodzących z różnych stron naszego kraju.
więcej »
Czy wiesz, o co prosisz?
Odmawiana po wielokroć, rano i wieczorem, wyznawana wspólnie podczas Eucharystii, znana od dziecka. „Ojcze nasz” powtarzamy tysiące razy, ale czy naprawdę rozumiemy, co mówimy?
więcej »
Lektura ku przestrodze
„Zakładnicy złego” - książka, którą, uznając za niezwykle wartościową, postanowiło wznowić Wydawnictwo Fronda - we wcześniejszym wydaniu nosiła tytuł „Czarny sakrament. Prawdziwe historie opętań i egzorcyzmów”.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR