26 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Pogoda: Siedlce

Numer 26
27-03 lipca 2019r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

KOSTOMŁOTY

12 czerwca 2019 r.

Kilkudniowe świętowanie

Neounicka parafia św. Nikity męczennika zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci bł. Męczenników z Pratulina. W programie tradycyjnie znajdzie się piesza pielgrzymka i Boska Liturgia.

Uroczystości potrwają od 21 do 23 czerwca. W piątek, o 8.30, spod kostomłockiej cerkwi wyruszy piesza pielgrzymka do Pratulina. Poprzedzi ją Msza św. w cerkwi celebrowana o 7.00. Wspólne wędrowanie do bł. Męczenników Podlaskich potrwa dwa dni. Nie obowiązują żadne zapisy. Zaproszeni są wszyscy chętni i zainteresowani. Jak zwykle wezmą w niej udział grekokatoliccy kapłani z Ukrainy i Białorusi. Duszpasterze przybędą razem ze swoimi wiernymi. Trasa pielgrzymki liczy ok. 30 km i wiedzie m.in. przez Dobratycze, Lebiedziew i Terespol. Piątkowe wędrowanie zakończy się w Neplach. Po wspólnym obiedzie miejscowi pielgrzymi wrócą do swoich domów, a przyjezdni zabiorą się autokarem do Kostomłot. W sobotę pątnicy znów wyruszą na pielgrzymi szlak. O 8.00 wyjadą autobusem z Kostomłot i będą kontynuować wędrówkę z Nepli. Po przyjściu do Pratulina wezmą udział w Liturgii Jana Chryzostoma. Potem zjedzą obiad i wrócą do Kostomłot. Tu zapewniona będzie kolacja.

- Dziękujemy wszystkim, którzy od lat nam pomagają, wspierają nasze działania i sponsorują organizację uroczystości. Dziękujemy ks. kustoszowi Jackowi Guzowi i ks. Pawłowi Tomaszewskiemu z Pratulina oraz wszystkim pratulińskim parafianom za poczęstunek, który przygotują pielgrzymom; proboszczowi z Terespola ks. kan. Zdzisławowi Dudkowi i proboszczowi z Nepli ks. Sławomirowi Harasimiukowi wraz z ich parafianami oraz mieszkańcom Dobratycz, którzy przyjmują nas na postojach. Wyrazy wdzięczności kierujemy też do naszych wiernych z Kostomłot, którzy kolejny raz podjęli się przygotowania pielgrzymki i odpustu parafialnego. Za pomoc dziękujemy również parafialnemu zespołowi i dyrektorowi ośrodka kultury z Kodnia Piotrowi Skolimowskiemu - wylicza ks. Piotr Witkowicz, wikariusz parafii w Kostomłotach.

Na koniec zaprasza do udziału w niedzielnej liturgii odpustowej. Obchody ku czci bł. Męczenników Podlaskich rozpoczną się przed południem; o 10.00 zaplanowano akatyst ku ich czci, o 12.00 przy ołtarzu polowym rozpocznie się Boska Liturgia, której będzie przewodniczył J.E. bp Jozafat Hoovera, pierwszy wołyński egzarcha Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego, zwanego także Ukraińskim Kościołem Greckokatolickim. Po modlitwie wszyscy uczestnicy zaproszeni są na wspólny obiad.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 30 czerwca, o 16.00, na spływ kajakowy pod prąd rzeką Zielawą na trasie Studzianka - Łomazy - Studzianka.
więcej »
Dni Włodawy
29 i 30 czerwca włodawianie będą świętować 485-lecie nadania praw miejskich. Wydarzenie historyczne zostanie przypomniane w trakcie Dni Włodawy.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
Biblia w weekend
Czytanie Biblii nie jest luksusem, na który mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. To życiowa konieczność każdego, kto wierzy Bogu.
więcej »
Z pamiętnika powstańca
I to pamiętnik nie byle kogo, bo jednego z liderów powstania wielkopolskiego - Wojciecha Jedliny-Jacobsona.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR