15 lipca 2019 r. Imieniny obchodzą: Henryk, Włodzimierz, Brunon

Pogoda: Siedlce

Numer 28
11-17 lipca 2019r.

menu

NEWS

20 lipca, o 12.00, odbędzie się ingres bp. Piotra Sawczuka do drohiczyńskiej katedry.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Na powitanie lata

3 lipca 2019 r.

Zabawa bez granic


fot. ARCH. GCK

Sobotni wieczór upłynął w Kobylanach pod hasłem… kultury bez granic! 16 edycja popularnego festiwalu zgromadziła - jak co roku - wiele gwiazd oklaskiwanych przez miłośników dobrej zabawy.

Idea imprezy pozostaje niezmienna - chodzi o promowanie folkloru polsko-białoruskiego pogranicza. Festiwal jest także okazją do prezentacji dorobku miejscowych twórców ludowych oraz wykonawców, którzy - występując obok znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej - zagrzewają licznie zgromadzoną publiczność do tańca i śpiewu. Nie inaczej było w tym roku… Jako pierwszy przed widownią zaprezentował się Polonijny Zespół Pieśni i Tańca z Brześcia „Karolinka”. Skład grupy tworzy setka tancerzy i muzyków kapeli ludowej. W repertuarze zespołu znajdują się polskie tańce narodowe, a także przyśpiewki z różnych regionów Polski, w tym Podlasia i Polesia. Występ formacji Zouzy tworzonej przez cztery instrumentalistki i wokalistkę - znaną z programu The Voice of Poland Sabinę Nycek - pozwolił słuchaczom na sentymentalny powrót do lat 70 przy folkowym brzmieniu gitar. Następnie licznie zgromadzona publiczność bawiła się przy skocznych rytmach disco polo.

„Jesteś szalona” czy „Wolność” to tytuły utworów powszechnie znanych i od lat chętnie śpiewanych. Dewiza Boysów: „gramy dla wszystkich” potwierdziła się też w Kobylanach! Discopolowy zespół nie zawiódł oczekiwań - wręcz przeciwnie: przygotował widownię na kolejne muzyczne emocje.

 

Z wysokiej półki

Hard Gock to formacja, której miejscowym przedstawiać nie trzeba. Działają od dziesięciu lat, a pierwsze kroki - jako uczniowie chcący doskonalić sztukę grania na różnych instrumentach - stawiali przy ośrodku kultury w Kobylanach. Grają rocka, a publiczność docenia pasję i repertuar zespołu. Przed kilkoma laty Hard Gock został laureatem „Bialskiego talentu”.

Koncert „swoich” poprzedził występ gwiazdy wieczoru - grupy Pectus. Kto nie słyszał takich przebojów, jak: „Jeden moment”, „Oceany” czy „Iluzja”? Zespół, który ma swoim koncie m.in. opolskie „Super Jedynki”, to marka sama w sobie, ale potrafi docenić też wierną publikę. O czym mowa? Kto był w Kobylanach, ten wie…

Udanie w tegorocznej festiwalowej odsłonie zaprezentowała się także rockowa formacja Clödie z frontmenką Klaudią Trzepizur. W ostatnim czasie zespół zasłynął m.in. z akustycznej wersji coveru „Zombie” The Cranberries. Utwór opublikowany przed rokiem na youtubie ma już ponad 11 mln odsłon!

 

Wolność jest w nas

Po ubiegłorocznych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości w tym roku jako naród świętowaliśmy 30-lecie pierwszych częściowo wolnych wyborów. Formą ukłonu organizatorów festiwalu, tj. gminy Terespol oraz GCK w Kobylanach, wobec historii stało się więc zaproszenie do obejrzenia emocjonującego i wymownego widowiska multimedialnego „Wolność jest w nas!”.

Ostatnią gwiazdą festiwalowej estrady była grupa Jeden Osiem L mająca na swoim koncie takie hity, jak „Zanim wszystko stracę” czy torujący zespołowi ścieżkę kariery przebój „Jak zapomnieć”.

Zwieńczeniem imprezy pod niebem była dyskoteka z DJ-em Fantomaszem.

A że apetyt rośnie w miarę jedzenia… - uczestnicy tegorocznej edycji „Kultury bez granic” już dziś zastanawiają się, czym organizatorzy zaskoczą w przyszłym roku. Bo o tym, że zabawa w Kobylanach zawsze jest przednia, wiedzą nie tylko mieszkańcy gminy.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 

15 lipca 2019 r.

Jubileuszowe świętowanie
27 lipca odbędą się jubileuszowe, 50 Dni Sławatycz. więcej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w kodeńskim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. Tradycyjnie został on połączony z Diecezjalnym Dniem Chorego. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Po Mszy św. ordynariusza udzielił zgromadzonym błogosławieństwa lourdzkiego. Ostatnim punktem było poświecenie nowej figury Matki Niepokalanej. Została ona umieszczona przed klasztorem ojców oblatów. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Słoneczne lato
28 lipca na rynku w centrum miasta Mordy odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja festynu „Słoneczne lato”.
więcej »
Dla każdego
Atrakcje dla starszych i młodszych oraz moc zabawy - tak zapowiadają się tegoroczne Dni Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.
więcej »
Hańsk pszczelarstwem stoi
Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


By pamięć trwała
Trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w latach 1918-1919. Kiedy „wielka wojna” dobiegła końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR