14 października 2019 r. Imieniny obchodzą: Liwii, Bernarda, Kaliksta

Pogoda: Siedlce

Numer 41
10-16 października 2019r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in.: 500+ dla emerytów i rencistów KRUS! W jaki sposób ubiegać się o świadczenie?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

Apel o wsparcie w leczeniu

3 lipca 2019 r.

Pomóżmy Agacie!


fot. ARCHIWUM PRYWATNE

Dobro zawsze wraca! Dziękuję za każdą wpłatę i proszę o kolejne... Każda pomoc się liczy, a dla mnie jest nieoceniona, ponieważ ma wartość najwyższą - życia, które jest bezcenne!

Agata Kaniewska ma 39 lat. Jest żoną i mamą, która od lat zmaga się z chorobą nowotworową. Terapia, jakiej podlega, nie jest jednak refundowana, a leki są bardzo drogie. - Do tej pory radziłam sobie finansowo, jednak na obecnym etapie jestem zmuszona prosić o pomoc… Bardzo chcę żyć, bo mam dla kogo! - podkreśla siedlczanka. W 2006 r. u Agaty, która była już mamą Filipa i starała się z mężem o drugie dziecko, stwierdzono ciążę zaśniadową, w następstwie czego trafiła pod opiekę warszawskiego Centrum Onkologii. Na szczęście wkrótce udało się jej ponownie zajść w ciążę i w listopadzie 2007 r. na świat przyszedł Bartek - młodszy syn Kaniewskich. Po dziesięciu latach względnej stabilizacji - leczenia motywowanego radością macierzyńską - choroba zaatakowała ze zdwojoną siłą. - W styczniu 2017 r. zdiagnozowano u mnie guz w pochwie wielkości 5 cm. Zostałam poddana ostrzejszemu leczeniu. Przeszłam radioterapię i miałam podawane dożylnie leki - wyjaśnia.

Chemioterapia w przypadku Agaty nie dawała oczekiwanych rezultatów. Obecnie przyjmuje ją jednak celem zmniejszenia przerzutów. - Niestety, nowotwór atakuje kolejne organy… Pojawiły się przerzuty m.in. do pęcherza, macicy i kręgosłupa. W 2004 r. przeżyłam wypadek samochodowy, w następstwie czego miałam złamany lędźwiowy odcinek kręgosłupa - uściśla.

Aktualnie A. Kaniewska zakończyła kolejny cykl chemioterapii. Radioterapia została wprawdzie wstrzymana z powodu obrzęku, jaki pojawił się przy guzie, jednak terapia, jakiej jest poddawana, zaczyna przynosić efekty. - Celem leczenia jest zmniejszenie guzów, aby mogły być operacyjne. Ich wycięcie zwiększyłoby szansę na powrót do zdrowia. Tyle że leki, aby mogły zadziałać, muszą być podawane systematycznie. Problemem pozostaje jednak koszt terapii! Kadcyla w połączeniu z lekiem Avastin w skali miesiąca to wydatek rzędu 25 tys. zł. Leczenie nie jest refundowane - podkreśla.

 

Byle się nie poddać…

Do tej pory drogą terapię Agata finansowała z prywatnych środków. Dziś nie jest już w stanie… Zanim jednak za pośrednictwem naszego tygodnika zaapeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc, zaznacza, że jej organizm - mimo ubocznych skutków żmudnego i inwazyjnego leczenia - nie poddaje się. Mając świadomość, jak ważną rolę w walce o zdrowie odgrywa psychika, wskazuje na kluczową rolę wsparcia, jakie otrzymuje na każdym kroku - w tym od najbliższych. - Zniosę wszystko, byle wyzdrowieć. Bardzo chcę żyć! Mam wspaniałych synów. Chcę doczekać matury starszego, a młodszemu kibicować, jak dotąd, w tanecznych zmaganiach - akcentuje.

Agata przyznaje, że zdarzają się jej chwile, kiedy z powodu osłabienia nie ma siły wstać rano z łóżka. - Niektóre dni jestem w stanie przeżyć bez leków, innych nie. Nowotwór to bolesna choroba, a przecież lekarstwa nie likwidują przyczyny bólu, tylko co najwyżej łagodzą skutki. Zresztą, usiłuję ograniczać leki, ponieważ mój żołądek już ich nie toleruje. Organizm po tak wyczerpującej terapii potrzebuje regeneracji - dodaje.

- Mimo wszystko staram się nad sobą nie użalać. Raz jest lepiej, raz gorzej. Mam psa, którego muszę wyprowadzić na spacer. W walce z chorobą każda motywacja jest ważna. Byle się nie poddać…

 

Nie można być obojętnym

W gromadzenie środków na leczenie Agaty zaangażowała się cała rodzina i jej przyjaciele, m.in. rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz rodzice z Caro Dance - formacji tanecznej, do której należy jej młodszy syn. Pomysł zorganizowania publicznej zbiórki - za pośrednictwem portalu pomagam.pl - podrzuciły jej z kolei koleżanki z „Królówki” - szkoły, do której chodziła przed laty. - Początkowo opierałam się, ponieważ proszenie o pomoc zawsze jest krępujące. Nikt z nas nie chciałby znaleźć się w sytuacji wymagającej wsparcia obcych ludzi - wyznaje. Tymczasem - co akcentuje - była pozytywnie zaskoczona wielkim poruszeniem! - Już pierwszego dnia, kiedy tylko informacja o zbiórce pojawiła się na portalach facebookowych, na konto wpłynęło prawie 10 tys. zł.

Agata podkreśla, iż świadomość, ile wokół nas jest dobra - ludzi, którzy nie potrafią przejść obojętnie obok drugiego człowieka - podnosi na duchu i przywraca wiarę w świat. - Nie można być obojętnym - tego nauczyli mnie moi rodzice i tego ja uczę swoje dzieci. Dobro zawsze wraca! Dziękuję za każdą wpłatę i proszę o kolejne... Proszę też o udostępnienie mojego apelu na pomagam.pl/blnn2qh5. Każda pomoc się liczy, a dla mnie jest nieoceniona, ponieważ ma wartość najwyższą - życia, które jest bezcenne.


„Echo Katolickie” przyłącza się do apelu o pomoc! Szczegóły na temat zbiórki na https://pomagam.pl/blnn2qh5. Osoby zainteresowane bezpośrednim kontaktem z Agatą prosimy o kontakt z naszą redakcją.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

LUZ na rzecz hospicjum dziecięcego!


3 października w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach Alternatywny Teatr Tańca LUZ wystawił spektakl „Dzieci Powstania’44”. Cały dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek został przekazany na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

IX Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn


Cnota męstwa ma dwa wymiary - to odwaga mierzenia się z problemami, ale też wytrwałość, tj. trwanie i wierność - wskazanie dla uczestników IX Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn odbywającej się w tym roku pod hasłem „Bądź odporny jak uderzone kowadło” wybrzmiało bardzo dobitnie. Do sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich, które od lat jest miejscem wspólnej modlitwy przedstawicieli kilku pokoleń mężczyzn naszej diecezji, w niedzielę 6 października przyjechało ponad tysiąc osób - zarówno w zorganizowanych grupach, autokarami i motocyklami, jak też indywidualnie. Jak co roku, w programie znalazły się konferencje, modlitwa różańcowa i Eucharystia. [fot. Jarosław Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Spotkanie z lokalną historią
16 października w Izbie Pamięci „Orlika” w Rykach odbędzie się wykład z cyklu „Spotkanie z lokalną historią”.
więcej »
A gdyby Jej nie było...
27 października, o 16.00, w Rykach odbędzie się spotkanie z lokalną historią. Wykład wygłosi prof. Ewa M, kierownik Zakładu Myśli Politycznej UMCS w Lublinie.
więcej »
Moniuszko w dwóch odsłonach
To tytuł muzycznego projektu, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów. W ramach przedsięwzięcia odbędą się dwa koncerty w trzech miastach województwa mazowieckiego: Siedlcach, Mińsku Mazowieckim i Długosiodle.
więcej »
III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej
W dniach 18-19 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.
więcej »
Biesiada Podlasko-Mazowiecka
19 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się konkurs kulinarny pn. „Biesiada Podlasko-Mazowiecka”.
więcej »
Mistyczka z ziemi siedleckiej
W sobotę 19 października w Wyższym Seminarium Diecezjalnym w Nowym Opolu odbędzie się sympozjum ph. „Mistyczka z Ziemi Siedleckiej”, poświęcone 80 rocznicy śmierci sługi Bożej s. Hilarii Emilii Główczyńskiej (1887-1939).
więcej »
 

POLECAMY


Prawdziwie wierzą
Losy unitów z Pratulina trafiły na wielki ekran. Premiera filmu „Modlitwa o Polskę z ziemi podlaskiej”, która miała miejsce 21 września w Białej Podlaskiej to okazja do pokazania historii Męczenników Podlaskich oraz ich potomków całej Polsce, a także światu.
więcej »
Broń nas w walce!
Kim dla nas - współczesnych - jest Michał Archanioł? Czy odczuwamy jego obecność w naszym życiu? Jak obronić się przed osobowym złem? Czy jego misja wciąż trwa?
więcej »
Archaniołowie
Marcello Stanzione, jeden z największych ekspertów w dziedzinie angelologii, autor książki „Archaniołowie”, przedstawia katolickie nauczanie o wodzach zastępów niebieskich.
więcej »
Czy wiesz, o co prosisz?
Odmawiana po wielokroć, rano i wieczorem, wyznawana wspólnie podczas Eucharystii, znana od dziecka. „Ojcze nasz” powtarzamy tysiące razy, ale czy naprawdę rozumiemy, co mówimy?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR