15 lipca 2019 r. Imieniny obchodzą: Henryk, Włodzimierz, Brunon

Pogoda: Siedlce

Numer 28
11-17 lipca 2019r.

menu

NEWS

20 lipca, o 12.00, odbędzie się ingres bp. Piotra Sawczuka do drohiczyńskiej katedry.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

Apel o wsparcie w leczeniu

3 lipca 2019 r.

Pomóżmy Agacie!


fot. ARCHIWUM PRYWATNE

Dobro zawsze wraca! Dziękuję za każdą wpłatę i proszę o kolejne... Każda pomoc się liczy, a dla mnie jest nieoceniona, ponieważ ma wartość najwyższą - życia, które jest bezcenne!

Agata Kaniewska ma 39 lat. Jest żoną i mamą, która od lat zmaga się z chorobą nowotworową. Terapia, jakiej podlega, nie jest jednak refundowana, a leki są bardzo drogie. - Do tej pory radziłam sobie finansowo, jednak na obecnym etapie jestem zmuszona prosić o pomoc… Bardzo chcę żyć, bo mam dla kogo! - podkreśla siedlczanka. W 2006 r. u Agaty, która była już mamą Filipa i starała się z mężem o drugie dziecko, stwierdzono ciążę zaśniadową, w następstwie czego trafiła pod opiekę warszawskiego Centrum Onkologii. Na szczęście wkrótce udało się jej ponownie zajść w ciążę i w listopadzie 2007 r. na świat przyszedł Bartek - młodszy syn Kaniewskich. Po dziesięciu latach względnej stabilizacji - leczenia motywowanego radością macierzyńską - choroba zaatakowała ze zdwojoną siłą. - W styczniu 2017 r. zdiagnozowano u mnie guz w pochwie wielkości 5 cm. Zostałam poddana ostrzejszemu leczeniu. Przeszłam radioterapię i miałam podawane dożylnie leki - wyjaśnia.

Chemioterapia w przypadku Agaty nie dawała oczekiwanych rezultatów. Obecnie przyjmuje ją jednak celem zmniejszenia przerzutów. - Niestety, nowotwór atakuje kolejne organy… Pojawiły się przerzuty m.in. do pęcherza, macicy i kręgosłupa. W 2004 r. przeżyłam wypadek samochodowy, w następstwie czego miałam złamany lędźwiowy odcinek kręgosłupa - uściśla.

Aktualnie A. Kaniewska zakończyła kolejny cykl chemioterapii. Radioterapia została wprawdzie wstrzymana z powodu obrzęku, jaki pojawił się przy guzie, jednak terapia, jakiej jest poddawana, zaczyna przynosić efekty. - Celem leczenia jest zmniejszenie guzów, aby mogły być operacyjne. Ich wycięcie zwiększyłoby szansę na powrót do zdrowia. Tyle że leki, aby mogły zadziałać, muszą być podawane systematycznie. Problemem pozostaje jednak koszt terapii! Kadcyla w połączeniu z lekiem Avastin w skali miesiąca to wydatek rzędu 25 tys. zł. Leczenie nie jest refundowane - podkreśla.

 

Byle się nie poddać…

Do tej pory drogą terapię Agata finansowała z prywatnych środków. Dziś nie jest już w stanie… Zanim jednak za pośrednictwem naszego tygodnika zaapeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc, zaznacza, że jej organizm - mimo ubocznych skutków żmudnego i inwazyjnego leczenia - nie poddaje się. Mając świadomość, jak ważną rolę w walce o zdrowie odgrywa psychika, wskazuje na kluczową rolę wsparcia, jakie otrzymuje na każdym kroku - w tym od najbliższych. - Zniosę wszystko, byle wyzdrowieć. Bardzo chcę żyć! Mam wspaniałych synów. Chcę doczekać matury starszego, a młodszemu kibicować, jak dotąd, w tanecznych zmaganiach - akcentuje.

Agata przyznaje, że zdarzają się jej chwile, kiedy z powodu osłabienia nie ma siły wstać rano z łóżka. - Niektóre dni jestem w stanie przeżyć bez leków, innych nie. Nowotwór to bolesna choroba, a przecież lekarstwa nie likwidują przyczyny bólu, tylko co najwyżej łagodzą skutki. Zresztą, usiłuję ograniczać leki, ponieważ mój żołądek już ich nie toleruje. Organizm po tak wyczerpującej terapii potrzebuje regeneracji - dodaje.

- Mimo wszystko staram się nad sobą nie użalać. Raz jest lepiej, raz gorzej. Mam psa, którego muszę wyprowadzić na spacer. W walce z chorobą każda motywacja jest ważna. Byle się nie poddać…

 

Nie można być obojętnym

W gromadzenie środków na leczenie Agaty zaangażowała się cała rodzina i jej przyjaciele, m.in. rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz rodzice z Caro Dance - formacji tanecznej, do której należy jej młodszy syn. Pomysł zorganizowania publicznej zbiórki - za pośrednictwem portalu pomagam.pl - podrzuciły jej z kolei koleżanki z „Królówki” - szkoły, do której chodziła przed laty. - Początkowo opierałam się, ponieważ proszenie o pomoc zawsze jest krępujące. Nikt z nas nie chciałby znaleźć się w sytuacji wymagającej wsparcia obcych ludzi - wyznaje. Tymczasem - co akcentuje - była pozytywnie zaskoczona wielkim poruszeniem! - Już pierwszego dnia, kiedy tylko informacja o zbiórce pojawiła się na portalach facebookowych, na konto wpłynęło prawie 10 tys. zł.

Agata podkreśla, iż świadomość, ile wokół nas jest dobra - ludzi, którzy nie potrafią przejść obojętnie obok drugiego człowieka - podnosi na duchu i przywraca wiarę w świat. - Nie można być obojętnym - tego nauczyli mnie moi rodzice i tego ja uczę swoje dzieci. Dobro zawsze wraca! Dziękuję za każdą wpłatę i proszę o kolejne... Proszę też o udostępnienie mojego apelu na pomagam.pl/blnn2qh5. Każda pomoc się liczy, a dla mnie jest nieoceniona, ponieważ ma wartość najwyższą - życia, które jest bezcenne.


„Echo Katolickie” przyłącza się do apelu o pomoc! Szczegóły na temat zbiórki na https://pomagam.pl/blnn2qh5. Osoby zainteresowane bezpośrednim kontaktem z Agatą prosimy o kontakt z naszą redakcją.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 

15 lipca 2019 r.

Jubileuszowe świętowanie
27 lipca odbędą się jubileuszowe, 50 Dni Sławatycz. więcej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w kodeńskim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. Tradycyjnie został on połączony z Diecezjalnym Dniem Chorego. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Po Mszy św. ordynariusza udzielił zgromadzonym błogosławieństwa lourdzkiego. Ostatnim punktem było poświecenie nowej figury Matki Niepokalanej. Została ona umieszczona przed klasztorem ojców oblatów. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Słoneczne lato
28 lipca na rynku w centrum miasta Mordy odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja festynu „Słoneczne lato”.
więcej »
Dla każdego
Atrakcje dla starszych i młodszych oraz moc zabawy - tak zapowiadają się tegoroczne Dni Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.
więcej »
Hańsk pszczelarstwem stoi
Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


By pamięć trwała
Trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w latach 1918-1919. Kiedy „wielka wojna” dobiegła końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR