15 lipca 2019 r. Imieniny obchodzą: Henryk, Włodzimierz, Brunon

Pogoda: Siedlce

Numer 28
11-17 lipca 2019r.

menu

NEWS

20 lipca, o 12.00, odbędzie się ingres bp. Piotra Sawczuka do drohiczyńskiej katedry.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Atrakcje na wakacje

3 lipca 2019 r.

Bez szans na nudę

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na „Wakacje 2019”.

W programie letnich atrakcji są m.in. sportowo-artystyczne środy. „10 lipca spotykamy się w Rososzu, 17 lipca w Leopoldowie, 24 lipca w Kleszczówce, a 31 lipca w miejscowości Oszczywilk. Start o 16.00!” - zachęcają do udziału we wspólnej zabawie. Plan na sierpień dostępny jest na stronie internetowej centrum.

Na 11 lipca MGCK planuje wycieczkę do Sandomierza z rejsem statkiem po Wiśle. Natomiast 9 i 11 lipca, o 11.00, w kinie Renesans organizowany jest wakacyjny cykl filmowy dla dzieci i młodzieży ph. „Bajkowe wakacje”. Projekcji filmu „Agent Kot” towarzyszyć mają zabawy, animacje i konkursy. Bilety w cenie 8 zł do nabycia na www.kino.ryki.pl oraz w kasie kina na godzinę przed seansem. Miłośników letniego kina pod chmurką MGCK zaprasza z kolei do parku miejskiego 12 i 13 lipca, na 21.20.

„Wakacje 2019” to także blok zajęć artystyczno-rekreacyjnych dla dzieci. W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, w godz. 11.00-13.00, organizowane będą m.in.: warsztaty żeglarskie i teatralne, plener malarski oraz „szkoła cyrkowa”.

Letnie atrakcje dla najmłodszych mieszkańców oferują również miejskie świetlice. I tak w świetlicy „Słowackiego Wielorodzinne” w każdy poniedziałek, od 13.00 do 15.00, odbywać się będą zajęcia plastyczne dla dzieci, zaś w piątki - między 13.00 a 15.00 - rozgrywki sportowe (bilard, piłkarzyki, zabawy z chustą animacyjną itp.). Pracownia Orange proponuje z kolei zajęcia warcabowe, plastyczne, „popołudnia w podróży” (puzzle) i zabawy rytmiczne. Zapraszamy w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, w godz. 11.00-17.00.

Szczegółowy program „Wakacji 2019” dostępny jest na stronie internetowej www.mgck.ryki.pl.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 

15 lipca 2019 r.

Jubileuszowe świętowanie
27 lipca odbędą się jubileuszowe, 50 Dni Sławatycz. więcej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w kodeńskim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. Tradycyjnie został on połączony z Diecezjalnym Dniem Chorego. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Po Mszy św. ordynariusza udzielił zgromadzonym błogosławieństwa lourdzkiego. Ostatnim punktem było poświecenie nowej figury Matki Niepokalanej. Została ona umieszczona przed klasztorem ojców oblatów. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Słoneczne lato
28 lipca na rynku w centrum miasta Mordy odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja festynu „Słoneczne lato”.
więcej »
Dla każdego
Atrakcje dla starszych i młodszych oraz moc zabawy - tak zapowiadają się tegoroczne Dni Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.
więcej »
Hańsk pszczelarstwem stoi
Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


By pamięć trwała
Trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w latach 1918-1919. Kiedy „wielka wojna” dobiegła końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR