15 lipca 2019 r. Imieniny obchodzą: Henryk, Włodzimierz, Brunon

Pogoda: Siedlce

Numer 28
11-17 lipca 2019r.

menu

NEWS

20 lipca, o 12.00, odbędzie się ingres bp. Piotra Sawczuka do drohiczyńskiej katedry.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Wakacje na świetlicach

4 lipca 2019 r.

Warsztaty, zabawy i wycieczki

Od 15 lipca w świetlicach gminy Włodawa odbywać się będą tzw. dziecińce letnie. Organizatorem akcji letniej jest urząd gminy Włodawa, który przeznaczy na ten cel 37 tys. zł.

„Dziecińce” będą odbywały się w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Program promuje zdrowy tryb życia, a jego uczestnicy zdobywają wiedzę m.in. na temat szkodliwości środków psychoaktywnych. Proponowane są również zajęcia rekreacyjne, sportowe, wycieczki oraz różne formy aktywności.

„Dziecińce” prowadzone są przez nauczycieli oraz wolontariuszy. Z ofertą zorganizowania zajęć wystąpiło do gminy Włodawa, jak co roku, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Włodawa. - Chcemy zachęcić dzieci i młodzież do spędzania wakacji w świetlicach wiejskich - mówi Marzena Kosior, prezes stowarzyszenia. Zajęcia dla najmłodszych mieszkańców odbywać się będą m.in. w Stawkach, Różance, Susznie, Krasówce, Żukowie, Korolówce-Osadzie, Korolówce, Okunince, Żłobku, Orchówku i Sobiborze. - Nasza organizacja proponuje cykl zajęć, m.in. warsztaty rękodzielnicze, kino plenerowe, zabawy na świeżym powietrzu oraz wycieczki, które odbywać się będą od 22 lipca do 2 sierpnia. Zapraszamy chętnych - dodaje M. Kosior.

Dwutygodniowe zajęcia skierowane są, zgodnie z wytycznymi organizatora, do dzieci i młodzieży, szczególnie z rodzin zagrożonych patologią społeczną. Wakacje w świetlicach rozpoczną się 15 lipca i potrwają do 31 sierpnia. Udział w nich jest bezpłatny. Po szczegółowe informacje, gdzie na terenie gminy organizowane są „dziecińce”, można zgłaszać się do urzędu gminy Włodawa.

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 

15 lipca 2019 r.

Jubileuszowe świętowanie
27 lipca odbędą się jubileuszowe, 50 Dni Sławatycz. więcej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w kodeńskim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. Tradycyjnie został on połączony z Diecezjalnym Dniem Chorego. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Po Mszy św. ordynariusza udzielił zgromadzonym błogosławieństwa lourdzkiego. Ostatnim punktem było poświecenie nowej figury Matki Niepokalanej. Została ona umieszczona przed klasztorem ojców oblatów. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Słoneczne lato
28 lipca na rynku w centrum miasta Mordy odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja festynu „Słoneczne lato”.
więcej »
Dla każdego
Atrakcje dla starszych i młodszych oraz moc zabawy - tak zapowiadają się tegoroczne Dni Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.
więcej »
Hańsk pszczelarstwem stoi
Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


By pamięć trwała
Trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w latach 1918-1919. Kiedy „wielka wojna” dobiegła końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR