15 lipca 2019 r. Imieniny obchodzą: Henryk, Włodzimierz, Brunon

Pogoda: Siedlce

Numer 28
11-17 lipca 2019r.

menu

NEWS

20 lipca, o 12.00, odbędzie się ingres bp. Piotra Sawczuka do drohiczyńskiej katedry.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

KOTUŃ

10 lipca 2019 r.

Targowisko otwarte

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowego targowiska. Otwarcie obiektu miało miejsce 7 lipca podczas festynu rodzinnego.

Budowa trwała niespełna rok. Poprzednie targowisko, położone w centrum miejscowości, działające w czwartki i soboty, było zbyt małe, nieprzystosowane do najnowszych, obowiązujących standardów. Za jego sprawą w dni targowe centrum Kotunia się korkowało.

Nowoczesny rynek mógł powstać m.in. dzięki uczestnictwu w programie „Mój rynek”. Inwestycja kosztowała około 1,5 mln zł, a znaczna część tych środków została pozyskana z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. Samo targowisko spełnia wszystkie standardy tego typu obiektów. Obok dużego parkingu dla aut zamontowane zostały toalety, oświetlenie, a przede wszystkim zadaszenia stoisk, które mają uchronić sprzedawców i kupujących, przed zmiennymi warunkami pogodowymi.

- Oddajemy do użytku kolejne miejsce, które pozwoli na integrację mieszkańców, ale również promocję regionalnych wyrobów i producentów - powiedziała członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. - Coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na to, co jemy, ale i od kogo kupujemy. Ważne, kiedy wiemy, że to co kupujemy, pochodzi z tego terenu - dodała.

Starosta siedlecki poprzedniej kadencji Dariusz Stopa gratulował inwestycji: - To będzie wspaniały obiekt. Skupi się tu cały handel, ale zwycięzcami są mieszkańcy i osoby, które będą korzystały z tego miejsca - podkreślił.

Targowisko poświęcił nowy proboszcz parafii Kotuń ks. Krzysztof Domański.

Rynek czynny będzie dwa dni w tygodniu - w czwartek i sobotę. Stary plac targowy, który nie był przystosowany do tego typu przedsięwzięć, ma w niedalekiej przyszłości zostać zmodernizowany i przekształcony na inną powierzchnię, z której również będą mogli korzystać mieszkańcy.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 

15 lipca 2019 r.

Jubileuszowe świętowanie
27 lipca odbędą się jubileuszowe, 50 Dni Sławatycz. więcej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w kodeńskim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. Tradycyjnie został on połączony z Diecezjalnym Dniem Chorego. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Po Mszy św. ordynariusza udzielił zgromadzonym błogosławieństwa lourdzkiego. Ostatnim punktem było poświecenie nowej figury Matki Niepokalanej. Została ona umieszczona przed klasztorem ojców oblatów. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Słoneczne lato
28 lipca na rynku w centrum miasta Mordy odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja festynu „Słoneczne lato”.
więcej »
Dla każdego
Atrakcje dla starszych i młodszych oraz moc zabawy - tak zapowiadają się tegoroczne Dni Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.
więcej »
Hańsk pszczelarstwem stoi
Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


By pamięć trwała
Trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w latach 1918-1919. Kiedy „wielka wojna” dobiegła końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR