18 września 2019 r. Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Pogoda: Siedlce

Numer 37
12-18 września 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Zaproszenie na jubileusz

30 lipca 2019 r.

W mocy Bożego Ducha

„Misja w mocy Bożego Ducha” to hasło 63 Dni Modlitw Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”. Uroczystości w 100-lecie powstania ruchu odbędą się na Jasnej Górze w terminie 13-15 września.

Doroczne dni modlitw przygotowywane są wielopłaszczyznowo. Cel pozostaje niezmienny: spotkanie jest okazją do pogłębienia ducha i intelektu, jak również sposobnością do omówienia palących problemów społecznych.

Formacyjny weekend rozpoczną w piątek, o 11.00, nauki rekolekcyjne w sali papieskiej pod przewodnictwem o. Leona Knabita OSB i o. Marka Grzelczaka OP. W kaplicy różańcowej prelekcję wygłosi o. Wiesław Łyko OMI.

Na 16.00 planowane jest rozpoczęcie drogi krzyżowej na wałach jasnogórskich. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzi o. Władysław Waśko OFM. O 17.30 odbędzie się apel pod pomnikiem Prymasa Tysiąclecia - hasło spotkania: „W 100-lecie powstania Odrodzenia”. Na 19.30 przewidziana jest Msza św. w kaplicy jasnogórskiej. Zwieńczeniem dnia będzie Apel Jasnogórski o 21.00.

Sobotni blok jubileuszowych uroczystości zainauguruje o 7.30 Eucharystia w kaplicy jasnogórskiej. Otwarcie tegorocznych dni modlitw - przy śpiewie hymnu narodowego - planowane jest na 10.00. Kwadrans później w sali papieskiej ks. dr hab. Henryk Nadrowski wygłosi konferencję pt. „Profetyczne znaczenie sztuki”. Na 11.15 planowany jest wykład „100-lecie Odrodzenia w 100-lecie Niepodległej - z doświadczenia przeszłości spojrzenie w przyszłość”. Prelekcję przedstawi abp Wacław Depo.

Po czasie przewidzianym do osobistej dyspozycji, o 15.00 rozpocznie się seminarium poprowadzone przez ks. H. Nadrowskiego pt. „Jak sztuka kreuje rzeczywistość?”. O 16.30 dr Paulina Podedworna wygłosi konferencję „Rola Dni Modlitw w 100-letniej historii Odrodzenia”. Na 19.30 przewidziana jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zwieńczeniem dnia będzie Apel Jasnogórski pod przewodnictwem o. L. Knabita.

Rozesłanie uczestników tegorocznych dni modlitw planowane jest na niedzielę 15 września. Zwieńczeniem jubileuszowych uroczystości będzie Msza św. o 7.30. O 10.00 ostatnią konferencję ph. „Oddychać imieniem Jezus” wygłosi opat tyniecki o. Szymon Hiżycki OSB.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Żelaznej Dywizji


W dniach 6-8 września żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka uczcili pierwszą rocznicę powstania swojej jednostki. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w katedrze. W programie obchodów był też piknik, mecz piłki nożnej, konferencja naukowa, a także defilada pododdziałów. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

By dzielić się chlebem


8 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie odbyło się święto plonów gminy Trzebieszów. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną. Po Eucharystii uczestnicy święta plonów przejechali do Karwowa, gdzie uformowano korowód prowadzony przez jadących bryczką starostów dożynkowych i orkiestrę dętą OSP Trzebieszów. Za nimi niesiono piękne wieńce przygotowane przez mieszkańców sołectwa Karwów, Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety z Pasją” z Celin, sołectwa Szaniawy-Matysy i Szaniawy-Poniaty oraz Płudy.

PATRONAT "ECHO"


Mężczyźni w Pratulinie
W niedzielę 6 października pratulińskie sanktuarium będzie miejscem 9 Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 20-22 września w Siedlcach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Wstęp wolny! Zachęcamy do udziału!
więcej »
 

POLECAMY


Unici na ekranie
21 września w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbędzie się premiera filmu „Modlitwa o Polskę. Z ziemi podlaskiej”, opowiadającego o losach i męczeństwie naszych unitów.
więcej »
Książka o alzheimerze
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają 25 września na spotkanie z Glorią Hide - autorką książki „Usypiając ojca”.
więcej »
 

SONDA

 

Plon, niesiemy plon...

dożynki to piękna staropolska tradycja

święto plonów jest okazją do podziękowania Panu Bogu za Jego wielką miłość i dobroć oraz rolnikom za trud ich pracy

do świętowania rozumianego jako integrowanie społeczności każda okazja jest dobra

dożynki to lekcja dla młodego pokolenia, jak pielęgnować pamięć o dziedzictwie i tradycjach przodków

dopóki będziemy pielęgnować dawne zwyczaje, Polska nie zginie!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR