27 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Zaproszenie na jubileusz

30 lipca 2019 r.

W mocy Bożego Ducha

„Misja w mocy Bożego Ducha” to hasło 63 Dni Modlitw Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”. Uroczystości w 100-lecie powstania ruchu odbędą się na Jasnej Górze w terminie 13-15 września.

Doroczne dni modlitw przygotowywane są wielopłaszczyznowo. Cel pozostaje niezmienny: spotkanie jest okazją do pogłębienia ducha i intelektu, jak również sposobnością do omówienia palących problemów społecznych.

Formacyjny weekend rozpoczną w piątek, o 11.00, nauki rekolekcyjne w sali papieskiej pod przewodnictwem o. Leona Knabita OSB i o. Marka Grzelczaka OP. W kaplicy różańcowej prelekcję wygłosi o. Wiesław Łyko OMI.

Na 16.00 planowane jest rozpoczęcie drogi krzyżowej na wałach jasnogórskich. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzi o. Władysław Waśko OFM. O 17.30 odbędzie się apel pod pomnikiem Prymasa Tysiąclecia - hasło spotkania: „W 100-lecie powstania Odrodzenia”. Na 19.30 przewidziana jest Msza św. w kaplicy jasnogórskiej. Zwieńczeniem dnia będzie Apel Jasnogórski o 21.00.

Sobotni blok jubileuszowych uroczystości zainauguruje o 7.30 Eucharystia w kaplicy jasnogórskiej. Otwarcie tegorocznych dni modlitw - przy śpiewie hymnu narodowego - planowane jest na 10.00. Kwadrans później w sali papieskiej ks. dr hab. Henryk Nadrowski wygłosi konferencję pt. „Profetyczne znaczenie sztuki”. Na 11.15 planowany jest wykład „100-lecie Odrodzenia w 100-lecie Niepodległej - z doświadczenia przeszłości spojrzenie w przyszłość”. Prelekcję przedstawi abp Wacław Depo.

Po czasie przewidzianym do osobistej dyspozycji, o 15.00 rozpocznie się seminarium poprowadzone przez ks. H. Nadrowskiego pt. „Jak sztuka kreuje rzeczywistość?”. O 16.30 dr Paulina Podedworna wygłosi konferencję „Rola Dni Modlitw w 100-letniej historii Odrodzenia”. Na 19.30 przewidziana jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zwieńczeniem dnia będzie Apel Jasnogórski pod przewodnictwem o. L. Knabita.

Rozesłanie uczestników tegorocznych dni modlitw planowane jest na niedzielę 15 września. Zwieńczeniem jubileuszowych uroczystości będzie Msza św. o 7.30. O 10.00 ostatnią konferencję ph. „Oddychać imieniem Jezus” wygłosi opat tyniecki o. Szymon Hiżycki OSB.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR