27 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Nowa instytucja

31 lipca 2019 r.

Dla najmniejszych mieszkańców

Za dwa miesiące w Ciciborze Dużym zostanie otwarty samorządowy żłobek. Prace adaptacyjne są już na finiszu.

Będzie to pierwszy żłobek w gminie Biała Podlaska. Powstanie dzięki rządowemu programowi „Maluch+”. Docelowo opiekę znajdzie tam 19 dzieci.

- W wyniku reformy oświatowej przenieśliśmy szkołę podstawową do budynku po gimnazjum. W efekcie uzyskaliśmy pusty obiekt. Postanowiliśmy go odpowiednio zagospodarować, dzieląc na połowę. W jednym skrzydle znajdzie się przedszkole, a w drugim żłobek. Obecnie trwają tam prace adaptacyjne. Szczególnych zmian wymagała ta część, którą przeznaczyliśmy na żłobek. Trzeba było przygotować odpowiednie sale i łazienki. Gruntowna modernizacja zakończy się w połowie sierpnia. Będzie nas kosztować 500 tys. zł - mówi Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska, dodając, że na uruchomienie żłobka samorząd pozyskał rządową dotację w wysokości ponad 460 tys. zł. Z własnego budżetu dołożył kolejne 300 tys. zł. Oprócz prac budowlanych konieczny będzie także zakup wyposażenia.

- Żłobek ruszy od października. Właśnie rozpoczęliśmy nabór. Zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci do nowej placówki zapraszamy do urzędu gminy na ul. Prostej 31, do pokoju nr 6. Trudno mi powiedzieć, czy nowy żłobek zaspokoi zapotrzebowanie na takie usługi w naszej gminie. Wiem, że aż 26 dzieci korzysta ze żłobków w mieście. Liczę, że choć część z tej grupy przepisze się do nowo otwartej placówki. Na świat przychodzą też kolejne dzieci, więc mam nadzieję, iż w żłobku nie będzie pusto. Jeśli liczba chętnych przewyższy liczbę miejsc, mamy możliwość rozszerzenia naszej oferty dla kolejnych 19 dzieci. O naborze informujemy za pomocą strony internetowej gminy i poprzez sołtysów - podkreśla wójt.

Jednocześnie trwa kompletowanie wykwalifikowanej kadry. Będzie liczyła pięć osób. Przedszkole w Ciciborze Dużym ruszy od września. Samorząd uruchamia w tej miejscowości dwa oddziały.

- Liczę na duże zainteresowanie ze strony rodziców. Do przedszkola w Rakowiskach mamy zgłoszonych 100 dzieci. Kolejne 50 maluchów wpisano na listę rezerwową. Pełnogodzinowe przedszkola prowadzimy też w Sworach, Woskrzenicach i Sławacinku Starym. Wszystkie są w pełni wykorzystane - podsumowuje W. Panasiuk.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR