15 września 2019 r. Imieniny obchodzą: Albin, Nikodem, Roland

Pogoda: Siedlce

Numer 37
12-18 września 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Nowa instytucja

31 lipca 2019 r.

Dla najmniejszych mieszkańców

Za dwa miesiące w Ciciborze Dużym zostanie otwarty samorządowy żłobek. Prace adaptacyjne są już na finiszu.

Będzie to pierwszy żłobek w gminie Biała Podlaska. Powstanie dzięki rządowemu programowi „Maluch+”. Docelowo opiekę znajdzie tam 19 dzieci.

- W wyniku reformy oświatowej przenieśliśmy szkołę podstawową do budynku po gimnazjum. W efekcie uzyskaliśmy pusty obiekt. Postanowiliśmy go odpowiednio zagospodarować, dzieląc na połowę. W jednym skrzydle znajdzie się przedszkole, a w drugim żłobek. Obecnie trwają tam prace adaptacyjne. Szczególnych zmian wymagała ta część, którą przeznaczyliśmy na żłobek. Trzeba było przygotować odpowiednie sale i łazienki. Gruntowna modernizacja zakończy się w połowie sierpnia. Będzie nas kosztować 500 tys. zł - mówi Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska, dodając, że na uruchomienie żłobka samorząd pozyskał rządową dotację w wysokości ponad 460 tys. zł. Z własnego budżetu dołożył kolejne 300 tys. zł. Oprócz prac budowlanych konieczny będzie także zakup wyposażenia.

- Żłobek ruszy od października. Właśnie rozpoczęliśmy nabór. Zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci do nowej placówki zapraszamy do urzędu gminy na ul. Prostej 31, do pokoju nr 6. Trudno mi powiedzieć, czy nowy żłobek zaspokoi zapotrzebowanie na takie usługi w naszej gminie. Wiem, że aż 26 dzieci korzysta ze żłobków w mieście. Liczę, że choć część z tej grupy przepisze się do nowo otwartej placówki. Na świat przychodzą też kolejne dzieci, więc mam nadzieję, iż w żłobku nie będzie pusto. Jeśli liczba chętnych przewyższy liczbę miejsc, mamy możliwość rozszerzenia naszej oferty dla kolejnych 19 dzieci. O naborze informujemy za pomocą strony internetowej gminy i poprzez sołtysów - podkreśla wójt.

Jednocześnie trwa kompletowanie wykwalifikowanej kadry. Będzie liczyła pięć osób. Przedszkole w Ciciborze Dużym ruszy od września. Samorząd uruchamia w tej miejscowości dwa oddziały.

- Liczę na duże zainteresowanie ze strony rodziców. Do przedszkola w Rakowiskach mamy zgłoszonych 100 dzieci. Kolejne 50 maluchów wpisano na listę rezerwową. Pełnogodzinowe przedszkola prowadzimy też w Sworach, Woskrzenicach i Sławacinku Starym. Wszystkie są w pełni wykorzystane - podsumowuje W. Panasiuk.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Żelaznej Dywizji


W dniach 6-8 września żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka uczcili pierwszą rocznicę powstania swojej jednostki. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w katedrze. W programie obchodów był też piknik, mecz piłki nożnej, konferencja naukowa, a także defilada pododdziałów. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

By dzielić się chlebem


8 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie odbyło się święto plonów gminy Trzebieszów. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną. Po Eucharystii uczestnicy święta plonów przejechali do Karwowa, gdzie uformowano korowód prowadzony przez jadących bryczką starostów dożynkowych i orkiestrę dętą OSP Trzebieszów. Za nimi niesiono piękne wieńce przygotowane przez mieszkańców sołectwa Karwów, Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety z Pasją” z Celin, sołectwa Szaniawy-Matysy i Szaniawy-Poniaty oraz Płudy.

PATRONAT "ECHO"


Wrota Wolności
15 września przy Prochowni w Kobylanach odbędzie się siódma edycja Letniego Festiwalu Biegów „Wrota Wolności”.
więcej »
VII Bialski Festiwal Sękaczy
W niedzielę 15 września, od 13.00 do 18.00, na terenie parku przy pl. Jagiellońskim w Łomazach odbędzie się VII Bialski Festiwal Sękaczy.
więcej »
Radzyńskie święto plonów
15 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Płudach odbędą się dożynki gminne. Uroczystości rozpoczną się o 12.00 Mszą św. dziękczynną.
więcej »
Gmina Sarnaki świętuje
Tegoroczne Dożynki Powiatu Łosickiego odbędą się 15 września w Sarnakach. Uroczystości rozpoczną się o 11.30 Mszą św., podczas której zostaną poświęcone wieńce dożynkowe.
więcej »
Podziękują rolnikom
Tradycyjnie we wrześniu gmina Wiśniew obchodzi święto rolników. W tym roku dożynki gminne odbędą się 15 września w Radomyśli.
więcej »
Mężczyźni w Pratulinie
W niedzielę 6 października pratulińskie sanktuarium będzie miejscem 9 Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 20-22 września w Siedlcach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Wstęp wolny! Zachęcamy do udziału!
więcej »
 

POLECAMY


Unici na ekranie
21 września w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbędzie się premiera filmu „Modlitwa o Polskę. Z ziemi podlaskiej”, opowiadającego o losach i męczeństwie naszych unitów.
więcej »
II Kodeńskie Memento
14 września w Kodniu odbędzie się II Kodeńskie Memento za zmarłych motocyklistów. Kodeńskie memento to wyjątkowe spotkanie motocyklistów i ich rodzin.
więcej »
Książka o alzheimerze
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają 25 września na spotkanie z Glorią Hide - autorką książki „Usypiając ojca”.
więcej »
 

SONDA

 

Plon, niesiemy plon...

dożynki to piękna staropolska tradycja

święto plonów jest okazją do podziękowania Panu Bogu za Jego wielką miłość i dobroć oraz rolnikom za trud ich pracy

do świętowania rozumianego jako integrowanie społeczności każda okazja jest dobra

dożynki to lekcja dla młodego pokolenia, jak pielęgnować pamięć o dziedzictwie i tradycjach przodków

dopóki będziemy pielęgnować dawne zwyczaje, Polska nie zginie!LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR