27 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

REGION

1 sierpnia 2019 r.

Odsłonią pomnik wyklętego

W niedzielę 11 sierpnia w Trzebieszowie Drugim odbędzie się uroczystość odsłonięcia nagrobka chor. Antoniego Dołęgi. w programie obchodów jest m.in. Msza św. i piknik patriotyczny.

„Wolna Polska to jego pośmiertne zwycięstwo” - napisał w liście o ostatnim żołnierzu wyklętym z racji uroczystości pogrzebowych, które odbyły się 19 listopada 2017 r., prezydent Polski Andrzej Duda. Urodzony 1 maja 1915 r. A. Dołęga zasłynął jako obrońca ojczyzny w 1939 r. Był żołnierzem Związku Walki Zbrojnej - Armii Krajowej. Brał udział w operacji berlińskiej wiosną 1945 r. Jako żołnierz podziemia niepodległościowego do końca życia pozostawał w konspiracji. Pośmiertnie został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. 
11 sierpnia w Trzebieszowie zostanie odsłonięty pomnik wyklętego. Obchody zainauguruje o 12.00 Msza św. polowa na cmentarzu parafialnym w Trzebieszowie Drugim pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Na 13.00 zaplanowano uroczystość odsłonięcia i poświęcenia nagrobka chor. A. Dołęgi. Pół godziny później rozpocznie się piknik patriotyczny na placu przy urzędzie gminy.
Organizatorami wydarzenia są prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek i wójt gminy Trzebieszów Mirosław Szekalis. Zachęcamy do udziału w spotkaniu.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR