27 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Promocja książki

7 sierpnia 2019 r.

W bajkowym świecie


fot. ARCHIWUM

„12 bajek z Radzynia” to tytuł najnowszej książeczki dla dzieci autorstwa Teresy Tętnik. Pisarka zaprezentowała swoją publikację podczas Letniej Sceny ROK 4 sierpnia.

- Naszym celem jest promowanie lokalnych poetów, którzy zazwyczaj piszą do szuflady i niechętnie dzielą się swoją twórczością. Pani Teresa nie jest debiutantką, na swoim koncie ma już tomik poezji pt. „Wiersze zebrane”. Ukazał się on w 2018 r. Tym razem prezentujemy jej bajki, które składają się na pierwsze takie wydawnictwo w Radzyniu - podkreślił dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury Robert Mazurek, witając przybyłych na promocję książki. Następnie głos zabrała autorka. - W tej książeczce o tym będzie, że bajkowy świat jest wszędzie. Proponuję wszystkim 12 bajek, m.in. o lisie, wiewiórce, polnych myszkach i ślimaku - dodała, dziękując jednocześnie dzieciom z Niepublicznego Przedszkola „Ananas za wykonanie ilustracji.

Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami oraz autorskie egzemplarze bajek. Odebrali je: Zosia Prokopczuk, Staś Andrzejczuk, Zuzia Jakubowska, Gabrysia Kopyść, Amelia Łukasik, Hania Matczak, Nadia Zabielska, Alan Marczuk, Kuba Kiewel, Hania Sidorowicz, Mikołaj Szymala i Julia Matysiak.

Wydarzenie uświetnił występ tancerzy ze Szkoły Tańca i Gimnastyki „Diament” w Radzyniu Podlaskim. Było też wspólne czytanie bajek, które poprowadziła Aldona Sadowska z ROK.

T. Tętnik urodziła się w Radzyniu Podlaskim. Po ukończeniu gimnazjum wyjechała do Warszawy, gdzie uczyła się w Liceum Sztuk Plastycznych. Po maturze studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale architektury wnętrz. Po powrocie do Radzynia do emerytury pracowała w biurze planowania przestrzennego. Już na emeryturze zaczęła pisać wiersze. W 2018 r., w ramach Radzyńskich Wędrówek Literackich, ukazał się jej tomik pt. „Wiersze zebrane”.

Książeczka z bajkami T. Tętnik wydana została nakładem Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik” w ramach cyklu Radzyńskie Wędrówki Literackie.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR