31 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila

Pogoda: Siedlce

Numer 22
28-03 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA cykl artykułów poświęconych nowemu biskupowi pomocniczemu diecezji siedleckiej. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Unijne dotacje

8 sierpnia 2019 r.

Szkoła na miarę wieku

Budynki zyskają na estetyce, a uczniowie i nauczyciele będą mogli pracować w bardziej komfortowych warunkach. Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. F. Kleebrega w Dęblinie przejdzie gruntowną metamorfozę.

Starostwo powiatowe w Rykach sukcesywnie pracuje nad termomodernizacją obiektów użyteczności publicznej. Tym razem po warsztatach i internacie ZSZ nr 1 w Rykach przyszła kolej na cały kompleks obiektów edukacyjnych należących do jednej z dęblińskich placówek. Umowy na realizację zadania podpisali z wykonawcami rycki starosta Dariusz Szczygielski oraz wicestarosta Dariusz Cenkiel.

Zyska nie tylko gmach szkoły, ale też internat i pracownie zająć warsztatowych. Wymiany doczeka się wiele architektonicznych elementów. Przede wszystkim w budynkach pojawią się nowe okna. Ściany zewnętrzne i stropodach wzbogacą się warstwą ocieplenia. Zauważalną zmianą powinny być też nowe obróbki blacharskie oraz montaż instalacji odgromowej i uziemiającej. Na korzyść zmieni się również wnętrze każdego z budynków. Przebudowie ulegnie bowiem dotychczasowa instalacja wentylacyjna i centralnego ogrzewania. Pojawi się klimatyzacja. Wszystkie pomieszczenia będą wyposażone w energooszczędne oświetlenie.

Prace budowlane trwają pełną parą. Na miejscu pojawiło się kilka ekip. A planowany termin zakończenia inwestycji jest przewidywany na koniec listopada.

- Cieszę się z nowej instalacji grzewczej i kalofyferów. Do tej pory płaciliśmy duże rachunki za ogrzewanie, a ciepło i tak nie było. Liczę też na lepsze oświetlenie. Nowe będzie energooszczędne i na pewno w pomieszczeniach poprawi się jakość światła. Poza tym na wyglądzie wizualnym zyska cały budynek szkoły. Remont nie był tu przeprowadzany od 50 lat - podkreśla dyrektor placowki Jolanta Kiebzak.

Modernizacja wyniesie 2,3 mln zł. Większość tej kwoty będzie pochodziła ze środków unijnych.

Tomasz Kępka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Nowy biskup pomocniczy diecezji siedleckiej


W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca, o 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Msza św. będzie transmitowana przez Radio Podlasie i TV Trwam.

FOTOGALERIA

Bursa w nowej odsłonie


Potrzeba jest nie tylko matką wynalazków, ale też matką remontów - zauważa ks. Mariusz Świder, dyrektor Bursy im. św. Stanisława Kostki w Siedlcach. Wyjaśnia, iż pomysł prac remontowo-adaptacyjnych dojrzewał długo, a ich przeprowadzenie podyktowane było m.in. koniecznością dostosowania pomieszczeń do obowiązujących norm bezpieczeństwa. [Więcej w bieżącym wydaniu ECHA].

PATRONAT "ECHO"


​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR