31 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila

Pogoda: Siedlce

Numer 22
28-03 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA cykl artykułów poświęconych nowemu biskupowi pomocniczemu diecezji siedleckiej. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Kolejny strumień pieniędzy

8 sierpnia 2019 r.

Będą nowe inwestycje

Samochód dla OSP, remont strażnicy w Leszczynach, modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 - to projekty, których realizacja będzie możliwa dzięki wsparciu z budżetu samorządu Mazowsza.

31 lipca w garwolińskim magistracie podpisano umowy w tej sprawie.

- Po raz kolejny strumień pieniędzy płynie do naszego miasta, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dzięki niezastąpionej pomocy samorządu Mazowsza możemy dofinansowywać, wspierać naszych mieszkańców - powiedziała Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

W ostatni dzień lipca w obecności przedstawicieli urzędu miasta, dyrekcji SP nr 1 i nr 2, strażaków z OSP Garwolin i Leszczyny reprezentujące władze Mazowsza Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz burmistrz M. Świeczak i skarbnik Katarzyna Nozdryn-Płotnicka podpisały umowy na realizację czterech zadań. Na modernizację wielofunkcyjnego boiska przy al. Żwirki i Wigury miasto otrzymało 95,2 tys. zł w ramach programu Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej „MAZOWSZE 2019. Całkowity koszt wynosi 366,3 tys. zł. Oprócz mazowieckiego samorządu przedsięwzięcie kwota w wysokości 200 tys. zł wsparła firma Avon.

- To nasz program autorski wymyślony po to, by inwestować w dzieciaki. Cieszymy się z tego, że pieniądze trafiają do Garwolina - podkreśliła E. Lanc.

Natomiast na utworzenie nowej pracowni językowej w SP nr 2 miasto pozyskało 21, 6 tys. zł, a całkowity koszt projektu to 30,8 tys. zł. - Dzięki temu uczniowie będą mogli pogłębiać swoje zdolności językowe na europejskim poziomie - zapewniła burmistrz.

OSP w Garwolinie otrzymała dofinansowanie do zakupu średniego samochodu pożarniczego w wysokości 100 tys. zł, a OSP w Leszczynach 12 tys. zł na remont drzwi strażnicy. - Dość często przyjeżdżamy do Garwolina. Nie tak dawno przywiozłyśmy ponad 2,1 mln zł na drogi wokół zbiornika. Gratuluję bardzo pani burmistrz wniosków, które są świetnie przygotowane, i zawsze dostają dofinansowanie, bo - jak sprawdziłam - wszystkie otrzymały pozytywną ocenę - przypomniała J.E. Orzełowska.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Nowy biskup pomocniczy diecezji siedleckiej


W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca, o 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Msza św. będzie transmitowana przez Radio Podlasie i TV Trwam.

FOTOGALERIA

Bursa w nowej odsłonie


Potrzeba jest nie tylko matką wynalazków, ale też matką remontów - zauważa ks. Mariusz Świder, dyrektor Bursy im. św. Stanisława Kostki w Siedlcach. Wyjaśnia, iż pomysł prac remontowo-adaptacyjnych dojrzewał długo, a ich przeprowadzenie podyktowane było m.in. koniecznością dostosowania pomieszczeń do obowiązujących norm bezpieczeństwa. [Więcej w bieżącym wydaniu ECHA].

PATRONAT "ECHO"


​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR