15 września 2019 r. Imieniny obchodzą: Albin, Nikodem, Roland

Pogoda: Siedlce

Numer 37
12-18 września 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Kolejny strumień pieniędzy

8 sierpnia 2019 r.

Będą nowe inwestycje

Samochód dla OSP, remont strażnicy w Leszczynach, modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 - to projekty, których realizacja będzie możliwa dzięki wsparciu z budżetu samorządu Mazowsza.

31 lipca w garwolińskim magistracie podpisano umowy w tej sprawie.

- Po raz kolejny strumień pieniędzy płynie do naszego miasta, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dzięki niezastąpionej pomocy samorządu Mazowsza możemy dofinansowywać, wspierać naszych mieszkańców - powiedziała Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

W ostatni dzień lipca w obecności przedstawicieli urzędu miasta, dyrekcji SP nr 1 i nr 2, strażaków z OSP Garwolin i Leszczyny reprezentujące władze Mazowsza Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz burmistrz M. Świeczak i skarbnik Katarzyna Nozdryn-Płotnicka podpisały umowy na realizację czterech zadań. Na modernizację wielofunkcyjnego boiska przy al. Żwirki i Wigury miasto otrzymało 95,2 tys. zł w ramach programu Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej „MAZOWSZE 2019. Całkowity koszt wynosi 366,3 tys. zł. Oprócz mazowieckiego samorządu przedsięwzięcie kwota w wysokości 200 tys. zł wsparła firma Avon.

- To nasz program autorski wymyślony po to, by inwestować w dzieciaki. Cieszymy się z tego, że pieniądze trafiają do Garwolina - podkreśliła E. Lanc.

Natomiast na utworzenie nowej pracowni językowej w SP nr 2 miasto pozyskało 21, 6 tys. zł, a całkowity koszt projektu to 30,8 tys. zł. - Dzięki temu uczniowie będą mogli pogłębiać swoje zdolności językowe na europejskim poziomie - zapewniła burmistrz.

OSP w Garwolinie otrzymała dofinansowanie do zakupu średniego samochodu pożarniczego w wysokości 100 tys. zł, a OSP w Leszczynach 12 tys. zł na remont drzwi strażnicy. - Dość często przyjeżdżamy do Garwolina. Nie tak dawno przywiozłyśmy ponad 2,1 mln zł na drogi wokół zbiornika. Gratuluję bardzo pani burmistrz wniosków, które są świetnie przygotowane, i zawsze dostają dofinansowanie, bo - jak sprawdziłam - wszystkie otrzymały pozytywną ocenę - przypomniała J.E. Orzełowska.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Żelaznej Dywizji


W dniach 6-8 września żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka uczcili pierwszą rocznicę powstania swojej jednostki. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w katedrze. W programie obchodów był też piknik, mecz piłki nożnej, konferencja naukowa, a także defilada pododdziałów. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

By dzielić się chlebem


8 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie odbyło się święto plonów gminy Trzebieszów. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną. Po Eucharystii uczestnicy święta plonów przejechali do Karwowa, gdzie uformowano korowód prowadzony przez jadących bryczką starostów dożynkowych i orkiestrę dętą OSP Trzebieszów. Za nimi niesiono piękne wieńce przygotowane przez mieszkańców sołectwa Karwów, Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety z Pasją” z Celin, sołectwa Szaniawy-Matysy i Szaniawy-Poniaty oraz Płudy.

PATRONAT "ECHO"


Wrota Wolności
15 września przy Prochowni w Kobylanach odbędzie się siódma edycja Letniego Festiwalu Biegów „Wrota Wolności”.
więcej »
VII Bialski Festiwal Sękaczy
W niedzielę 15 września, od 13.00 do 18.00, na terenie parku przy pl. Jagiellońskim w Łomazach odbędzie się VII Bialski Festiwal Sękaczy.
więcej »
Radzyńskie święto plonów
15 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Płudach odbędą się dożynki gminne. Uroczystości rozpoczną się o 12.00 Mszą św. dziękczynną.
więcej »
Gmina Sarnaki świętuje
Tegoroczne Dożynki Powiatu Łosickiego odbędą się 15 września w Sarnakach. Uroczystości rozpoczną się o 11.30 Mszą św., podczas której zostaną poświęcone wieńce dożynkowe.
więcej »
Podziękują rolnikom
Tradycyjnie we wrześniu gmina Wiśniew obchodzi święto rolników. W tym roku dożynki gminne odbędą się 15 września w Radomyśli.
więcej »
Mężczyźni w Pratulinie
W niedzielę 6 października pratulińskie sanktuarium będzie miejscem 9 Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 20-22 września w Siedlcach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Wstęp wolny! Zachęcamy do udziału!
więcej »
 

POLECAMY


Unici na ekranie
21 września w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbędzie się premiera filmu „Modlitwa o Polskę. Z ziemi podlaskiej”, opowiadającego o losach i męczeństwie naszych unitów.
więcej »
II Kodeńskie Memento
14 września w Kodniu odbędzie się II Kodeńskie Memento za zmarłych motocyklistów. Kodeńskie memento to wyjątkowe spotkanie motocyklistów i ich rodzin.
więcej »
Książka o alzheimerze
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają 25 września na spotkanie z Glorią Hide - autorką książki „Usypiając ojca”.
więcej »
 

SONDA

 

Plon, niesiemy plon...

dożynki to piękna staropolska tradycja

święto plonów jest okazją do podziękowania Panu Bogu za Jego wielką miłość i dobroć oraz rolnikom za trud ich pracy

do świętowania rozumianego jako integrowanie społeczności każda okazja jest dobra

dożynki to lekcja dla młodego pokolenia, jak pielęgnować pamięć o dziedzictwie i tradycjach przodków

dopóki będziemy pielęgnować dawne zwyczaje, Polska nie zginie!LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR