31 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila

Pogoda: Siedlce

Numer 22
28-03 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA cykl artykułów poświęconych nowemu biskupowi pomocniczemu diecezji siedleckiej. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Sprawdzą śmieci

9 sierpnia 2019 r.

Nie sortujesz? Zapłacisz więcej!

Władze gminy Wodynie zapowiedziały kontrole, czy mieszkańcy prawidłowo segregują wytwarzane w gospodarstwach odpady.

Powód? - Masa odpadów zbieranych w sposób selektywny jest zbyt niska, a to skutkuje nieosiągnięciem przez gminę Wodynie wymaganych poziomów recyklingu - tłumaczy wójt Wojciech Klepacki i dodaje, że efektem może być nałożenie na jednostkę samorządu kar finansowych. - Nie wiemy, jakiej wysokości to byłyby sankcje, bo nigdy nie musieliśmy ich płacić - przyznaje wójt.

Ze sprawozdania firmy PUK Serwis Sp. z o.o. odbierającej odpady z terenu gminy wynika, że w pierwszym półroczu 2019 r. poziom recyklingu wyniósł 35,072%. - Oznacza to, że w okresie sprawozdawczym nie osiągnęliśmy wymaganego rozporządzeniem poziomu, który na 2019 r. ustalono na 40% - dodaje wójt.

Jak podkreślają władze gminy, kontrola ma na celu weryfikację rzetelnej segregacji u źródła oraz wyeliminowanie nieuczciwych zachowań właścicieli nieruchomości, którzy nie realizują obowiązku selektywnego zbierania odpadów, mimo iż to zadeklarowali. - Chcemy w ten sposób uwrażliwić, że nieosiągnięcie odpowiedniego wskaźnika będzie skutkować obciążeniami finansowymi dla gminy, czyli wszystkich mieszkańców - podkreśla i dodaje, że zostało trochę czasu na działanie i trzeba to wykorzystać. - Poziom 40% dotyczy całego 2019 r., czyli możemy go jeszcze osiągnąć - zapewnia, tłumacząc, że na razie jedynym sposobem są inspekcje i ewentualne zmiany wysokości opłaty.

Więcej w papierowym wydaniu "EK".

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Nowy biskup pomocniczy diecezji siedleckiej


W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca, o 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Msza św. będzie transmitowana przez Radio Podlasie i TV Trwam.

FOTOGALERIA

Bursa w nowej odsłonie


Potrzeba jest nie tylko matką wynalazków, ale też matką remontów - zauważa ks. Mariusz Świder, dyrektor Bursy im. św. Stanisława Kostki w Siedlcach. Wyjaśnia, iż pomysł prac remontowo-adaptacyjnych dojrzewał długo, a ich przeprowadzenie podyktowane było m.in. koniecznością dostosowania pomieszczeń do obowiązujących norm bezpieczeństwa. [Więcej w bieżącym wydaniu ECHA].

PATRONAT "ECHO"


​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR