27 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Święto miodu

10 sierpnia 2019 r.

Miody prosto z ula

Pełne atrakcji i niespodzianek I Bialskopodlaskie Święto Miodu odbędzie się 18 sierpnia. Rozpocznie się ono uroczystą Mszą św. odprawioną w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kobylanach o 11.00.

Następnie uczestnicy udadzą się na teren rekreacyjny przy kąpielisku w Kobylanach, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie. Na scenie wystąpią lokalne zespoły śpiewacze, m.in. Na swojską nutę z Zahorowa, Dobrynianki z Dobrynia Dużego czy Macierz z Ortela Królewskiego. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert laureatów wielu festiwali regionalnych i ogólnopolskich - Kapeli Podwórkowej „Klawa Ferajna”. Grupa zaprezentuje tradycyjne utwory starej Warszawy i Lwowa.

Oprócz występów muzycznych organizatorzy - gminne centrum kultury w Kobylanach i Związek Pszczelarzy „Podlasie” Koło „Południe” - zaplanowali wiele atrakcji. Wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli posmakować różnego rodzaju miodów oraz produktów pszczelich. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Terespol przygotują specjalnie na tę okazję potrawy regionalne z wykorzystaniem miodu. Natomiast Związek Pszczelarzy zorganizuje konkursy i zabawy o tematyce pszczelarskiej. Ponadto będzie można obejrzeć sprzęt pszczelarski i wystawę różnych gatunków miodu i miodu pitnego. Na pozostałych stoiskach odbywać się będzie degustacja m.in. ekologicznych kozich serów i mleka. A dla najmłodszych organizatorzy przygotowali m.in. darmowe dmuchańce.

MK

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR