18 września 2019 r. Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Pogoda: Siedlce

Numer 37
12-18 września 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Święto miodu

10 sierpnia 2019 r.

Miody prosto z ula

Pełne atrakcji i niespodzianek I Bialskopodlaskie Święto Miodu odbędzie się 18 sierpnia. Rozpocznie się ono uroczystą Mszą św. odprawioną w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kobylanach o 11.00.

Następnie uczestnicy udadzą się na teren rekreacyjny przy kąpielisku w Kobylanach, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie. Na scenie wystąpią lokalne zespoły śpiewacze, m.in. Na swojską nutę z Zahorowa, Dobrynianki z Dobrynia Dużego czy Macierz z Ortela Królewskiego. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert laureatów wielu festiwali regionalnych i ogólnopolskich - Kapeli Podwórkowej „Klawa Ferajna”. Grupa zaprezentuje tradycyjne utwory starej Warszawy i Lwowa.

Oprócz występów muzycznych organizatorzy - gminne centrum kultury w Kobylanach i Związek Pszczelarzy „Podlasie” Koło „Południe” - zaplanowali wiele atrakcji. Wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli posmakować różnego rodzaju miodów oraz produktów pszczelich. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Terespol przygotują specjalnie na tę okazję potrawy regionalne z wykorzystaniem miodu. Natomiast Związek Pszczelarzy zorganizuje konkursy i zabawy o tematyce pszczelarskiej. Ponadto będzie można obejrzeć sprzęt pszczelarski i wystawę różnych gatunków miodu i miodu pitnego. Na pozostałych stoiskach odbywać się będzie degustacja m.in. ekologicznych kozich serów i mleka. A dla najmłodszych organizatorzy przygotowali m.in. darmowe dmuchańce.

MK

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Żelaznej Dywizji


W dniach 6-8 września żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka uczcili pierwszą rocznicę powstania swojej jednostki. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w katedrze. W programie obchodów był też piknik, mecz piłki nożnej, konferencja naukowa, a także defilada pododdziałów. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

By dzielić się chlebem


8 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie odbyło się święto plonów gminy Trzebieszów. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną. Po Eucharystii uczestnicy święta plonów przejechali do Karwowa, gdzie uformowano korowód prowadzony przez jadących bryczką starostów dożynkowych i orkiestrę dętą OSP Trzebieszów. Za nimi niesiono piękne wieńce przygotowane przez mieszkańców sołectwa Karwów, Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety z Pasją” z Celin, sołectwa Szaniawy-Matysy i Szaniawy-Poniaty oraz Płudy.

PATRONAT "ECHO"


Mężczyźni w Pratulinie
W niedzielę 6 października pratulińskie sanktuarium będzie miejscem 9 Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 20-22 września w Siedlcach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Wstęp wolny! Zachęcamy do udziału!
więcej »
 

POLECAMY


Unici na ekranie
21 września w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbędzie się premiera filmu „Modlitwa o Polskę. Z ziemi podlaskiej”, opowiadającego o losach i męczeństwie naszych unitów.
więcej »
Książka o alzheimerze
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają 25 września na spotkanie z Glorią Hide - autorką książki „Usypiając ojca”.
więcej »
 

SONDA

 

Plon, niesiemy plon...

dożynki to piękna staropolska tradycja

święto plonów jest okazją do podziękowania Panu Bogu za Jego wielką miłość i dobroć oraz rolnikom za trud ich pracy

do świętowania rozumianego jako integrowanie społeczności każda okazja jest dobra

dożynki to lekcja dla młodego pokolenia, jak pielęgnować pamięć o dziedzictwie i tradycjach przodków

dopóki będziemy pielęgnować dawne zwyczaje, Polska nie zginie!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR