31 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila

Pogoda: Siedlce

Numer 22
28-03 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA cykl artykułów poświęconych nowemu biskupowi pomocniczemu diecezji siedleckiej. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Inwestycje w służbę zdrowia

13 sierpnia 2019 r.

Poradnie i profilaktyka

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II w Siedlcach rozpoczyna kolejną inwestycję. Tym razem powstanie oddzielny kompleks przeznaczony dla mam oraz ich pociech.

Centrum opieki nad matką i dzieckiem zlokalizowany zostanie w przebudowanych i zmodernizowanych pomieszczeniach dawnej kotłowni szpitala. Remont właśnie ruszył.

Oddanie budynku do użytku zaplanowano na połowę 2020 r. Jak zapewniają władze województwa, mamy i dzieci otrzymają kompleksową opiekę, bo centrum obejmie poradnię ginekologiczną z gabinetami lekarskimi i zabiegowymi, szkołę rodzenia, poradnię laktacyjną, pracownię rehabilitacji poporodowej oraz poradnie specjalistyczne: neonatologiczną, kardiologiczną, nefrologii, diabetologii czy zdrowia psychicznego dzieci.

Ale siłą centrum opieki nad matką i dzieckiem ma być również profilaktyka, m.in. programy wczesnej diagnostyki prenatalnej oraz specjalistycznych badań noworodków. Z kolei dzięki nowoczesnym aparatom KTG pacjentki będą badane także w warunkach domowych, bez konieczności odwiedzania szpitala.

Jednak po ostatnich problemach z obsadą oddziału położniczego, który zmagał się z brakami lekarzy chętnych do podjęcia dyżurów, pojawia się pytanie, czy szpital poradzi sobie ze znalezieniem odpowiedniego personelu. - Zdecydowana część tych poradni funkcjonuje i teraz, więc absolutnie nie będzie problemu z ich działaniem w przyszłości - deklaruje Marcin Kulicki, prezes zarządu szpitala. - Rzeczywiście, obecnie brakuje lekarzy w skali całego kraju, ale wszystkie problemy staramy się rozwiązywać na bieżąco. Niezależnie od tego dla kompleksowej opieki, wynikającej z potrzeb i oczekiwań pacjentek, taka inwestycja jest niezbędna - dodaje, podkreślając, że nie przewiduje problemów z obsadą personelu.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Nowy biskup pomocniczy diecezji siedleckiej


W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca, o 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Msza św. będzie transmitowana przez Radio Podlasie i TV Trwam.

FOTOGALERIA

Bursa w nowej odsłonie


Potrzeba jest nie tylko matką wynalazków, ale też matką remontów - zauważa ks. Mariusz Świder, dyrektor Bursy im. św. Stanisława Kostki w Siedlcach. Wyjaśnia, iż pomysł prac remontowo-adaptacyjnych dojrzewał długo, a ich przeprowadzenie podyktowane było m.in. koniecznością dostosowania pomieszczeń do obowiązujących norm bezpieczeństwa. [Więcej w bieżącym wydaniu ECHA].

PATRONAT "ECHO"


​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR