27 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Pogoda: Siedlce

Numer 4
23-29 stycznia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze m.in. materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy lekturę ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Kolejowe inwestycje

8 września 2019 r.

Szybciej i wygodniej

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły pierwszy etap prac modernizacyjnych na stacji w Terespolu. Wzmożone prace budowlane trwają na stacjach w Białej Podlaskiej i Małaszewiczach.

Na odcinku z Chotyłowa do Terespola przywrócony został ruch pociągów regionalnych. W Terespolu podróżni mogą już korzystać z dwóch, wyposażonych w wiaty i informację pasażerską, nowoczesnych peronów. Jak zapewniają przedstawiciele przewoźnika jeszcze we wrześniu do dyspozycji podróżnych będą również nowe wygodne ławki. Dojście do peronu wyspowego zapewnia wyremontowane przejście podziemne, które niebawem zostanie także wyposażony w windy. W ramach pierwszego etapu prac kolejowa spółka zmodernizowała 12 torów i 20 rozjazdów. Pojawiła się też nowa sieć trakcyjna. - Sprawniejsze podróże zapewnia lokalne centrum sterowania w Terespolu, które wyposażono w nowe urządzenia i systemy komputerowe - podkreśla Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK.

Trwające od kilku lat prace na linii kolejowej E20 na odcinku z Siedlec do Terespola obejmują także modernizację stacji Biała Podlaska i Małaszewicze. Na pierwszej z nich zostały już ułożone płyty peronowe. Wkrótce rozpocznie się montaż ławek, wiaty i informacji pasażerskiej. Ze zmodernizowanego peronu podróżni będą mogli korzystać w listopadzie. Równocześnie trwają prace przy budowie nowego podziemnego przejścia, który zapewni bezpieczne i wygodne dojście do peronu wyspowego. Przez cały czas kontynuowane są też roboty budowlano-montażowe na reaktywowanym przystanku Biała Podlaska Rozrządowa.

Ruch pociągów w Białej Podlaskiej usprawni planowana rozbudowa stacji o 10 dodatkowych torów. Jak podkreślają przedstawiciele kolei dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie poprawi się obsługa pociągów towarowych w ważnym korytarzu transportowym ze Wschodu na Zachód. Na początku lipca do użytku oddano połowę zmodernizowanej stacji Małaszewicze. Gotowych jest już blisko 6 km torów, 15 rozjazdów oraz nowoczesna skomputeryzowana nastawnia. Obecnie trwa demontaż starego torowiska oraz przestarzałej sieci trakcyjnej na tzw. nieparzystej stronie stacji. Wszystkie prace na odcinku linii kolejowej z Siedlec do Terespola powinny zakończyć się w trzecim kwartale przyszłego roku. Łączna wartość projektu wynosi ponad 558 mln zł. Większość środków pochodzi z Unii Europejskiej i jest sfinansowana w ramach realizacji instrumentu finansowego „Łącząc Europę”. Dzięki modernizacji, całej linii pociągi osobowe będą mogły poruszać się tu z prędkością do 160 km/h, zaś towarowe do 120 km/h.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Noworoczny koncert charytatywny


18 stycznia w sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach po raz 17 odbyła się noworoczna gala charytatywna New Year’s Party 2020 - „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”, przygotowana przez Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Na rzecz dzieci z Amazonii


16 stycznia w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Jego uczestnikami była młodzież i dzieci, które na co dzień działają w ogniskach misyjnych Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
Amazonki u Matki Bożej Kodeńskiej
W niedzielę 9 lutego odbędzie się jubileuszowa, X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
Diabeł się mnie boi
„Kiedy ktoś mu mówił, że jest najbardziej znanym egzorcystą, z pokorą i ironią odpowiadał: «Najsłynniejszym, ale nie najbardziej skutecznym!»” - tak o. Gabriela Amortha wspomina w książce pt. „Diabeł się mnie boi” ks. Antonio Mattatelli.
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to...

okazja do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za posługę sióstr i braci zakonnych

czas intensywnej modlitwy o nowe powołania do służby Bogu i ludziom

sposobność do refleksji nad sensem życia

refleksja na temat osobistego zaangażowania w realizacji swojego powołania

czas modlitwy za KościółLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR