18 września 2019 r. Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Pogoda: Siedlce

Numer 37
12-18 września 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Kolejowe inwestycje

8 września 2019 r.

Szybciej i wygodniej

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły pierwszy etap prac modernizacyjnych na stacji w Terespolu. Wzmożone prace budowlane trwają na stacjach w Białej Podlaskiej i Małaszewiczach.

Na odcinku z Chotyłowa do Terespola przywrócony został ruch pociągów regionalnych. W Terespolu podróżni mogą już korzystać z dwóch, wyposażonych w wiaty i informację pasażerską, nowoczesnych peronów. Jak zapewniają przedstawiciele przewoźnika jeszcze we wrześniu do dyspozycji podróżnych będą również nowe wygodne ławki. Dojście do peronu wyspowego zapewnia wyremontowane przejście podziemne, które niebawem zostanie także wyposażony w windy. W ramach pierwszego etapu prac kolejowa spółka zmodernizowała 12 torów i 20 rozjazdów. Pojawiła się też nowa sieć trakcyjna. - Sprawniejsze podróże zapewnia lokalne centrum sterowania w Terespolu, które wyposażono w nowe urządzenia i systemy komputerowe - podkreśla Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK.

Trwające od kilku lat prace na linii kolejowej E20 na odcinku z Siedlec do Terespola obejmują także modernizację stacji Biała Podlaska i Małaszewicze. Na pierwszej z nich zostały już ułożone płyty peronowe. Wkrótce rozpocznie się montaż ławek, wiaty i informacji pasażerskiej. Ze zmodernizowanego peronu podróżni będą mogli korzystać w listopadzie. Równocześnie trwają prace przy budowie nowego podziemnego przejścia, który zapewni bezpieczne i wygodne dojście do peronu wyspowego. Przez cały czas kontynuowane są też roboty budowlano-montażowe na reaktywowanym przystanku Biała Podlaska Rozrządowa.

Ruch pociągów w Białej Podlaskiej usprawni planowana rozbudowa stacji o 10 dodatkowych torów. Jak podkreślają przedstawiciele kolei dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie poprawi się obsługa pociągów towarowych w ważnym korytarzu transportowym ze Wschodu na Zachód. Na początku lipca do użytku oddano połowę zmodernizowanej stacji Małaszewicze. Gotowych jest już blisko 6 km torów, 15 rozjazdów oraz nowoczesna skomputeryzowana nastawnia. Obecnie trwa demontaż starego torowiska oraz przestarzałej sieci trakcyjnej na tzw. nieparzystej stronie stacji. Wszystkie prace na odcinku linii kolejowej z Siedlec do Terespola powinny zakończyć się w trzecim kwartale przyszłego roku. Łączna wartość projektu wynosi ponad 558 mln zł. Większość środków pochodzi z Unii Europejskiej i jest sfinansowana w ramach realizacji instrumentu finansowego „Łącząc Europę”. Dzięki modernizacji, całej linii pociągi osobowe będą mogły poruszać się tu z prędkością do 160 km/h, zaś towarowe do 120 km/h.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Żelaznej Dywizji


W dniach 6-8 września żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka uczcili pierwszą rocznicę powstania swojej jednostki. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w katedrze. W programie obchodów był też piknik, mecz piłki nożnej, konferencja naukowa, a także defilada pododdziałów. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

By dzielić się chlebem


8 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie odbyło się święto plonów gminy Trzebieszów. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną. Po Eucharystii uczestnicy święta plonów przejechali do Karwowa, gdzie uformowano korowód prowadzony przez jadących bryczką starostów dożynkowych i orkiestrę dętą OSP Trzebieszów. Za nimi niesiono piękne wieńce przygotowane przez mieszkańców sołectwa Karwów, Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety z Pasją” z Celin, sołectwa Szaniawy-Matysy i Szaniawy-Poniaty oraz Płudy.

PATRONAT "ECHO"


Mężczyźni w Pratulinie
W niedzielę 6 października pratulińskie sanktuarium będzie miejscem 9 Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 20-22 września w Siedlcach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Wstęp wolny! Zachęcamy do udziału!
więcej »
 

POLECAMY


Unici na ekranie
21 września w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbędzie się premiera filmu „Modlitwa o Polskę. Z ziemi podlaskiej”, opowiadającego o losach i męczeństwie naszych unitów.
więcej »
Książka o alzheimerze
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają 25 września na spotkanie z Glorią Hide - autorką książki „Usypiając ojca”.
więcej »
 

SONDA

 

Plon, niesiemy plon...

dożynki to piękna staropolska tradycja

święto plonów jest okazją do podziękowania Panu Bogu za Jego wielką miłość i dobroć oraz rolnikom za trud ich pracy

do świętowania rozumianego jako integrowanie społeczności każda okazja jest dobra

dożynki to lekcja dla młodego pokolenia, jak pielęgnować pamięć o dziedzictwie i tradycjach przodków

dopóki będziemy pielęgnować dawne zwyczaje, Polska nie zginie!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR