27 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Pogoda: Siedlce

Numer 4
23-29 stycznia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze m.in. materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy lekturę ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Kolejne środki

3 października 2019 r.

Promują czytanie

Interaktywno-multimedialne spotkania z literaturą, cykl zajęć „Wakacje z książką!” oraz konkurs „Czytam, bo lubię!” to tylko niektóre elementy projektu, jaki będzie realizować Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach.

Tak niebanalne zachęcanie do czytania stało się możliwe dzięki projektowi „Ku chwale książki”. - Na zadanie otrzymaliśmy 100% wnioskowanej kwoty, czyli 14 tys. zł. Jego realizacja jest jednym z etapów zmiany wizerunku naszej biblioteki - wyjaśnia Dorota Kozłowska, dyrektor Łosickiego Domu Kultury. - Cele, jakie sobie stawiamy, to poprawa dostępu do książki, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli biblioteki, w szczególności rozszerzenie zakresu jej usług oraz dostosowanie do potrzeb czytelników, zwłaszcza młodych - wyjaśnia Łukasz A. Wawryniuk, kierownik łosickiej biblioteki i autor projektu „Ku chwale książki”. - Jednym z założeń programu jest to, aby nowoczesna biblioteka była miejscem zaufania społecznego, kreującym wspólnotę, współpracującą z lokalnymi instytucjami i organizacjami, by formować sferę kulturalną i społeczną - dodaje.

Środki zostaną przeznaczone także na spotkania „Wieczorne czytanie/słuchanie bajek”, powstanie klubu miłośników książki czy otwarte spotkania z literaturoznawcami i współczesnymi pisarzami. Najbliższe - z Wojciechem Sumlińskim, autorem książek i dziennikarzem śledczym - odbędzie się w ŁDK w niedzielę 6 października, o 15.30. Kolejne - z Haliną Grochowską, autorką książek „Pokłon”, „Poklask” i „Poprawiny” - 7 października, o 17.30. Następne spotkania z pisarzami będą skierowane do dzieci i młodzieży.

Ciekawą formą promowania czytelnictwa jest powstanie i wydawanie czasopisma internetowego pt. „Ku chwale książki”. - Niedawno ukazał się pierwszy numer. Chcemy w nim prezentować artykuły i informacje dotyczące m.in. literatury współczesnej, wskazówki, jak pięknie czytać dzieciom, zapowiedzi nowości książkowych, ciekawostki literackie czy korzyści z czytania książek - wylicza Ł. Wawryniuk. Każdy może swobodnie przeglądać czasopismo w internecie, bezpłatnie pobrać je na swój komputer, tablet lub telefon czy też wydrukować. Wydanie drugiego numeru jest planowane na koniec listopada, a pobrać można je na stronie: www.biblosice.wordpress.com w zakładce „Ku chwale książki”.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Noworoczny koncert charytatywny


18 stycznia w sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach po raz 17 odbyła się noworoczna gala charytatywna New Year’s Party 2020 - „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”, przygotowana przez Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Na rzecz dzieci z Amazonii


16 stycznia w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Jego uczestnikami była młodzież i dzieci, które na co dzień działają w ogniskach misyjnych Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
Amazonki u Matki Bożej Kodeńskiej
W niedzielę 9 lutego odbędzie się jubileuszowa, X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
Diabeł się mnie boi
„Kiedy ktoś mu mówił, że jest najbardziej znanym egzorcystą, z pokorą i ironią odpowiadał: «Najsłynniejszym, ale nie najbardziej skutecznym!»” - tak o. Gabriela Amortha wspomina w książce pt. „Diabeł się mnie boi” ks. Antonio Mattatelli.
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to...

okazja do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za posługę sióstr i braci zakonnych

czas intensywnej modlitwy o nowe powołania do służby Bogu i ludziom

sposobność do refleksji nad sensem życia

refleksja na temat osobistego zaangażowania w realizacji swojego powołania

czas modlitwy za KościółLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR