27 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Pogoda: Siedlce

Numer 4
23-29 stycznia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze m.in. materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy lekturę ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Dofinansowanie dla szpitala

7 października 2019 r.

Będzie nowy sprzęt

Do budżetu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie trafiło 2 mln zł. Pochodzące z rezerwy ogólnej kancelarii prezesa rady ministrów pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego tomografu i mammografu.

Symboliczny czek z rąk wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka odebrał 1 października starosta powiatu łukowskiego Dariusz Szustek. - To bardzo ważny szpital, który jest znakomicie prowadzony przez powiat łukowski. Dzięki pomocy Piotra Patkowskiego z kancelarii prezesa rady ministrów udało się pozyskać 2 mln zł na zakup mammografu i tomografu. To będzie bardzo ważne wsparcie dla mieszkańców powiatu łukowskiego i wszystkich pacjentów szpitala - podkreślił wojewoda P. Czarnek. - Każdy szpital powiatowy jest niezwykle ważny. Szpital w Łukowie słynie z bardzo dobrej diagnostyki i z bardzo dobrego leczenia, ze znakomitego prowadzenia kobiet ciężarnych, jest tam skoordynowana opieka nad kobietami w ciąży. Z Łukowa mamy tylko i wyłącznie dobre przekazy, co do jakości świadczenia usług medycznych - dodał wojewoda.

Program „Koordynowana opieka nad kobietą w ciąży na II lub III poziomie opieki perinatalnej (KOC II/III)” szpital realizuje od 1 stycznia 2017 r. Celem świadczenia jest zapewnienie pacjentkom skoordynowanej opieki obejmującej specjalistyczne poradnictwo ambulatoryjne, poród i opiekę nad noworodkiem, a w przypadku wskazań medycznych także hospitalizacje. Od 1 stycznia 2015 r. łukowski szpital realizuje też program dotyczący szybkiej terapii onkologicznej.

Jak podkreśla dyrekcja placówki znajdujący się obecnie w szpitalu sprzęt trzeba niezwłocznie wymienić na nowy. Pracujący tu tomograf ma ok. 10 lat natomiast będący na wyposażeniu przestarzały mammograf nie jest już w ogóle używany. Dzięki pozyskanym środkom już niebawem będzie można rozpocząć procedury związane z ogłoszeniem przetargu na zakup i montaż nowoczesnych urządzeń, które trafią do łukowskiej placówki najprawdopodobniej już pod koniec roku.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Noworoczny koncert charytatywny


18 stycznia w sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach po raz 17 odbyła się noworoczna gala charytatywna New Year’s Party 2020 - „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”, przygotowana przez Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Na rzecz dzieci z Amazonii


16 stycznia w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Jego uczestnikami była młodzież i dzieci, które na co dzień działają w ogniskach misyjnych Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
Amazonki u Matki Bożej Kodeńskiej
W niedzielę 9 lutego odbędzie się jubileuszowa, X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
Diabeł się mnie boi
„Kiedy ktoś mu mówił, że jest najbardziej znanym egzorcystą, z pokorą i ironią odpowiadał: «Najsłynniejszym, ale nie najbardziej skutecznym!»” - tak o. Gabriela Amortha wspomina w książce pt. „Diabeł się mnie boi” ks. Antonio Mattatelli.
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to...

okazja do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za posługę sióstr i braci zakonnych

czas intensywnej modlitwy o nowe powołania do służby Bogu i ludziom

sposobność do refleksji nad sensem życia

refleksja na temat osobistego zaangażowania w realizacji swojego powołania

czas modlitwy za KościółLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR