5 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Pogoda: Siedlce

Numer 27
02-08 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o nowej inicjatywie duszpasterstwa rodzin: I Diecezjalnej Pielgrzymce Teściowych i Teściów...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Nowoczesny obiekt

29 października 2019 r.

Na miarę wieku


fot. AWAW

Wiszniccy policjanci mają nowy komisariat. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło 22 października. Do tej pory funkcjonariusze urzędowali w bardzo starym budynku przy ul. Kościelnej.

- Jego stan był fatalny. Obiekt nie nadawał się do rozbudowy ze względu na zapadające się fundamenty. Już 11 lat temu zaczęliśmy myśleć o tym, jak pomóc tutejszej policji. Najpierw zaproponowaliśmy odstąpienie części budynku, który zajmowała ochotnicza straż pożarna, ale nie spełniał on wymagań jednostki. Potem oferowaliśmy jeszcze inny obiekt. Ostatecznie postanowiliśmy zaproponować działkę, na której można by było wybudować nowy komisariat. O tej decyzji poinformowaliśmy naszych mieszkańców. Nikt nie zgłosił sprzeciwu. Gmina wspomogła budowę także środkami finansowymi. Dzięki wzajemnej współpracy powstał piękny budynek, który idealnie wpisał się w naszą miejscowość. Policja funkcjonuje w Wisznicach, odkąd tylko pamiętam. Wiemy, że funkcjonariusze pełnili tu służbę jeszcze przed II wojną światową - zaznaczył Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice.

Działka podarowana przez gminę ma powierzchnię liczącą ponad 40 arów. Obecnie stanowi już własność Skarbu Państwa.

- Budynek komisariatu ma ponad 600 m². To obiekt administracyjno-biurowy. Mamy tu pomieszczenia biurowe wyposażone w niezbędny sprzęt techniczny, poczekalnię, małą siłownię, węzły sanitarne, pomieszczenie dla służby dyżurnej i pokoje socjalne dla policjantów oraz pracowników cywilnych. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jego budowa kosztowała ponad 5 mln zł. Jestem pewny, że w pełni zabezpieczy potrzeby policji pod względem funkcjonalnym i technicznym. Sprawdzi się też od strony właściwej obsługi interesantów. Nowy komisariat na pewno zapewni odpowiednie warunki pracy zatrudnionym tu osobom - podkreślił mł. insp. Grzegorz Pietrusik, komendant miejski policji w Białej Podlaskiej. W wisznickim komisariacie pełni służbę 28 policjantów. Swoim zasięgiem obejmuje on sześć gmin: Łomazy, Rossosz, Wisznice, Sosnówkę, Tuczną i Sławatycze.

 

Miliardy dla służb

- Ogólna powierzchnia obsługiwanego rejonu wynosi ponad 800 km², co stanowi prawie 30% ogólnej powszechni, jaką obsługuje bialska policja. Na tym terenie, z uwagi na dużą powierzchnię i rozdrobnienie zabudowań, policjanci najczęściej odnotowują włamania, kradzieże z włamaniem, czasami z bójki i pobicia oraz wypadki drogowe w związku z przebiegającymi w pobliżu drogą krajową nr 63 i drogą wojewódzką nr 812 - uściślił G. Pietrusik.

W uroczystości otwarcia nowego komisariatu wziął udział Sylwester Tułajew, sekretarz stanu w resorcie spraw wewnętrznych i administracji,

- Takie projekty można realizować dzięki programowi modernizacji służb mundurowych, który będzie trwał do 2020 r. Na policję przeznaczamy w nim aż 6 mld zł. Środki te zostaną przekierowane zarówno na inwestycje budowlane, jak i na zakup nowoczesnego sprzętu oraz wynagrodzenia. Ministerstwo przygotowuje się już do trzeciej edycji programu. Dzięki powyższym inwestycjom i oddanej pracy policjantów Polacy mogą cieszyć się bardzo wysokim poczuciem bezpieczeństwa. Ponad 89% rodaków uważa, że w naszym kraju jest bezpiecznie, a 98% uznaje, że czuje się tak w miejscu, w którym mieszka - podkreślił S. Tułajew.

Nowy komisariat został poświęcony przez katolickiego i prawosławnego kapelana policji. W uroczystościach uczestniczył też dziekan wisznicki ks. kan. Jan Pieńkosz. Obiekt funkcjonuje przy ul. Wygoda 10B.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Na straży wspólnoty


Od niedzieli 21 czerwca w łukowskiej kolegiacie na stałe zagościła figura św. Michała Archanioła, pobłogosławiona przez biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego, który przewodniczył też Mszy o 12.00. [fot. J. Kiciński]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR