26 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Dzień Seniora

3 listopada 2019 r.

Patrzą na świat z optymizmem

Gdy zagra muzyka, bawią się na całego, a jeśli trzeba - mądrością i doświadczeniem służą nawet lokalnym władzom. Osoby w jesieni życia z powiatu ryckiego udowadniają, że wciąż są ważną częścią społeczeństwa.

Z myślą o nich Rejonowy Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował Dzień Seniora. Uroczystość zainaugurowała Msza św. w kościele Najświętszego Zbawiciela. Po niej uczestnicy przeszli do sali kina „Renesans”, aby wziąć udział w dalszych oficjalnych uroczystościach. Z ust zaproszonych gości padło wiele uprzejmych słów. A najaktywniejsi członkowie związku i jego przyjaciele otrzymali dyplomy i odznaczenia.

Uhonorowanie zasłużonych emerytów i rencistów było w pełni uzasadnione. Wielu z nich zrobiło w ostatnim czasie wiele dla okolicy. Przykładem może być zbiórka pieniędzy na rzecz Szpitala Powiatowego w Rykach. Wolontariusze prowadzili kwesty na terenie całego dekanatu. - Dziękuję wam za to wielkie wsparcie. Nie są ważne zebrane kwoty, ale gest. Te środki na pewno zostaną mądrze wykorzystane - zapewnił Dariusz Szczygielski, starosta rycki.

Przedstawiciele władz docenili też rozległą wiedzę seniorów. - Dzięki waszemu doświadczeniu i wsparciu łatwiej jest nam pracować - zauważył włodarz powiatu. A jego zastępca dostrzegł w osobach 60+ wspaniałe podejście do rozrywki. - Potraficie bawić się na całego i robicie to najpiękniej. Niech młodzi się od was tego uczą - podkreślił Dariusz Cenkiel, wicestarosta.

O tym, że wicestarosta ma rację, świadczyła część artystyczna. W skeczach kabaretowych wystąpiły dwie seniorki: Henryka Pawlak i Bożena Kucharska. Akcent muzyczny zapewnił chór seniora Relaks. Natomiast gościnnie wystąpiły Czerniczanki oraz Zespół Tańca Ludowego „Ryki”.

Popisy estradowe przyjaciół obserwowało dziesiątki widzów. Tak licznemu audytorium podczas Dnia Seniora nie można się dziwić. Rycki związek rencistów i emerytów słynie z długiej tradycji liczącej ponad 40 lat. Obecnie należy do niego 443 członków. - To tutaj dzięki współdziałaniu z władzami miasta i powiatu rozwiązywane są problemy osób starszych, niepełnosprawnych i inwalidów, którzy zasługują na godne życie w społeczeństwie i rodzinie - podkreśla Zofia Flak, przewodnicząca związku.

Aby urozmaicić i uprzyjemnić życie seniorów, organizacja gromadzi uczestników na imprezach okolicznościowych, spotkaniach opłatkowych albo zabiera ich na wycieczki lub turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe. Chęci do działania jest tak wiele, że seniorzy mają zajęte praktycznie wszystkie tygodnie w roku. W poniedziałki są uczestnikami wykładów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zaś w czwartki ćwiczą zdolności wokalne na spotkaniach chóru śpiewaczego Relaks.

Tomasz Kępka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR