26 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Biała Podlaska

6 listopada 2019 r.

Spotkanie z Elżbietą Kuc

Dyskusyjny Klub Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zaprasza na wieczór z Elżbietą Kuc. Spotkanie ph. „Słowo to mój żywioł. Poezja, proza i szepty...” odbędzie się 14 listopada, o 17.00, w Filii nr 6 przy ul. Orzechowej 34.

Pani Elżbieta jest regionalistką, dziennikarką, autorką tomików poetyckich „Prezentacje” oraz „Niekontrolowany uścisk dłoni”. Z zamiłowania zajmuje się medycyną naturalną, a jej specjalnością jest laryngologia alternatywna.

E. Kuc urodziła się 31 sierpnia 1965 r. Absolwentka Pomaturalnego Studium Teatralnego w Kaliszu debiutowała w 1981 r. na łamach „Słowa Podlasia”. Publikowała także w „Kwartalniku Podlaskim”, „Sztandarze Ludu”, „Życiu Literackim”, „Kresach Literackich - Chełm” i w „Słowie Powszechnym”. W 1989 r. ukazał się jej debiutancki tomik „Niekontrolowany uścisk dłoni”.

Przygodę dziennikarską rozpoczęła w „Słowie Podlasia”, następnie pracowała w „Nowinach Podlaskich”, a ostatnio w „Gazecie Bialskiej” (2004-2005).

Od 1988 r. pracowała jako instruktor teatralny w Osiedlowym Domu Kultury „Piast” i „Eureka”, zaś w Gminnym Ośrodku Kultury w Worońcu - jako regionalistka i restaurator zabytkowych mebli. Współtworzyła gazetę literacko-artystyczną „Jeszcze jedna” i Klub Literacki „Maksyma”. Charytatywnie działa też w zarządzie Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Sierotom.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu!

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR