21 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

Pogoda: Siedlce

Numer 3
16-22 stycznia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze piszemy m.in. o sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie i parafii neounickiej w Kostomłotach. Polecamy lekturę ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Zapraszają na spotkania

30 listopada 2019 r.

Czas dla seniora

Włodawski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zachęca do korzystania z zajęć w ramach Centrum Zainteresowań Ambitnych Seniorów. Pierwsze spotkania już się odbyły.

- Przeprowadziliśmy zajęcia z dietetykiem i warsztaty rękodzieła - mówi Magdalena Gryglicka z włodawskiego oddziału PCK, animator klubu seniora. Regularnie odbywają się wykłady z historii. Skorzystać można także z lektoratu z języka angielskiego, zajęć na basenie oraz gimnastyki. - Postaraliśmy się również o sprzęt rehabilitacyjny. Niestety, nie ma zbyt dużego zainteresowania informatyką, a szkoda, bo wiele można byłoby się dowiedzieć. Ale są osoby, które korzystają z wszystkich zajęć - dodaje M. Gryglicka. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest wiek - trzeba mieć ukończone 60 lat. - Zajęcia są bezpłatne i nie ma limitu uczestników. Każdy znajdzie coś dla siebie - podkreśla animatorka. Spotkania odbywają się w budynku przy ul. 11 listopada.

Centra Zainteresowań Ambitnych Seniorów, w skrócie CZAS, to projekt realizowany przez PCK w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 -2020. W całym województwie funkcjonuje 15 takich centrów, które działają w ramach klubów seniora i cieszą się dużą popularnością. Seniorzy mogą przyjść, porozmawiać ze sobą, poczytać lub pograć w gry. Realizowane są różne zajęcia, głównie prozdrowotne, a także edukacyjne, wspólne wyjścia i uroczystości. Skorzystać można z porad psychologa i prawnika.

Seniorzy będą spotykali się do końca 2021 r. Więcej informacji na temat CZAS-u można uzyskać pod nr tel. 82 572-15-75.

 

Joanna Szubstarska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Orszaki Trzech Króli


W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia barwne i liczne Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami miast i wiosek naszego regionu. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Jak zaznaczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda, uczestnictwo w orszakach pomaga nam przeżywać tajemnice naszej wiary.

FOTOGALERIA

Kolędowanie przedszkolaków


14 stycznia katolickie przedszkole „Ogródek św. Franciszka” w Siedlcach było gospodarzem I Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”. Inspiracją do scenicznych występów dzieci, które zaprezentują muzyczne talenty, stały się słowa św. Augustyna, że „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Festiwal Kolęd i Szczodrywek
25 stycznia we Włodawskim Domu Kultury po raz 19 zaprezentują się zespoły śpiewacze z Polski oraz przygranicznych obszarów Białorusi i Ukrainy.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
 

POLECAMY


Za Nim
Każde powołanie ma wyjątkową wartość, bo opowiada historię zwycięstwa łaski Bożej. Książka „Za Nim” zawiera świadectwa kapłanów i sióstr zakonnych, którzy opowiedzieli o swojej drodze poszukiwania i odnalezienia Boga.
więcej »
Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR