22 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Pogoda: Siedlce

Numer 4
23-29 stycznia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze piszemy m.in. o sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie i parafii neounickiej w Kostomłotach. Polecamy lekturę ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy

3 stycznia 2020 r.

Uwierz, że jest i działa

Do udziału w REO, tj. Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy, zaproszeni są wszyscy, którzy naprawdę chcą rozpoznać obecność Pana Jezusa w swoim życiu i otworzyć się na dary Ducha Świętego.

Rekolekcje ewangelizacyjne to cykl spotkań, które odbywać się będą w sanktuarium Krzyża Świętego. Pierwsze, stanowiące niejako punkt wyjścia, zaplanowano na niedzielę 12 stycznia. Rozpocznie je Msza św. o 17.00, po której zainteresowani pogłębieniem życia duchowego wysłuchają katechezy wprowadzającej i otrzymają teksty Pisma Świętego do indywidualnego rozważania w domach. Kolejne odbywać się będą co tydzień i przebiegać będą według stałego schematu. W programie każdego jest modlitwa uwielbienia, katecheza, , świadectwo oraz spotkanie w grupach. Jak zaznacza ks. Andrzej Dziedziul OMI, opiekun grupy Odnowy w Duchu Świętym „Galilea” istniejącej przy parafii Nawrócenia św. Pawła apostoła w Skórcu, katechezy będą prowadzone przez księży z diecezji siedleckiej, a zaproszenie do podzielenia się świadectwem skierowane zostały do osób z różnych wspólnot działających na terenie naszej diecezji.

 

Co mówi do mnie Bóg?

Zachęcając do zainteresowania się propozycja rekolekcji, ks. A. Dziedziul wskazuje dwa główne cele. - REO ukierunkowane są przede wszystkim na spotkanie z Jezusem Chrystusem - osobiste, które powinno dokonać się w życiu każdego człowieka. Kolejny - to świadome otwarcie się na dary Ducha Świętego. Otrzymujemy je w sakramentach świętych, często jednak nie potrafimy ich przyjąć. Nie dowierzamy, że są one na wyciągnięcie ręki, albo też nikt nie pomógł nam w zrozumieniu tego - uzasadnia. Zwraca uwagę, że rekolekcje zakładają również bardziej praktyczne otwarcie się na słowo Boże, w które uczestnicy będą wgłębiali się każdego dnia, przez kilka tygodni. - Zależy nam na tym, by uczestnicy uczyli się słuchać słowa Bożego, aby mogło później przemawiać w zwyczajnej modlitwie, np. w Różańcu. Dzięki temu owocniej można rozważać tajemnice różańcowe. Ostatecznie chodzi nie tylko o samą pobożność, ale by słowo Boże i Duch Święty pomagał nam dokonywać najlepszych wyborów w naszym codziennym życiu - wskazuje ks. Dziedziul. Kolejnym celem rekolekcji odnowy, jest możliwość odkrycia Bożych wezwań do zaangażowania w życie Kościoła czy jego wspólnot. - Chodzi nie tylko o samą refleksje, co mógłbym ewentualnie zrobić, ale o umiejętność rozpoznawania woli Bożej wobec mnie - wyjaśnia.

 

Droga nawrócenia

- Ks. Franciszek Blachnicki mówił, że w tych trudnych czasach Duch Święty daje wiele darów zwyczajnym ludziom. To, co czasami udzielane jest na końcu nawrócenia, teraz otrzymujemy na początku drogi prowadzącej do nawrócenia. Dlaczego? Bo sam Pan Bóg wie, że potrzeba nam szczególnego ubogacenia. Kiedy Duch Święty pobudza serce człowieka, jesteśmy przekonani, że Bóg działa w naszym życiu, że On nas prowadzi. Bez otwarcia się na te łaskę wszystko wydaje się trudne, większość z nas rezygnuje z modlitwy, słuchania słowa Bożego. Nie dowierzamy, że różne dary Ducha Świętego mogą spływać także na nas. Zadaniem Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy jest otworzyć oczy ludziom na te prawdę - zaznacza ks. A. Dziedziul. 

LI

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Orszaki Trzech Króli


W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia barwne i liczne Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami miast i wiosek naszego regionu. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Jak zaznaczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda, uczestnictwo w orszakach pomaga nam przeżywać tajemnice naszej wiary.

FOTOGALERIA

Kolędowanie przedszkolaków


14 stycznia katolickie przedszkole „Ogródek św. Franciszka” w Siedlcach było gospodarzem I Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”. Inspiracją do scenicznych występów dzieci, które zaprezentują muzyczne talenty, stały się słowa św. Augustyna, że „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Festiwal Kolęd i Szczodrywek
25 stycznia we Włodawskim Domu Kultury po raz 19 zaprezentują się zespoły śpiewacze z Polski oraz przygranicznych obszarów Białorusi i Ukrainy.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
 

POLECAMY


Za Nim
Każde powołanie ma wyjątkową wartość, bo opowiada historię zwycięstwa łaski Bożej. Książka „Za Nim” zawiera świadectwa kapłanów i sióstr zakonnych, którzy opowiedzieli o swojej drodze poszukiwania i odnalezienia Boga.
więcej »
Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR