4 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Elżbieta, Malwina, Teodor

Pogoda: Siedlce

Numer 27
02-08 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o nowej inicjatywie duszpasterstwa rodzin: I Diecezjalnej Pielgrzymce Teściowych i Teściów...

STRONA GŁÓWNA



Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy

3 stycznia 2020 r.

Uwierz, że jest i działa

Do udziału w REO, tj. Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy, zaproszeni są wszyscy, którzy naprawdę chcą rozpoznać obecność Pana Jezusa w swoim życiu i otworzyć się na dary Ducha Świętego.

Rekolekcje ewangelizacyjne to cykl spotkań, które odbywać się będą w sanktuarium Krzyża Świętego. Pierwsze, stanowiące niejako punkt wyjścia, zaplanowano na niedzielę 12 stycznia. Rozpocznie je Msza św. o 17.00, po której zainteresowani pogłębieniem życia duchowego wysłuchają katechezy wprowadzającej i otrzymają teksty Pisma Świętego do indywidualnego rozważania w domach. Kolejne odbywać się będą co tydzień i przebiegać będą według stałego schematu. W programie każdego jest modlitwa uwielbienia, katecheza, , świadectwo oraz spotkanie w grupach. Jak zaznacza ks. Andrzej Dziedziul OMI, opiekun grupy Odnowy w Duchu Świętym „Galilea” istniejącej przy parafii Nawrócenia św. Pawła apostoła w Skórcu, katechezy będą prowadzone przez księży z diecezji siedleckiej, a zaproszenie do podzielenia się świadectwem skierowane zostały do osób z różnych wspólnot działających na terenie naszej diecezji.

 

Co mówi do mnie Bóg?

Zachęcając do zainteresowania się propozycja rekolekcji, ks. A. Dziedziul wskazuje dwa główne cele. - REO ukierunkowane są przede wszystkim na spotkanie z Jezusem Chrystusem - osobiste, które powinno dokonać się w życiu każdego człowieka. Kolejny - to świadome otwarcie się na dary Ducha Świętego. Otrzymujemy je w sakramentach świętych, często jednak nie potrafimy ich przyjąć. Nie dowierzamy, że są one na wyciągnięcie ręki, albo też nikt nie pomógł nam w zrozumieniu tego - uzasadnia. Zwraca uwagę, że rekolekcje zakładają również bardziej praktyczne otwarcie się na słowo Boże, w które uczestnicy będą wgłębiali się każdego dnia, przez kilka tygodni. - Zależy nam na tym, by uczestnicy uczyli się słuchać słowa Bożego, aby mogło później przemawiać w zwyczajnej modlitwie, np. w Różańcu. Dzięki temu owocniej można rozważać tajemnice różańcowe. Ostatecznie chodzi nie tylko o samą pobożność, ale by słowo Boże i Duch Święty pomagał nam dokonywać najlepszych wyborów w naszym codziennym życiu - wskazuje ks. Dziedziul. Kolejnym celem rekolekcji odnowy, jest możliwość odkrycia Bożych wezwań do zaangażowania w życie Kościoła czy jego wspólnot. - Chodzi nie tylko o samą refleksje, co mógłbym ewentualnie zrobić, ale o umiejętność rozpoznawania woli Bożej wobec mnie - wyjaśnia.

 

Droga nawrócenia

- Ks. Franciszek Blachnicki mówił, że w tych trudnych czasach Duch Święty daje wiele darów zwyczajnym ludziom. To, co czasami udzielane jest na końcu nawrócenia, teraz otrzymujemy na początku drogi prowadzącej do nawrócenia. Dlaczego? Bo sam Pan Bóg wie, że potrzeba nam szczególnego ubogacenia. Kiedy Duch Święty pobudza serce człowieka, jesteśmy przekonani, że Bóg działa w naszym życiu, że On nas prowadzi. Bez otwarcia się na te łaskę wszystko wydaje się trudne, większość z nas rezygnuje z modlitwy, słuchania słowa Bożego. Nie dowierzamy, że różne dary Ducha Świętego mogą spływać także na nas. Zadaniem Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy jest otworzyć oczy ludziom na te prawdę - zaznacza ks. A. Dziedziul. 

LI

Powrót

STRONA GŁÓWNA



Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Na straży wspólnoty


Od niedzieli 21 czerwca w łukowskiej kolegiacie na stałe zagościła figura św. Michała Archanioła, pobłogosławiona przez biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego, który przewodniczył też Mszy o 12.00. [fot. J. Kiciński]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposób



LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR