14 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 33
13-19 sierpnia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze: cykl artykułów poświęconych 100 rocznicy cudu nad Wisłą. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Szkolenia dla muzyków

8 stycznia 2020 r.

Kto śpiewa…

W 2020 r. wybranych miastach diecezji siedleckiej odbędą się jednorazowe szkolenia dla organistów, psałterzystów, kantorów, dyrygentów chórów i scholi liturgicznych, także dziecięcych.

Podczas kursu zostaną poruszone takie tematy, jak zasady śpiewu i melodie psalmów responsoryjnych, aklamacja przed Ewangelią, opracowania wielogłosowe i opracowania akompaniamentów. Do uczestnictwa zobowiązana jest przynajmniej jedna osoba z każdej parafii, ale można zgłosić udział większej grupy osób, np. psałterzystów, scholistów, chórzystów. Zgłoszenia należy przesyłać najpóźniej na dwa tygodnie przed wybranym terminem kursu mailowo lub telefonicznie do Małgorzaty Trzaskalik-Wyrwy: mtrzask@chopin.edu.pl, tel. 603-683-952, lub Justyny Pastor-Skowrońskiej: jpastor@wp.pl, tel. 502-681-189. Najbliższe spotkanie, przeznaczone dla dekanatów radzyńskiego, komarowskiego, międzyrzeckiego oraz parczewskiego, odbędzie się 25 stycznia w parafii MB Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Na 29 lutego zaplanowano szkolenie dla dekanatów włodawskiego, wisznickiego i hańskiego (parafia NSJ we Włodawie), na 28 marca dla dekanatów łukowskiego, adamowskiego oraz żelechowskiego (parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie), na 25 kwietnia dla dekanatów garwolińskiego, łaskarzewskiego, osieckiego, ryckiego (parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie), na 23 maja dla dekanatów dominickiego, grębkowskiego, łosickiego, siedleckiego, suchożebrskiego, zbuczyńskiego (Centrum Caritas), na 20 czerwca dla dekanatów bialskich, janowskiego, terespolskiego (parafia Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej).
 

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pod Siedlcami w Wiśniewie


Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych na dobre wpisał się w krajobraz gminy Wiśniew. Dopisała pogoda i nie zawiodła publiczność. W biesiadzie ludowej, której w tym roku przewodziła kapela podwórkowa Z kopyta, i wspaniałej zabawie nie przeszkodziła nawet pandemia koronawirusa. [fot. J. Mazurek]

PATRONAT "ECHO"


Bitwa o wolność
Zapraszamy do udziału w muzycznym konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.
więcej »
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!
Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.
więcej »
Bitwa Warszawska
14 sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza na wykład historyczny online o Bitwie Warszawskiej.
więcej »
Patriotyczny konkurs fotograficzny
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w patriotycznym konkursie pod nazwą #Nasza Flaga.
więcej »
Rodzinna niedziela
16 sierpnia w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędzie się „Rodzinna niedziela”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy pragną czegoś więcej w małżeństwie.
więcej »
Dożynki w Rykach
W niedzielę 23 sierpnia w Rykach odbędą się dożynki gminne. Wzorem lat ubiegłych mają one bardzo ciekawy program. Rozpoczną się Mszą św. dziękczynną o 12.00.
więcej »
Oranżeria 2020
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na 25 Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2020”. Impreza, która odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia, ma być m.in. transmitowana na żywo w Telewizji Radzyń.
więcej »
 

POLECAMY


W oku kamery
Jakie skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym będzie można się dowiedzieć z programu „Sztuka cenniejsza niż czas” emitowanego w TVP3 Warszawa.
więcej »
Miriam z Nazaretu
Maryja z wiarą przyjęła Boże orędzie, które zmieniło całkowicie nie tylko jej życie, ale także bieg historii świata.
więcej »
 

SONDA

 

Polski sierpień

to miesiąc rocznic patriotycznych;

w tym roku świętujemy szczególną rocznicę - 100-lecie cudu nad Wisłą;

wspominamy powstanie warszawskie i wszystkich poległych w walce o wolną ojczyznę;

to czas pieszych pielgrzymek do sanktuariów maryjnych;

miesiąc jak każdy inny.LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR