28 lutego 2020 r. Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Pogoda: Siedlce

Numer 9
27-04 marca 2020r.

menu

NEWS

Adopcja kapłana na Wielki Post jako przejaw odpowiedzialności wiernych za los Kościoła i księży. Na czym polega ta inicjatywa? Jak się w nią włączyć i dlaczego jest tak cenna? Odpowiedź w bieżącym wydaniu naszego tygodnika.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

IV Przegląd Piosenki Kabaretowo-Biesiadnej

5 lutego 2020 r.

Szpacze Trele-Morele


fot. KGW w Szpakach

1 lutego po raz czwarty odbył się przegląd piosenki kabaretowo-biesiadnej. Impreza stała się już lokalną tradycją, co potwierdza wysoka frekwencja i udział zespołów z odległych krańców regionu Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

Inspiracją do zorganizowania imprezy były spotkania pań z lokalnego koła gospodyń wiejskich, które tworzą również zespół ludowy Marysieńki. Panie postanowiły podzielić się swoją pasją śpiewania i zaprosić inne zespoły do siebie. Przy wsparciu wójta gminy Stara Kornica i licznych przyjaciół powstał przegląd piosenki „Szpacze Trele-Morele”.

Muzyka ludowa na żywo

Tegorocznej edycji towarzyszyła dobra zabawa i muzyka ludowa grana i śpiewana na żywo. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku - domowych ciast i innych przysmaków dla wszystkich uczestników spotkania.

Przybyłych gości przywitała Jolanta Grzesiewicz, szefowa koła gospodyń. Na widowni zasiedli m.in.: wicemarszałek województwa mazowieckiego Ewa Janina Orzełowska, wójt Kazimierz Hawryluk wraz z przedstawicielami gminy Stara Kornica, proboszcz parafii ks. Sławomir Harasimiuk, naczelnik OSP w Starych Szpakach Adam Jakimiuk oraz przedstawiciele Mazowieckich Izb Rolniczych wraz z przewodniczącą Komisji ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich Ewą Szymborską oraz przewodniczącą rady MIR w Łosicach Katarzyną Szymaniuk, a także panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Huszlewa oraz z Nadbużańskiego Stowarzyszenia „Przyjazne Mierzwice”.

 

Wspólna zabawa

Następne godziny należały do 11 zespołów śpiewaczych z Podlasia, Mazowsza i Lubelszczyzny, które w tym roku wzięły udział w przeglądzie. Wystąpili Korniczanie, którzy zaśpiewali m.in. „Świeci miesiąc, świeci” i „Jarzębinę”, Mielniczanie z utworem „Do dna chłopcy”, Ale Baby z Berezy - „Gdzie słyszysz śpiew, tam idź”, Sąsiadeczki z piosenką „Ludowa nutka”, Zakrze śpiewa - „Siedem czerwonych róż”, Jabłoniacy - „Czumbalalajka”, Kapela Podlaska - „Czorne oczka” i Chodów - „Od Chodowa deszcz idzie”. Po raz pierwszy wystąpiły zespoły: amatorski Zespół KGW Polubicze, który zaśpiewał m.in. „W moim ogródeczku” i „Wyszłabym za dziada” oraz zespół ludowy Złote Kłosy z Wyczółek, m.in. z piosenką „Mołdawianka”. Nie mogło zabraknąć występu organizatorek przeglądu. Panie z Marysieniek zaśpiewały m.in. „Pięciu chłopców z albatrosa”.

Przegląd nie miał charakteru konkursowego i wszyscy śpiewacy zostali nagrodzeni pamiątkową statuetką, dyplomem z podziękowaniami oraz koszem ze słodkościami.

Monika Król

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolejna rocznica


Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbyły się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Szpacze Trele-Morele


1 lutego po raz czwarty odbył się przegląd piosenki kabaretowo-biesiadnej. Impreza stała się już lokalną tradycją, co potwierdza wysoka frekwencja i udział zespołów z odległych krańców regionu Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Jarmark na Kazimierza
5 marca na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się Jarmark na Kazimierza - coroczna impreza plenerowa.
więcej »
Święto Kobiet
8 marca mieszkańcy miasta będą celebrować to szczególne święto. O 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się IX Gminny Dzień Kobiet.
więcej »
Pamięci wyklętych
W niedzielę 1 marca ulicami miasta przejdzie II Siedlecki Marsz Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie rozpocznie Msza św. w kościele pw. św. Stanisława o 10.15. Start marszu zaplanowany jest na 11.30.
więcej »
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca w sali konferencyjnej urzędu gminy w Terespolu odbędą się Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
więcej »
IV Ogólnopolski Konkurs Pieśni Legionowej
Przesłuchania do IV Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Legionowej odbędą się 22 marca, od 10.00, w gmachu Parafialnego Muzeum Ziemi Trojanowskiej, które - obok parafii św. Bartłomieja w Korytnicy - jest organizatorem eliminacji powiatowych.
więcej »
Turniej tańca
W sobotę 28 marca w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach przy ul. Szkolnej odbędzie się XVII Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego.
więcej »
Inwestycja w moją przyszłość
27 lutego odbędzie się II Powiatowa Konferencja Edukacyjna „Inwestycja w moją przyszłość”. Rozpocznie się o 14.00 w Łosickim Domu Kultury.
więcej »
Różaniec Mężczyzn po raz pierwszy
7 marca, w pierwszą sobotę miesiąca, w Siedlcach odbędzie się Różaniec Mężczyzn.
więcej »
Gość oczekiwany
Koło Teatralne działające przy parafii pw. św. Anny w Kodniu zaprasza na spektakl zatytułowany „Gość oczekiwany” na podstawie dramatu Zofii Kossak-Szczuckiej. Widowisko zaprezentowane zostanie 19 i 26 kwietnia, o 14.00 i o 16.00.
więcej »
 

POLECAMY


Godny naśladowania
Proces beatyfikacyjny kard. Stefana Wyszyńskiego to wskazanie, że Prymas Tysiąclecia był postacią, którą Pan Bóg postawił światu, a w szczególności nam, Polakom, jako wzór do naśladowania.
więcej »
Nowenna do św. Józefa
We wtorek 10 marca w parafii Szpaki rozpocznie się tegoroczna nowenna ku czci św. Józefa.
więcej »
Dzieci to nasz skarb!
Lada dzień ukaże się niewielka książeczka pt. „Jak jest w Kodniu?”. Publikacja zawiera dialogi o. Damian Dybały z dziećmi.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR