10 kwietnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Małgorzata, Michał, Makary

Pogoda: Siedlce

Numer 15
09-15 kwietnia 2020r.

menu

NEWS

Życzymy, aby czas radości Wielkiej Nocy stale nam przypominał, że miłość Jezusa Chrystusa jest silniejsza niż śmierć, nasz grzech i wszelkie zło. Niech rany Zmartwychwstałego pomogą nam patrzeć na nasze życie oczami nadziei.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Międzyrzec Podlaski

16 marca 2020 r.

W międzyrzeckich parafiach

Na facebookowej stronie scholi parafii św. Mikołaja będzie można obejrzeć zarejestrowane w ubiegłych latach nabożeństwa Drogi krzyżowej przygotowane przez parafialne chóry.

Dla chrześcijan bardzo ważne jest uczestnictwo w Mszach św. Jednak przez zagrożenie epidemią koronawirusa niektórzy musieli zrezygnować z udziału w niedzielnej Eucharystii. „Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe” - podano w komunikacie Episkopatu.

- Troska o zdrowie naszych parafian stoi na pierwszym miejscu. Prosimy was - zostańcie w domu. Nie narażajcie na zarażenie wirusem ani siebie, ani innych - również swoich najbliższych. Wasze pozostanie w domu to wyraz troski i rzeczywistej miłości do innych i do siebie - powiedział w ogłoszeniach proboszcz parafii św. Józefa ks. Henryk Skolimowski.

We wszystkich międzyrzeckich parafiach Msze św. w dni zwykle i niedziele odbywają się bez zmian. Po ich zakończeniu śpiewa się suplikację „Święty Boże”. Odwołane są wszystkie nabożeństwa, w tym: Gorzkie żale, Drogi krzyżowe, nowenny, Różaniec, Godzinki. Tymczasowo zawieszone zostały również spotkania parafialnych wspólnot.

Na facebookowej stronie scholi parafii św. Mikołaja będzie można obejrzeć zarejestrowane w ubiegłych latach nabożeństwa Drogi krzyżowej przygotowane przez parafialne chóry. Planowane są również internetowe transmisję wybranych Mszy św.

O 20.30 w kościele św. Józefa - bez udziału wiernych - wszyscy kapłani parafii oraz siostry zakonne modlą się na Różańcu w intencji osób chorych, tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia oraz ustanie epidemii. Transmisję z modlitwy można oglądać na parafialnym facebooku. Podobnie będzie można zobaczyć Mszę odpustową w uroczystość św. Józefa o 12.00.

W kościele Chrystusa Króla niedzielne Msze św. sprawowane są jednocześnie w kościele i trzech kaplicach pod kościołem. Jedna z niedzielnych Mszy transmitowana jest za pomocą Lokalnej Telewizji Międzyrzeckiej dostępnej w telewizji kablowej Lukman  i jej kanału na YouTube.

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
XVI Konkurs Papieski
Hasło przewodnie tegorocznego, XVI Konkursu Papieskiego brzmi: „Życie i wolność - dar i zadanie”. Do spojrzenia na swoje życie w kontekście daru i zadania zaproszeni są młodzi ludzie z całej Polski.
więcej »
 

POLECAMY


Męska modlitwa
„Józef” to tytuł dziewiątego odcinka rekolekcji wielkopostnych pt. „Męska modlitwa” prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ i o. Michała Legana OSPPE. Bądźcie z nami. To czas wyjątkowy...
więcej »
24 godziny Męki Pańskiej
Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek.
więcej »
Modlitwa do św. Rity w czasach koronawirusa
Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Abp Renato Boccardo, ordynariusz diecezji Spoleto-Norcia, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rity w Cascii, zachęca do modlitwy za wstawiennictwem patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
więcej »
Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo
Książka stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu.
więcej »
 

SONDA

 

Który moment liturgii Triduum Paschalnego porusza cię najbardziej?

przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

adoracja Krzyża

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wiglię Paschalną

procesja rezurekcyjna

nawiedzenie pustego GrobuLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR