25 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Pogoda: Siedlce

Numer 39
24-30 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

W sytuacji pandemii

18 marca 2020 r.

Jak pracują urzędy i szpitale?

Dwie osoby objęte kwarantanną, a 170 - nadzorem epidemiologicznym. Nie ma osób skierowanych do szpitala. Sytuacja jest jednak dynamiczna.

Od 16 marca zamknięte dla interesantów są włodawskie urzędy, m.in. starostwo powiatowe i urzędy gminne. Rzecznik praw konsumenta obsługuje mieszkańców drogą telefoniczną i mailową, we wtorki i czwartki od 15.30 do 20.30.

Zawieszono nakładanie kar za naruszenie obowiązku rejestracji pojazdu i zawiadomienia o nabyciu i zbyciu pojazdu. Z wydziałem komunikacji, transportu i dróg można kontaktować się wyłącznie mailowo.

W urzędzie miasta otwarte pozostaje tylko jedno wejście - z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Został utworzony punkt obsługi interesanta, gdzie załatwimy m.in. sprawy związane z działalnością ośrodka pomocy społecznej i urzędu stanu cywilnego. Godziny pracy magistratu pozostają bez zmian. Urzędnicy proszą o rozważenie możliwości komunikacji telefonicznej lub internetowej.

Straż miejska oferuje swoją pomoc osobom starszym, samotnym i będącym w potrzebie, organizując zakupy podstawowych produktów spożywczych, lekarstw i przedmiotów niezbędnych w codziennym życiu.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Włodawie uruchomiła telefon alarmowy, który jest czynny poza godzinami pracy urzędu: 695-748-377, 609-479-679.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie wstrzymał przyjęcia planowane i zabiegi operacyjne z wyjątkiem sytuacji dotyczących pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Nie są wykonywane również badania planowane, m.in. tomografia, RTG itd. Odwołano także zabiegi rehabilitacyjne zarówno w SP ZOZ we Włodawie, jak i w placówkach w Woli Uhruskiej oraz Urszulinie.

Joanna Szubstarska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spotkanie środowisk twórczych


22 września Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach był miejscem inauguracji działalności Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji twórców kultury sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w kościele w Kotuniu. Program spotkania w DPT obejmował m.in. prelekcje i koncert. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Na chwałę Pana Boga


Od 18 do 20 września trwało w Siedlcach muzyczne święto - Hosanna Festival. Przez trzy dni na chwałę Boga śpiewali zarówno profesjonalni muzycy, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z muzyką chrześcijańską. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
Motocykliści do Pratulina
Diecezjalne Duszpasterstwo Motocyklistów zaprasza motocyklistów na Pielgrzymkę Motocyklową Mężczyzn do Pratulina. Odbędzie się ona 4 października.
więcej »
Nie ma czasu na nudę
Mamy kolejny przewodnik zachęcający do odkrywania piękna miejsca, w którym żyjemy. Poręczna książeczka „Z Drozdem i Zbirkiem przez Łuków i okolice” jeszcze pachnie świeżością, a już zdobyła serca czytelników.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR