2 kwietnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Maria, Franciszek, Urban

Pogoda: Siedlce

Numer 14
02-08 kwietnia 2020r.

menu

NEWS

Jak pobrać e-wydanie ostatniego numeru ECHA? Na stronie głównej www.echokatolickie.pl pod zdjęciem okładki ostatniego numeru „EK” jest adnotacja: „pobierz pełne wydanie”. Klikamy w nią, a następnie w zdjęciem jedynki z numerem, który chcemy pobrać. Aby uzyskać dostęp do wybranego e-wydania należy wysłać SMS o treści DOSTEP na nr 7168. Koszt SMS to 1,23 zł z VAT.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

W sytuacji pandemii

18 marca 2020 r.

Jak pracują urzędy i szpitale?

Dwie osoby objęte kwarantanną, a 170 - nadzorem epidemiologicznym. Nie ma osób skierowanych do szpitala. Sytuacja jest jednak dynamiczna.

Od 16 marca zamknięte dla interesantów są włodawskie urzędy, m.in. starostwo powiatowe i urzędy gminne. Rzecznik praw konsumenta obsługuje mieszkańców drogą telefoniczną i mailową, we wtorki i czwartki od 15.30 do 20.30.

Zawieszono nakładanie kar za naruszenie obowiązku rejestracji pojazdu i zawiadomienia o nabyciu i zbyciu pojazdu. Z wydziałem komunikacji, transportu i dróg można kontaktować się wyłącznie mailowo.

W urzędzie miasta otwarte pozostaje tylko jedno wejście - z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Został utworzony punkt obsługi interesanta, gdzie załatwimy m.in. sprawy związane z działalnością ośrodka pomocy społecznej i urzędu stanu cywilnego. Godziny pracy magistratu pozostają bez zmian. Urzędnicy proszą o rozważenie możliwości komunikacji telefonicznej lub internetowej.

Straż miejska oferuje swoją pomoc osobom starszym, samotnym i będącym w potrzebie, organizując zakupy podstawowych produktów spożywczych, lekarstw i przedmiotów niezbędnych w codziennym życiu.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Włodawie uruchomiła telefon alarmowy, który jest czynny poza godzinami pracy urzędu: 695-748-377, 609-479-679.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie wstrzymał przyjęcia planowane i zabiegi operacyjne z wyjątkiem sytuacji dotyczących pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Nie są wykonywane również badania planowane, m.in. tomografia, RTG itd. Odwołano także zabiegi rehabilitacyjne zarówno w SP ZOZ we Włodawie, jak i w placówkach w Woli Uhruskiej oraz Urszulinie.

Joanna Szubstarska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pamięci niezłomnych


W całym regionie uroczyście świętowano Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie obchodów były Msze św., prelekcje, złożenie wieńców w miejscach pamięci, a także uliczne biegi.

FOTOGALERIA

Kongres Kół Żywego Różańca


Pod hasłem „Eucharystia jako pragnienie Jezusowego Serca” 7 marca odbył się w sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim V Diecezjalny Kongres Kół Żywego Różańca. Przybyło ponad 1,5 tys. zelatorów i członków kół ŻR z czterech rejonów skupiających dekanaty ze wschodniej części diecezji siedleckiej. Wierni z pozostałych rejonów spotkają się 14 marca na kongresie różańcowym w Gończycach. [fot. Małgorzata Kołodziejczyk]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
XVI Konkurs Papieski
Hasło przewodnie tegorocznego, XVI Konkursu Papieskiego brzmi: „Życie i wolność - dar i zadanie”. Do spojrzenia na swoje życie w kontekście daru i zadania zaproszeni są młodzi ludzie z całej Polski.
więcej »
 

POLECAMY


Męska modlitwa
„Józef” to tytuł dziewiątego odcinka rekolekcji wielkopostnych pt. „Męska modlitwa” prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ i o. Michała Legana OSPPE. Bądźcie z nami. To czas wyjątkowy...
więcej »
24 godziny Męki Pańskiej
Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek.
więcej »
Modlitwa do św. Rity w czasach koronawirusa
Koronawirus zbiera we Włoszech śmiertelne żniwo. Abp Renato Boccardo, który gościł w ubiegłym roku w siedleckiej parafii pw. Bożego Ciała, ordynariusz diecezji Spoleto-Norcia, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rity w Cascii, zachęca do modlitwy za wstawiennictwem patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
więcej »
Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo
Książka stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR