25 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Pogoda: Siedlce

Numer 39
24-30 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Odwołane imprezy, zmiany organizacyjne

19 marca 2020 r.

Do urzędu tylko w pilnej sprawie

W obliczu pandemii koronawirusa zamiera życie kulturalne i towarzyskie. Miasto Międzyrzec Podlaski podejmuje decyzje o zamknięciu obiektów użyteczności publicznej.

Miejski Ośrodek Kultury zrezygnował z organizacji Międzyrzeckiego Jarmarku Wielkanocnego. Podjęto decyzję o przesunięciu na bliżej nieokreślony termin trzech innych planowanych na marzec imprez: „Chorałów dla Templariuszy”, międzynarodowego turnieju break dance „Wschodnia Bitwa vol. 2” oraz przeglądu zespołów rockowych „ROCKwMOK”.

Zawieszona została działalność kina oraz Galerii Es. Odwołano zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. - Nie wiemy, kiedy ponownie będziemy mogli wznowić życie kulturalne i rozrywkowe w mieście. Zachęcamy do korzystania z internetowych zasobów filmowych oferowanych przez wiele portali - mówi Andrzej Marciniuk, dyrektor MOK.

Zamknięto Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyrzecu Podlaskim. Odbyło się jednak spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Witkiewicz, które zorganizowano online.

Zamknięta jest również kryta pływalnia i inne obiekty sportowe. Zawieszono kurs autobusu komunikacji miejskiej.

Od 14 marca nieczynne są miejskie targowiska.

Specjalne zasady obowiązują też w urzędzie miasta. - Radzimy mieszkańcom, by przychodzili do magistratu tylko z naprawdę pilną sprawą, której nie można przełożyć na późniejszy termin. Zawieszone zostały wtorkowe przyjęcia interesantów. Bardzo proszę o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb medycznych. W tym czasie musimy być odpowiedzialni i solidarni - apeluje burmistrz miasta Zbigniew Kot. Płatności należy wnosić w formie bezgotówkowej - przelewem na rachunek bankowy. Obsługę interesantów ograniczono wyłącznie do spraw wymagających osobistego stawiennictwa, tj. wystawienia aktu zgonu, złożenia wniosku lub odbioru dowodu osobistego, stawiennictwa na wezwanie organu lub wymagającego poświadczenia przez organ własnoręczności podpisu na składanym wniosku. Wszystkie pozostałe kwestie załatwiane są telefonicznie i korespondencyjnie za pośrednictwem operatora pocztowego, poczty elektronicznej lub platformy ePUAP.

 

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spotkanie środowisk twórczych


22 września Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach był miejscem inauguracji działalności Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji twórców kultury sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w kościele w Kotuniu. Program spotkania w DPT obejmował m.in. prelekcje i koncert. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Na chwałę Pana Boga


Od 18 do 20 września trwało w Siedlcach muzyczne święto - Hosanna Festival. Przez trzy dni na chwałę Boga śpiewali zarówno profesjonalni muzycy, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z muzyką chrześcijańską. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
Motocykliści do Pratulina
Diecezjalne Duszpasterstwo Motocyklistów zaprasza motocyklistów na Pielgrzymkę Motocyklową Mężczyzn do Pratulina. Odbędzie się ona 4 października.
więcej »
Nie ma czasu na nudę
Mamy kolejny przewodnik zachęcający do odkrywania piękna miejsca, w którym żyjemy. Poręczna książeczka „Z Drozdem i Zbirkiem przez Łuków i okolice” jeszcze pachnie świeżością, a już zdobyła serca czytelników.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR