27 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Krzywda

14 maja 2020 r.

Pomogą przedsiębiorcom

Podczas ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę o możliwości przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości przedsiębiorcom, którzy ucierpieli wskutek pandemii koronawirusa.

Dotyczy to zarówno prowadzących działalność gospodarczą osób fizycznych, jak i osób prawnych. Warunkiem ubiegania się o odroczenie jest wykazanie 25% spadku dochodów ze sprzedaży towarów bądź usług w marcu w stosunku do dochodów osiągniętych w lutym. Osoby fizyczne, które płacą podatek od nieruchomości co trzy miesiące, mogą wnioskować o przesunięcie raty za drugi kwartał. Natomiast osoby prawne - regulujące należność co miesiąc - o przesunięcie płatności za maj i czerwiec. Zgodnie z decyzją radnych w obydwu przypadkach zaległe raty będzie można zapłacić dopiero we wrześniu. Stosowne wnioski o odroczenie płatności należy złożyć do 15 czerwca w siedzibie urzędu gminy. W trakcie piątkowego posiedzenia radni zgodzili się również na zawarcie porozumienia międzygminnego, którego głównym celem jest wspólne pozyskiwanie unijnych pieniędzy w ramach Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Łukowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2020-2030. Takie same uchwały muszą przyjąć wszystkie samorządy, które zadeklarowały zawarcie porozumienia. Oprócz Krzywdy taką formą współpracy zainteresowane są miasta Łuków i Stoczek Łukowski oraz gminy: Adamów, Stanin, Wojcieszków, Łuków i Stoczek Łukowski. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR