27 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 22
28-03 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA cykl artykułów poświęconych nowemu biskupowi pomocniczemu diecezji siedleckiej. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Odmrażanie kultury

22 maja 2020 r.

Korzystanie po nowemu

Od połowy maja swoją działalność wznowiła bialska biblioteka. Czynne są także wszystkie jej filie. Na zwiedzających czekają również bialskie muzeum i Galeria Podlaska.

Z biblioteki można korzystać od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 16.30. „Wypożyczanie i przyjmowanie zbiorów od czytelników odbywa się na dwóch, odrębnych, odpowiednio oznaczonych stanowiskach. Do biblioteki można wchodzić pojedynczo, należy zachować odpowiedni dystans (minimum 2 m), nosić maseczkę oraz dezynfekować ręce” - piszą bibliotekarze. Udostępnianie zbiorów regionalnych, przeznaczonych do korzystania na miejscu po uprzednim zamówieniu telefonicznym bądź mailowym, jest możliwe jedynie w formie przesyłanych elektronicznie skanów lub wydruków przekazywanych w punkcie wypożyczeń w bibliotece głównej. Zamówienia dotyczące książek i multimediów należy składać online w katalogu dostępnym na stronie www.mbp.org.pl i www.barwna.mbp.org.pl, mailowo, bądź telefonicznie. W ciągu pierwszego tygodnia po otwarciu biblioteki placówkę odwiedziło ponad 4,2 tys. czytelników. Wypożyczono ponad 12,5 tysiąca książek oraz multimediów i zwrócono powyżej 15 tys. publikacji drukowanych i elektronicznych. Takie statystyki świadczą bardzo dobrze o bialskich czytelnikach. Przypominamy, że ciągle nieczynna jest Biblioteka Pedagogiczna. Na razie trudno powiedzieć, kiedy wznowi swoją działalność.

Więcej w bieżącym wydaniu "Echa"...

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR