9 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Weronika, Hieronim, Zenon

Pogoda: Siedlce

Numer 28
09-15 lipca 2020r.

menu

NEWS

Kustosz sanktuarium w Woli Gułowskiej zaprasza na uroczystości odpustowe z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel - 16 lipca. Centralna Eucharystia rozpocznie się o 12.00

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Strumień pieniędzy na różne zadania

19 czerwca 2020 r.

Współpraca na piątkę

Ponad 71 mln zł otrzymał powiat garwoliński w ramach tarczy finansowej. Z tej formy pomocy państwa skorzystało 538 firm zatrudniających przeszło 3,3 tys. pracowników.

Z kolei w ramach tarczy antykryzysowej rozdysponowano 39 mln zł. Do końca roku w Miętnem powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy, na co powiat dostał 1 mln zł. Poinformowano o tym podczas konferencji prasowej z udziałem senator Marii Koc, wicewojewody Sylwestra Dąbrowskiego i starosty Mirosława Walickiego, którą zorganizowano w garwolińskim starostwie. Jak podkreślano, od dwóch lat współpraca na linii samorząd powiatu - ministerstwo i wojewoda układa się bardzo dobrze, o czym świadczyć może chociażby znaczna ilość środków finansowych spływających do ziemi garwolińskiej z różnych instytucji rządowych.

Senator M. Koc zwróciła uwagę na determinację samorządów powiatu garwolińskiego i kozienickiego w kwestii budowy przeprawy mostowej na rzece Wiśle. Szacowany koszt budowy mostu to 650 mln zł, a przygotowania dokumentacji to ponad 29 mln zł, z czego 23 mln zł zostaną sfinansowane z programu Mosty dla Regionów. Realizacja inwestycji nabiera tempa, dzięki staraniom m.in. senator M. Koc i podpisanej 7 czerwca umowie. Wydarzenie to zaszczycił swoją obecnością prezydent Andrzej Duda, podkreślając wagę takich właśnie projektów.

Wicewojewoda S. Dąbrowski mówił o tarczy finansowej i antykryzysowej, które wspomagają polskich przedsiębiorców borykających się ze skutkami gospodarczymi epidemii koronawirusa. - Można śmiało powiedzieć, że w województwie mazowieckim wsparcie to przekroczy 10 mld zł. Mam nadzieję, że miejsca pracy zostaną utrzymane, a rozwój tych zakładów będzie postępował - powiedział S. Dąbrowski. W ramach tarczy finansowej rozdysponowano w powiecie 71, 8 mln zł, z których skorzystało 538 firm zatrudniających 3 tys. 375 pracowników. Z kolei w ramach tarczy antykryzysowej przyznano ponad 39 mln zł.

Więcej w bieżącym wydaniu EK.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej świętowano odpust ku czci Patronki i tradycyjnie obchodzono Diecezjalny Dzień Chorego. Uroczystościom przewodniczył o. Paweł Zając, prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.[fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
Kto się boi Jana Pawła II?
Książka stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek świętego papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaką odegrał Jana Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR