6 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 32
06-12 sierpnia 2020r.

menu

NEWS

W numerze - relacje z wyjścia poszczególnych grup Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Spotkanie przedwyborcze

24 czerwca 2020 r.

Z budżetu państwa do samorządów


fot. ARCHIWUM

Miasto otrzyma 2,7 mln zł z Funduszu Inwestycji Publicznych na wkłady własne, by móc starać się o inne środki zewnętrzne, a powiat siedlecki 4 mln zł - zapowiedział poseł Krzysztof Tchórzewski.

Deklaracja padła podczas spotkania przedwyborczego, które odbyło się 22 czerwca na skwerze Kościuszki. W trakcie plenerowej konferencji zachęcano do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę, wskazując na jego dobre przygotowanie merytoryczne i doświadczenie. - Kandydaci mówią o programach, co chcą robić, ale bardzo rzadko nawiązują do własnych kompetencji. Te kompetencje w ciągu pięciu lat prezydentury A. Dudy zostały wyraźnie pokazane - podkreślił K. Tchórzewski. Jednocześnie wskazywał na to, jak ważna jest współpraca prezydenta z rządem, co gwarantuje A. Duda. - Jeśli nie ma zgody prezydenta, nie może być uchwalonej żadnej ustawy. A. Duda jest świetnym prawnikiem, a to bardzo ważne, jeśli decyduje się o ustawach. Prezydentem musi być człowiek, który potrafi współpracować z rządem, a także na arenie międzynarodowej, który dobrze czuje się wśród innych głów państw. Można powiedzieć, że prezydent Duda bryluje na międzynarodowych salonach, pozyskuje sympatię, powoduje, że Polska rośnie w siłę.

To osoba, która może bardzo dużo zrobić dla naszego kraju - dodał poseł PiS. Nawiązał też do niedawnej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Siedlcach. - Podczas spaceru po mieście mówiłem panu premierowi, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ale prezydent Andrzej Sitnik narzeka, że nie ma środków na wkład własny - wspominał K. Tchórzewski, dodając, że z ust premiera padła wtedy obietnica wsparcia. - Miasto otrzyma 2,7 mln zł z Funduszu Inwestycji Publicznych na wkłady własne, by móc starać się o inne środki zewnętrzne, a powiat siedlecki 4 mln zł. Nasze samorządy mogą bez problemu występować o pieniądze. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że przy inwestycjach z Funduszu Dróg Samorządowych wkład własny to 20-30%, można sobie wyobrazić, ile da się uzyskać. To duży krok samorządów w zakresie inwestycji lokalnych - zaznaczył poseł.

 

Zachęta do udziału w wyborach

Wojciech Kudelski, radny sejmiku, a jednocześnie przewodniczący społecznego komitetu poparcia A. Dudy, podkreślał wkład obecnego prezydenta w poprawę bezpieczeństwa wschodniej części kraju, w tym utworzenie w Siedlcach 18 Dywizji Zmechanizowanej, oraz skutecznie prowadzoną politykę społeczną. - Nie słuchajcie zarzutów opozycji, że programy 500+, 300+ to rozdawnictwo. To przede wszystkim zabezpieczenie warunków do normalnego życia, troska o każdego człowieka i szansa na poprawę wskaźników demograficznych - zaznaczył W. Kudelski.

Podczas spotkania wskazywano także na zrównoważony rozwój kraju oraz uruchomienie w ostatnim czasie pomocy dla przedsiębiorców w związku ze skutkami epidemii. - W końcu przestano mówić o nas, że mieszkamy w Polsce „B”, w końcu jesteśmy sprawiedliwie traktowani, jeżeli chodzi o przydział pieniędzy, w końcu pojawiły się środki, o których kilka lat temu mogliśmy sobie pomarzyć, na budowę dróg lokalnych - wyliczał Tomasz Hapunowicz, wójt gminy Zbuczyn oraz szef powiatowych struktur PiS. - Codziennie instytucje państwowe wypłacają 1 mld zł pomocy przedsiębiorcom. To nie jest rozdawnictwo, to ratowanie miejsc pracy, firm, które stanęły na trzy miesiące. A. Duda musi wygrać, aby Polska rozwijała się tak, jak do tej pory - stwierdził.

W sposób szczególny zachęcano do mobilizacji i wzięcia udziału w wyborach. - Na naszym terenie frekwencja rzadko przekracza 50%, w dużych miastach jest na poziomie 70%. Dlatego głos społeczeństw dużych miast jest silniejszy i mocno znaczący dla osób funkcjonujących publicznie - zaznaczył K. Tchórzewski. I podsumował: - Zachęcam mieszkańców, bez względu na to, na kogo chcą zagłosować, bo na tym polega demokracja, by wzięli udział w wyborach, aby nasz region był dobrze postrzegany, żebyśmy pokazali, że jesteśmy obywatelami zainteresowanymi tym, co dzieje się w kraju, że nam zależy, aby Polska dobrze się rozwijała.

HAH

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymi na szlaku


W niedzielę, 2 sierpnia, po porannej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego na pątniczy szlak wyruszyli z Siedlec uczestnicy 40 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Z powodu epidemii tegoroczne pielgrzymowanie ma formę sztafety - każdego dnia w pielgrzymce uczestniczy po dziesięć osób. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Teściowie z nieba rodem


W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.

PATRONAT "ECHO"


Bitwa o wolność
Zapraszamy do udziału w muzycznym konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.
więcej »
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!
Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.
więcej »
Bitwa Warszawska
14 sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza na wykład historyczny online o Bitwie Warszawskiej.
więcej »
Patriotyczny konkurs fotograficzny
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w patriotycznym konkursie pod nazwą #Nasza Flaga.
więcej »
Ponad 23 artystów
Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci „Gaducha” w Sarnakach to trzydniowe wydarzenie skierowane do całych rodzin. Rozpocznie się w piątek 7 sierpnia, a zakończy w niedzielę 9 sierpnia.
więcej »
Klasyka w Rykach
9 sierpnia, o 16.00, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na koncert „Klasyka w Rykach” realizowany w ramach projektu „Wolność jest w nas”.
więcej »
Festiwal kapel ludowych
W niedzielę 9 sierpnia Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie organizuje po raz 14 Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych. Do udziału w imprezie zaproszeni są zarówno soliści, jak i zespoły.
więcej »
 

POLECAMY


W oku kamery
Jakie skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym będzie można się dowiedzieć z programu „Sztuka cenniejsza niż czas” emitowanego w TVP3 Warszawa.
więcej »
Podążać za Papieżem Polakiem
Nasz rodak znany był z zamiłowania do podróżowania. Ale zanim jako papież okrążał glob ziemski, niosąc Dobra Nowinę, swe kroki stawiał na rodzimej ziemi, podziwiając jej piękno.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR