9 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Weronika, Hieronim, Zenon

Pogoda: Siedlce

Numer 28
09-15 lipca 2020r.

menu

NEWS

Kustosz sanktuarium w Woli Gułowskiej zaprasza na uroczystości odpustowe z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel - 16 lipca. Centralna Eucharystia rozpocznie się o 12.00

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gmina Łuków

26 czerwca 2020 r.

Konkurs geologiczny

Gmina Łuków od wielu lat popularyzuje wiedzę o amonitach. Jedną z form popularyzacji jest festyn geologiczny, podczas którego można zobaczyć m.in. wystawy skał i minerałów.

Najcenniejszym zasobem geologicznym gminy Łuków, unikalnym na skalę światową, są pokłady czarnego iłu jurajskiego zawierające skamieniałe muszle amonitów - wymarłych mięczaków morskich. Łukowskie amonity - pod taką nazwą znane są na całym świecie - zachowały w bardzo dobrym stanie skorupę pierwotną. Strukturą, ciekawymi kształtami i niespotykanymi barwami zachwycają nie tylko geologów, ale wszystkich, którzy mieli okazję zobaczyć te skarby. Gmina Łuków od wielu lat popularyzuje wiedzę o amonitach. Jedną z form popularyzacji jest festyn geologiczny, podczas którego można zobaczyć wystawy skał i minerałów, ekspozycje prezentujące świat wymarłych organizmów, wysłuchać prelekcji, wziąć udział w warsztatach artystycznych, grach i konkursach. Tematem wszystkich atrakcji jest amonit. W tym roku - z powodu zagrożenia epidemicznego - festyn nie odbędzie się. W zamian organizatorzy proponują udział w wirtualnym konkursie geologicznym.

Co kilka dni na facebookowym profilu gminy Łuków publikowane będzie jedno z ośmiu pytań dotyczących walorów geologicznych gminy Łuków z trzema możliwymi odpowiedziami, spośród których poprawna jest tylko jedna. Za każdym razem zostanie nagrodzona ta osoba, która jako pierwsza poda poprawną odpowiedź, wpisując w komentarzu pod postem jej symbol: a, b lub c.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody - wszystkie z motywem amonita, po odbiór których należy zgłosić się do urzędu gminy Łuków, po wcześniejszym uzgodnieniu. Osoby niepełnoletnie proszone są o zgłaszanie się po nagrodę z pełnoletnim opiekunem. Ostateczny termin odbioru nagród mija 31 sierpnia. Nagrody nie będą wysyłane pocztą.

Pierwsze pytanie konkursowe zostanie opublikowane już dziś, tj. w piątek - 26 czerwca, o 10.00. Terminy publikacji kolejnych pytań będą podawane w kolejnych postach.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej świętowano odpust ku czci Patronki i tradycyjnie obchodzono Diecezjalny Dzień Chorego. Uroczystościom przewodniczył o. Paweł Zając, prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.[fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
Kto się boi Jana Pawła II?
Książka stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek świętego papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaką odegrał Jana Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR