12 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon

Pogoda: Siedlce

Numer 28
09-15 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu naszego tygodnika - jak zginał ks. Franciszek Blachnicki?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

DIECEZJA

30 czerwca 2020 r.

Weekend ze Słowem Bożym

Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej, przygotowało propozycję rekolekcji pt. „Weekend ze Słowem Bożym”. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Pietruczuk.

Przewidziane są dwa terminy: od 24 do 26 lipca w Domu Rekolekcyjnym w Nowym Opolu oraz od 14 do 16 sierpnia w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie. Koszt rekolekcji z noclegiem i wyżywieniem wynosi: 200 zł (Nowe Opole) i 150 zł (Siedlanów). Chętni do udziału w którymś z powyższych terminów proszeni są o kontakt: tel. 502-908-476, email: dzielo.siedlce@gmail.
Zapraszając do udziału w rekolekcjach ks. R. Pietruczuk, moderator Dzieła Biblijnego Diecezji Siedleckiej oraz wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Nowym Opolu, podkreśla, że okres letni to dla wielu osób czas odpoczynku od codziennych zadań i obowiązków, wyjazdów w góry czy nad morze. Jedni stawiają na aktywne formy wypoczynku, inni preferują „nicnierobienie”. Tymczasem - zwraca uwagę duszpasterz - czas wakacji może też być doskonałą okazją do ładowania „duchowych akumulatorów”, stąd propozycja Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej, które we współpracy z domami rekolekcyjnymi w Nowym Opolu i Siedlanowie przygotowało propozycję rekolekcji „Weekend ze Słowem Bożym”. -Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych, zwłaszcza zaangażowanych w grupy i kręgi biblijne istniejące przy parafiach naszej diecezji, którzy chcieliby bliżej spotkać się ze Słowem Bożym. Tematem obydwu turnusów będzie „Praca i odpoczynek”. Na podstawie wybranych fragmentów z Pisma Świętego przyjrzymy się powołaniu człowieka do pracy oraz miejscu odpoczynku w naszym duchowym rozwoju. Wsłuchamy się w Słowo Boga, które jest zawsze żywe i aktualne - mówi ks. R. Pietruczuk. Zachęca również do śledzenia strony internetowej DB - www.dzielojp2siedlce.com oraz profilu na FB. 

LI

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej świętowano odpust ku czci Patronki i tradycyjnie obchodzono Diecezjalny Dzień Chorego. Uroczystościom przewodniczył o. Paweł Zając, prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.[fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
Kto się boi Jana Pawła II?
Książka stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek świętego papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaką odegrał Jana Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR