8 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Pogoda: Siedlce

Numer 32
06-12 sierpnia 2020r.

menu

NEWS

W numerze - relacje z wyjścia poszczególnych grup Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Święto policji

20 lipca 2020 r.

Na straży ładu i bezpieczeństwa

24 lipca 1919 r. powołano do istnienia polską Policję Państwową. Od kilku lat w rocznicę tego wydarzenie funkcjonariusze w całym kraju obchodzą swoje święto.

Ze uwagi na stan zagrożenia epidemiologicznego tegoroczne święto osób stojących na straży naszego bezpieczeństwa oraz na co dzień pilnujący porządku publicznego ma nieco skromniejszy charakter.

W Parczewie uroczysty apel, w trakcie którego 22 funkcjonariuszy otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, miał miejsce 16 lipca w siedzibie komendy powiatowej policji. Gośćmi wydarzenia byli m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, burmistrz Parczewa Paweł Kędracki oraz starosta parczewski Jerzy Maśluch.

 

Służba to zaszczyt

 - Dla nas policjantów to szczególne wyróżnienie, że mamy przywilej, by pomagać społeczeństwu - mówił do zebranych szef parczewskich policjantów insp. Krzysztof Kozyra. Dziękując swoim podwładnym za sumienne wykonywanie obowiązków, profesjonalizm i poświęcenie, komendant wspomniał także o ich najbliższych, którzy niemal każdego dnia doświadczają różnych niedogodności i trudów wynikających z pełnionej przez członków ich rodzin służby.

 Z kolei wicewojewoda lubelski gratulując policjantom awansów zauważył jak wiele przeszkód muszą w ostatnich tygodniach przezwyciężać polscy policjanci. - Dziękuję za wasze działania szczególnie w dobie pandemii, za kontrole tych, którzy przybywali do nas zza granicy oraz za zabezpieczenie kwarantanny na naszym terenie (…). Życzę, by służba na rzecz drugiego człowieka dawała Państwu satysfakcję i dumę - podkreślił wicewojewoda R. Gmitruczuk. 

 

Awanse

Również w czwartek 16 lipca miała miejsce uroczysta zbiórka funkcjonariuszy z powiatu ryckiego. Zebranych w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Rykach powitał insp. Kazimierz Kula. W imieniu własnym i swojego zastępcy mł. insp. Jacka Figla podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym ryckiej komendy za codzienną rzetelną i ofiarną pracę oraz wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Z kolei w Łukowie obchody Święta Policji miały miejsce 17 lipca. Przybyłych do siedziby KPP gości oraz pracowników jednostki powitał komendant powiatowy policji nadkom. Leszek Misiak. W trakcie piątkowego spotkania uroczyste ślubowanie złożyło troje nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy, którzy w ostatnich dniach zasili szeregi łukowskiej policji. Tego dnia akty mianowania na wyższe stopnie służbowe otrzymało aż 60 mundurowych. W okolicznościowym przemówieniu komendant L. Misiak zapewnił nowych policjantów o tym, że zawsze mogą liczyć na wsparcie przełożonych i pomoc ze strony starszych kolegów. Ponadto gratulując wszystkim awansów podziękował za ogromny trud, zaangażowanie w codzienną służbę oraz nieustannie niesioną pomoc mieszkańcom powiatu łukowskiego. Obecny rok jest wyjątkowy również dla komendanta łukowskiej jednostki, bowiem rozkazem komendanta głównego policji z dniem 24 lipca nadkom. L. Misiak otrzymał w korpusie oficerów starszych awans na stopień podinspektora. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymi na szlaku


W niedzielę, 2 sierpnia, po porannej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego na pątniczy szlak wyruszyli z Siedlec uczestnicy 40 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Z powodu epidemii tegoroczne pielgrzymowanie ma formę sztafety - każdego dnia w pielgrzymce uczestniczy po dziesięć osób. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Teściowie z nieba rodem


W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.

PATRONAT "ECHO"


Bitwa o wolność
Zapraszamy do udziału w muzycznym konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.
więcej »
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!
Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.
więcej »
Bitwa Warszawska
14 sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza na wykład historyczny online o Bitwie Warszawskiej.
więcej »
Patriotyczny konkurs fotograficzny
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w patriotycznym konkursie pod nazwą #Nasza Flaga.
więcej »
Ponad 23 artystów
Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci „Gaducha” w Sarnakach to trzydniowe wydarzenie skierowane do całych rodzin. Rozpocznie się w piątek 7 sierpnia, a zakończy w niedzielę 9 sierpnia.
więcej »
Klasyka w Rykach
9 sierpnia, o 16.00, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na koncert „Klasyka w Rykach” realizowany w ramach projektu „Wolność jest w nas”.
więcej »
Festiwal kapel ludowych
W niedzielę 9 sierpnia Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie organizuje po raz 14 Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych. Do udziału w imprezie zaproszeni są zarówno soliści, jak i zespoły.
więcej »
 

POLECAMY


W oku kamery
Jakie skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym będzie można się dowiedzieć z programu „Sztuka cenniejsza niż czas” emitowanego w TVP3 Warszawa.
więcej »
Podążać za Papieżem Polakiem
Nasz rodak znany był z zamiłowania do podróżowania. Ale zanim jako papież okrążał glob ziemski, niosąc Dobra Nowinę, swe kroki stawiał na rodzimej ziemi, podziwiając jej piękno.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR