19 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Pogoda: Siedlce

Numer 38
17-23 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Sesja rady miasta

2 września 2020 r.

Nie ma zgody na sprzedaż działki

Radni cofnęli decyzję o sprzedaży działki przy ul. Borówkowej, którą podjęli zaledwie dwa miesiące temu.

Teren o powierzchni prawie 3,4 tys. km² znajdujący się w południowej części miasta miał zostać przeznaczony na zabudowę mieszkalno- usługową. Działkę wyceniono na 675 tys. zł. Na posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej, która odbyła się 21 sierpnia, pojawili się mieszkańcy osiedla, by wyrazić swój sprzeciw dotyczący planów sprzedaży działki pod zabudowę. - W materiałach, które radni dostali przed czerwcowym głosowaniem, tę miejską nieruchomość pokazano jako niezabudowaną. Tymczasem tam jest las, który został posadzony kilkadziesiąt lat temu - zwróciła uwagę Małgorzata Lipińska, mieszkanka ul. Poziomkowej. - Na naszym osiedlu mieszkają osiemdziesięciokilkulatkowie, którzy ten las osobiście sadzili. Kiedy się dowiedzieli o planach sprzedaży, bałam się, że pęknie im serce. W uzasadnieniu projektu uchwały napisano, że teren przeznaczono na cele mieszkaniowo-usługowe, zatem las, stanowiący zielone płuca miasta, zostałby wycięty i zastąpiony betonem - podkreśliła. Powoływała się też na to, że działka znajduje się na obszarze chronionego krajobrazu. - To mnie bardzo ucieszyło. Wycięłam tylko jedno drzewo, które przeszkadzało w budowie domu - zaznaczyła M. Lipińska, apelując, aby zamiast sprzedawać działkę, zagospodarować teren na cele rekreacyjne służące nie tylko mieszkańcom osiedla, ale całego miasta.

Na głosy mieszkańców nie pozostali obojętni radni, którzy do programu sierpniowej sesji rady miasta wprowadzili projekt uchwały cofający zgodę na sprzedaż.

Z kolei naczelnik wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami Wojciech Piesio tłumaczył, że działka nie jest zalesiona tylko zadrzewiona i zakrzaczona, a obszar chronionego krajobrazu nie wyklucza zabudowy i nikt nie zamierza ruszać znajdującego się obok kompleksu leśnego. - Chodzi tylko o jedną działkę otoczoną z trzech stron zabudową jednorodzinną - przekonywał W. Piesio. Prezydent Andrzej Sitnik dodał, że „wszyscy, którzy kupowali tam działki i budowali domy, mieli pełną świadomość, że linia zabudowy kończy się przy samej ulicy”. - Musieli wiedzieć, że na działkach przylegających do ulicy będą budowane kolejne domy - podkreślił. Ostatecznie radni przegłosowali uchwałę stosunkiem głosów: 15 „za”, cztery przeciw i trzy wstrzymujące się.

A. Sitnik zapytany na konferencji prasowej po sesji rady miasta o to, czy brak środków finansowych ze sprzedaży działki zmusi miasto do rezygnacji z jakichś inwestycji, odpowiedział: - Sytuacja, kiedy wpływy do budżetu miasta są mniejsze, powoduje mniejsze możliwości wykonania zadań, które można by sfinansować z tych środków.

HAH

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Żołnierz z powołania


W niedzielę 13 września w Terespolu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy oraz pomnika generała dywizji Wojska Polskiego Franciszka Krajowskiego.

FOTOGALERIA

Dziękczynienie za zbiory


8 września w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września odbyły się diecezjalne dożynki i odpust parafialny. Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski. [fot. ks. M. Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
Hosanna Młodych
W sobotę 19 września - już po raz drugi - odbędzie się Hosanna Młodych - spotkanie włączające się w Hosanna Festival organizowany w Siedlcach w dniach od 18 do 20 września.
więcej »
Jak wygrać z uzależnieniami?
Tegoroczne Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 19 września, po raz pierwszy będzie miało formułę spotkania online. Za to jego program jak zawsze zachęca do udziału.
więcej »
Spotkajmy się online!
Organizowany w dniach 18-19 września IV Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie odbędzie się w formie transmisji online.
więcej »
Hosanna Festival
Przed nami XXVII Ogólnopolski Festival Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna. Modlitwa, uwielbienie i dużo dobrej muzyki składają się na program kolejnej festiwalowej edycji.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
Dzień Dziedzictwa Lokalnego
20 września, o 14.00, na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach rozpocznie się Dzień Dziedzictwa Lokalnego.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
 

SONDA

 

Czy pamiętamy o weteranach walk o wolną Polskę?

tak, ich obecność uświetnia uroczystości państwowe

nie, należy patrzeć w przyszłość, a nie skupiać się na tym, co minęło...

poszanowanie historii jest obowiązkiem każdego patrioty

patriotyzm to pusty slogan

nie mam zdaniaLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR