19 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Pogoda: Siedlce

Numer 38
17-23 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Remont pałacu i sali widowiskowej

11 września 2020 r.

Będzie pięknie

Miastu udało się pozyskać prawie 4 mln zł na dwie duże i długo oczekiwane inwestycje. W najbliższym czasie zostanie zrewitalizowany dawny pałac Potockich w Międzyrzecu Podlaskim.

Remont czeka też salę widowiskowa ośrodka kultury.

- Cieszy mnie, z jaką radością mieszkańcy Międzyrzeca przyjęli wiadomość o tym, że dostaliśmy z Unii Europejskiej pieniądze na dwie tak duże i potrzebne inwestycje. Oba projekty zostaną zrealizowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. - mówi burmistrz miasta Zbigniew Kot. - Już teraz na tarasie pałacu Potockich odbywają się koncerty. Chcemy, aby również w jego wnętrzach, gdy pogoda nie sprzyja, można było organizować wydarzenia kulturalne. Planujemy również stworzyć zalążek międzyrzeckiego muzeum - podkreśla Z. Kot.

Rewitalizacja pałacu Potockich rozpocznie się w drugim kwartale 2021 r. Jej celem jest przywrócenie wyglądu z okresu międzywojennego. Remont obejmie wymianę dachu i elewacji budynku, prace konserwatorskie i roboty budowlane w pomieszczeniach na parterze, piętrze, a także na tarasie i balkonach. Pojawi się winda dla osób niepełnosprawnych oraz powietrza pompa ciepła. Miasto zakupi fotele konferencyjne i system projekcyjny. Całość inwestycji jest warta prawie 4 mln zł, z czego dofinansowanie z UE i budżetu państwa wyniesie 2,2 mln zł. Władze zakładają, że modernizacja zakończy się w maju 2023 r.

Remont sali widowiskowej ośrodka kultury rozpocznie się w 2021 r. Liftingowi zostaną poddane sala kinowa oraz scena, wyremontowany będzie hol i pomieszczenia przyległe. Zainstalowane będą nowe fotele, kotary, oświetlenie i winda dla osób poruszających się na wózkach. Wymiana czeka też instalację elektryczną. Pojawi się wentylacja mechaniczna i klimatyzacja oraz system ochrony przeciwpożarowej.

Koszt przedsięwzięcia to 3,9 mln zł, z czego unijne dofinansowanie to 1,5 mln zł. - Będzie pięknie, ale musimy uzbroić się w cierpliwość. Nie mogę wymuszać szybkości, bo zależy mi na doskonałej jakości - podsumowuje Z. Kot.

Przewidywany termin zakończenia prac w ośrodku kultury to koniec 2022 r.

MF

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Żołnierz z powołania


W niedzielę 13 września w Terespolu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy oraz pomnika generała dywizji Wojska Polskiego Franciszka Krajowskiego.

FOTOGALERIA

Dziękczynienie za zbiory


8 września w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września odbyły się diecezjalne dożynki i odpust parafialny. Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski. [fot. ks. M. Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
Hosanna Młodych
W sobotę 19 września - już po raz drugi - odbędzie się Hosanna Młodych - spotkanie włączające się w Hosanna Festival organizowany w Siedlcach w dniach od 18 do 20 września.
więcej »
Jak wygrać z uzależnieniami?
Tegoroczne Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 19 września, po raz pierwszy będzie miało formułę spotkania online. Za to jego program jak zawsze zachęca do udziału.
więcej »
Spotkajmy się online!
Organizowany w dniach 18-19 września IV Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie odbędzie się w formie transmisji online.
więcej »
Hosanna Festival
Przed nami XXVII Ogólnopolski Festival Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna. Modlitwa, uwielbienie i dużo dobrej muzyki składają się na program kolejnej festiwalowej edycji.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
Dzień Dziedzictwa Lokalnego
20 września, o 14.00, na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach rozpocznie się Dzień Dziedzictwa Lokalnego.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR