22 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Pogoda: Siedlce

Numer 38
17-23 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Rekolekcje zawierzenia rodziny

16 września 2020 r.

Przez Maryję do Jezusa

„W Twoje dłonie Maryjo” to tytuł rekolekcje zawierzenia rodziny, które rozpoczną się w sobotę 3 października w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.

Spotkania modlitewne odbywać się będą zawsze w pierwsze soboty miesiąca, o 9.00, i potrwają do marca następnego roku. W programie znajdzie się Różaniec wynagradzający, Msza św., konferencja formacyjna, przygotowanie do aktu zawierzenia rodziny i spotkanie braterskie. Rekolekcje mają przygotować wiernych do ważnej chwili, jaką będzie akt zawierzenia rodziny Panu Jezusowi przez ręce Maryi.

- Dzisiejsze czasy niosą wiele zagrożeń, które są często powodem rozpadu małżeństw i całych rodzin. Dlatego pragniemy zawierzyć i oddać naszych bliskich Sercu Zbawiciela i Maryi. Również tych, którzy nie czują potrzeby bycia blisko Pana Boga, nie mają potrzeby modlitwy małżeńskiej, rodzinnej czy są daleko od wspólnoty Kościoła - czytamy w zaproszeniu do udziału w rekolekcjach. - Pragnieniem naszym jest, aby te rekolekcje pomogły jeszcze bardziej poznać i pokochać Matkę Bożą, by Ona przez ten czas prowadziła do Jezusa. W Jej dłonie w akcie szczególnego oddania pragniemy zawierzyć nasze rodziny, które tak bardzo potrzebują łaski Bożej. Dlatego chcemy przemierzyć najpiękniejszą z dróg do naszego Zbawiciela - razem z Maryją - tłumaczy ks. Grzegorz Suwała, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela. Ks. G. Sywała.

W rekolekcjach może uczestniczyć każdy kto ma pragnienie serca, by oddać swoją rodzinę Bogu; aby przez ten akt zawierzenia na jego bliskich spłynął ogrom łask. By życie rodzinne stawało się coraz bardziej Bożym, a więc i szczęśliwym. - Zapraszamy tych, którzy, którzy stali się już Niewolnikami Jezusa w Maryi, i tych, którzy mają to pragnienie. Te rekolekcje to dar Matki Bożej na trudne czasy, który - ufamy - pobudzi serca wielu do osobistego zawierzenia się Jezusowi przez ręce Niepokalanej na początku przyszłego roku, bo i taka możliwość będzie w parczewskim sanktuarium - tłumaczą duszpasterze.

Bliższe informacje wraz z plakatem można odnaleźć na stronie internetowej www.bazylikaparczew.pl.

LI

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Żołnierz z powołania


W niedzielę 13 września w Terespolu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy oraz pomnika generała dywizji Wojska Polskiego Franciszka Krajowskiego.

FOTOGALERIA

Na chwałę Pana Boga


Od 18 do 20 września trwało w Siedlcach muzyczne święto - Hosanna Festival. Przez trzy dni na chwałę Boga śpiewali zarówno profesjonalni muzycy, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z muzyką chrześcijańską. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
Motocykliści do Pratulina
Diecezjalne Duszpasterstwo Motocyklistów zaprasza motocyklistów na Pielgrzymkę Motocyklową Mężczyzn do Pratulina. Odbędzie się ona 4 października.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR