29 października 2020 r. Imieniny obchodzą: Wioletty, Serafina, Felicjana

Pogoda: Siedlce

Numer 44
29-04 listopada 2020r.

menu

NEWS

Jak możemy pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym? Odpowiedź w bieżącym wydaniu ECHA! Polecamy lekturę...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Region

16 października 2020 r.

Praca wre

Trwają intensywne prace modernizacyjne linii kolejowej na odcinku z Parczewa do Lubartowa. Już niedługo podróż pociągiem z Łukowa do Lublina będzie prawdziwą przyjemnością.

W 2017 r. za blisko 100 mln zł wykonano prace modernizacyjne ponad 50-kilometrowego fragmentu linii nr 30 z Parczewa do Łukowa. Koszt obecnie remontowanego odcinka o długości ok. 25 km ma wynieść prawie 90 mln zł.

 

Demontują…

Między Lubartowem a Parczewem prace rozpoczęły się od demontażu torów oraz rozbiórki starych peronów na pięciu przystankach. Nowe - będą oświetlone, wyposażone w wiaty dla podróżnych, czytelnie oznakowanie oraz - podobnie jak pozostałe modernizowane obiekty - dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

Prace widać także na blisko 200-metrowym moście nad rzeką Wieprz. Po demontażu toru stalowa konstrukcja pięcioprzęsłowego obiektu zostanie odnowiona i wzmocniona, tak by w przyszłości mogły się po nim poruszać składy towarowe o nacisku 221 kN/oś.

 

…i budują

Gruntowny remont przejdzie m.in. stacja PKP Parczew oraz przystanek przy ul. Kolejowej. W Parczewie rozpoczęto już wymianę torowisk oraz montaż nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Niebawem zmodernizowane zostaną także perony oraz powstanie nowy przystanek w pobliskich Laskach. Zakończenie prac planowane jest na drugie półrocze 2021 r. Remont całego odcinka linii kolejowej, przebudowa układu torowego, modernizacja mostów i wiaduktów oraz montaż nowoczesnych urządzeń sterowania i kontroli ruchu umożliwią obsługę większej liczby składów. Po zakończeniu wszystkich prac pociągi pasażerskie przyspieszą na całym odcinku do 120 km/h, zaś towarowe do 80 km/h. Wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym zapewni również 13 zmodernizowanych przejazdów.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Internetowa telewizja


10 października bp Grzegorz Suchodolski dokonał poświęcenia nowego studia Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej. Odpowiedzialnym za dzieło jest ks. Paweł Broński. Patronem studia wybrany został bł. Carlo Acutis zwany „influencerem Boga”. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Strażnicy Kościoła


4 października pod hasłem „Strażnicy Kościoła” odbyła się X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Poprzedził ją dzień skupienia w pratulińskim domu pielgrzyma.

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie IV Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Organowe Matinée
Niedziela, 8 listopada, o 12.00, Organowe Matinée w kościele w Mariańskim Porzeczu.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. Zachęcamy do oglądania!
więcej »
Niezłomny, waleczny, ufający
Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim papieżem i niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka, miłośnika kremówek, umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu.
więcej »
Widziała więcej
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci. I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które wiedziały i widziały więcej…
więcej »
 

SONDA

 

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dla mnie...

wspominanie bliskich zmarłych i modlitwa w ich intencji

okazja do refleksji nad przemijaniem życia

przypomnienie, że moją ojczyzną jest niebo

sposobność do spotkania z rodziną

dni pamięci o wszystkich moich dobrodziejachLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR