28 października 2020 r. Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

Pogoda: Siedlce

Numer 44
29-04 listopada 2020r.

menu

NEWS

Jak możemy pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym? Odpowiedź w bieżącym wydaniu ECHA! Polecamy lekturę...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Potrzebne dodatkowe prace

9 października 2020 r.

Co z muzeum?

Prace związane z dostosowaniem budynku byłej katowni Gestapo i UB w Radzyniu Podlaskim do potrzeb Muzeum Żołnierzy Wyklętych będą kontynuowane w tym roku.

Jednak z uwagi na stan obiektu ich zakres musi być poszerzony. Pieniądze na ten cel już zabezpieczono.

- Dotychczas odwodnione zostały fundamenty, osuszone ściany budynku, który zyskał też nowy dach. Wymieniono okna i drzwi, położono chodnik, odbudowano schody wejściowe, założona została instalacja centralnego ogrzewania, częściowo wymieniono instalację elektryczną - mówi Anna Wasak, rzecznik urzędu miasta w Radzyniu Podlaskim.

Te podstawowe działania sfinansowano głównie ze środków przekazanych miastu przez Fundację Grzegorza Biereckiego Kocham Podlasie (100 tys. zł) oraz Fundację Fundusz Rewitalizacji z Gdyni, gdzie G. Bierecki zasiada w radzie nadzorczej (100 tys. zł). 105 tys. zł pochodziło ze środków ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego. Natomiast 45 tys. zł z budżetu miasta Radzyń Podlaski.

Podczas prac okazało się, że ich zakres musi być większy niż zakładano podczas wstępnych oględzin. Wydawało się wówczas, iż nie będzie potrzeby przeprowadzenia gruntownego remontu, jednak zniszczenia obiektu są na tyle duże, że modernizacja jest konieczna. Łączy się to z zabezpieczeniem kolejnych środków. - Zapewniam wszystkich zainteresowanych, że w tym roku przystąpimy do przeprowadzenia gruntownego remontu. Wymienione zostaną podłogi, uzupełnione ubytki w ścianach, które zostaną następnie pomalowane. Przewody kominowe muszą być zrekonstruowane i udrożnione. Dopiero po wykonaniu tych prac będzie można mówić o rozpoczęciu tworzenia sal muzealnych - wyjaśnia burmistrz Jerzy Rębek, zapewniając, iż miasto jest przygotowane na dodatkowe wydatki. - Jeszcze w tym roku ruszymy z kolejnymi robotami, tak aby w przyszłym można było myśleć o tworzeniu muzeum - dodaje.

Placówka powstaje przy ul. Warszawskiej 5a. Wcześniej znajdowały się tam lokale komunalne.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Internetowa telewizja


10 października bp Grzegorz Suchodolski dokonał poświęcenia nowego studia Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej. Odpowiedzialnym za dzieło jest ks. Paweł Broński. Patronem studia wybrany został bł. Carlo Acutis zwany „influencerem Boga”. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Strażnicy Kościoła


4 października pod hasłem „Strażnicy Kościoła” odbyła się X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Poprzedził ją dzień skupienia w pratulińskim domu pielgrzyma.

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie IV Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Organowe Matinée
Niedziela, 8 listopada, o 12.00, Organowe Matinée w kościele w Mariańskim Porzeczu.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. Zachęcamy do oglądania!
więcej »
Niezłomny, waleczny, ufający
Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim papieżem i niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka, miłośnika kremówek, umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu.
więcej »
Widziała więcej
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci. I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które wiedziały i widziały więcej…
więcej »
 

SONDA

 

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dla mnie...

wspominanie bliskich zmarłych i modlitwa w ich intencji

okazja do refleksji nad przemijaniem życia

przypomnienie, że moją ojczyzną jest niebo

sposobność do spotkania z rodziną

dni pamięci o wszystkich moich dobrodziejachLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR