29 października 2020 r. Imieniny obchodzą: Wioletty, Serafina, Felicjana

Pogoda: Siedlce

Numer 44
29-04 listopada 2020r.

menu

NEWS

Jak możemy pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym? Odpowiedź w bieżącym wydaniu ECHA! Polecamy lekturę...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Proszą o wsparcie

17 października 2020 r.

Kwesty tylko online

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne na cmentarzach nie będzie zbiórki na renowację zabytkowych nagrobków. Nie znaczy to jednak, że nie można wesprzeć działalności stowarzyszeń, które od lat dbają o mogiły.

Kwesty przeniesiono do sieci. - Nie liczymy na duże pieniądze, ale apelujemy o hojność - mówi Edward Łągwa, prezes Stowarzyszenie Renovabis we Włodawie, które kwestuje od 2009 r. - Co roku prze zbiórkami, jakie prowadziliśmy na cmentarzach 1 i 2 listopada, informowaliśmy o naszych planach. Obecnie nie możemy podać, które nagrobki zechcemy odrestaurować w następnym roku. Wszystko zależy od dobrej woli naszych ofiarodawców. Zapraszamy na stronę zrzutka.pl, zachęcamy do zajrzenia na naszą akcję: Renowacja zabytkowych nagrobków we Włodawie. Stowarzyszenie Renovabis - dodaje, prosząc o wsparcie.

Na włodawskim cmentarzu parafialnym jest wiele zabytkowych nagrobków wymagających renowacji. Jednym z odnowionych w ostatnich latach obiektów jest kaplica grobowa Katarzyny z Osypowiczów Seredynowej. Została wzniesiona w 1830 r. i znajduje się w południowo-wschodniej, najstarszej, unickiej części cmentarza.

Stowarzyszenie „Wereszczyński Gościniec” z Wereszczyna również otworzyło konto na portalu zrzutka.pl. Pod hasłem: Renowacja nagrobków zabytkowego cmentarza w Wereszczynie zamieszczono historię prac restauratorskich. „W ciągu ośmiu lat udało się nam odnowić mogiłę żołnierską, trzy grobowce, cztery nagrobki i pięć płyt nagrobnych, a łączna wartość naszych prac to 169.037,10 zł” - czytamy. Jest też informacja o planach, dotyczących m.in. opracowania dokumentacji konserwatorskiej na grobowiec rodziny Nazarewiczów.

Organizatorzy kwest liczą na wsparcie i uratowanie kolejnych zabytkowych nagrobków.

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Internetowa telewizja


10 października bp Grzegorz Suchodolski dokonał poświęcenia nowego studia Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej. Odpowiedzialnym za dzieło jest ks. Paweł Broński. Patronem studia wybrany został bł. Carlo Acutis zwany „influencerem Boga”. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Strażnicy Kościoła


4 października pod hasłem „Strażnicy Kościoła” odbyła się X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Poprzedził ją dzień skupienia w pratulińskim domu pielgrzyma.

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie IV Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Organowe Matinée
Niedziela, 8 listopada, o 12.00, Organowe Matinée w kościele w Mariańskim Porzeczu.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. Zachęcamy do oglądania!
więcej »
Niezłomny, waleczny, ufający
Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim papieżem i niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka, miłośnika kremówek, umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu.
więcej »
Widziała więcej
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci. I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które wiedziały i widziały więcej…
więcej »
 

SONDA

 

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dla mnie...

wspominanie bliskich zmarłych i modlitwa w ich intencji

okazja do refleksji nad przemijaniem życia

przypomnienie, że moją ojczyzną jest niebo

sposobność do spotkania z rodziną

dni pamięci o wszystkich moich dobrodziejachLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR